td 100d ve 5445 nitrat atımında

Ynt: td 100d ve 5445 nitrat atımında

Kolay gelsin Samet , bu yatık yerler ile ilgili ziraatçiler ne yorum yapıyor? Danıştın mı hiç?
Önceden köylerde koyun boldu , çoğu kimse kışın sürü sahipleirne arpa tarlalarını otlattırırdı koyunlara , çok güzel verimler alınırdı sonra.

ufukk link=topic=73642.msg861507#msg861507 date=1394321924' Alıntı:
Kolay gelsin Samet , bu yatık yerler ile ilgili ziraatçiler ne yorum yapıyor? Danıştın mı hiç?
sağol ufuk abi şimdilik yapçak bişey yok benim tarlalarda pek yatık yok ama olan arkadaşlar var tabi kök zayıflığından kaynaklandığını öne sürenler var bazıları kalkar tekrar diyo ama ben daha fazla artacağından endişeleniyorum

samet 39 link=topic=73642.msg861509#msg861509 date=1394322073' Alıntı:
sağol ufuk abi şimdilik yapçak bişey yok benim tarlalarda pek yatık yok ama olan arkadaşlar var tabi kök zayıflığından kaynaklandığını öne sürenler var bazıları kalkar tekrar diyo ama ben daha fazla artacağından endişeleniyorum
Bu yatık yerlerin üzerine bir kar gelirse , sonra don olursa , gerisini düşünmek bile istemiyorum.
Allah işin sonunu hayır etsin.

ufukk link=topic=73642.msg861513#msg861513 date=1394322279' Alıntı:
Bu yatık yerlerin üzerine bir kar gelirse , sonra don olursa , gerisini düşünmek bile istemiyorum.
Allah işin sonunu hayır etsin.
inşallah abi ama sanırım trakyanın genelinde var az az da olsa bide ileride başak sökçek o nasıl olcak hiç taşımaz kökler güçlenmezse

Maşallah Samet Abi, Kolay Gelsin Bereketli Olsun... Ne Kadar Attın Nitratı ?
O Hayvan Gübreli Yerlerin Yatması Bana Göre Gübreden Kaynaklanıyor, Bizim de Gübreli Yerler Diğer Yerlere Göre Çabuk Gelişir Ve Yatar... Ama Dane Bakımından Hasatta O Gübreli Yerlerin Verimi Fazla Olur...

Bunun Dışında Ufuk Abi de Değinmiş, Arpayı Koyunlara Otlatmayı...
Biz Arpayı Erken Ektiğimizde, Sularsak Arpa Çabuk Gelişir Boya Verirse Kışın Üşümemesi İçin Güzden Koyunlara Otlatırız, Bu Şekilde Geç Ekilip de Kendi Halinde Büyüyen Arpaya Göre Verim Daha Yüksek Olur... Geçtiğimiz Hasat Döneminde Bu Şekilde Arpadan 730 Kg/Dekar Verim Almıştım...

omerfarukkoc link=topic=73642.msg861538#msg861538 date=1394324823' Alıntı:
Maşallah Samet Abi, Kolay Gelsin Bereketli Olsun... Ne Kadar Attın Nitratı ?
O Hayvan Gübreli Yerlerin Yatması Bana Göre Gübreden Kaynaklanıyor, Bizim de Gübreli Yerler Diğer Yerlere Göre Çabuk Gelişir Ve Yatar... Ama Dane Bakımından Hasatta O Gübreli Yerlerin Verimi Fazla Olur...

Bunun Dışında Ufuk Abi de Değinmiş, Arpayı Koyunlara Otlatmayı...
Biz Arpayı Erken Ektiğimizde, Sularsak Arpa Çabuk Gelişir Boya Verirse Kışın Üşümemesi İçin Güzden Koyunlara Otlatırız, Bu Şekilde Geç Ekilip de Kendi Halinde Büyüyen Arpaya Göre Verim Daha Yüksek Olur... Geçtiğimiz Hasat Döneminde Bu Şekilde Arpadan 730 Kg/Dekar Verim Almıştım...
sağol Ömer 23 24 kg dekara nitrat atıyorum arpaları en ekimin en sonunda ekiyorum yani buğdaylardan sonra kendimizde hayvan olmadığı için kim uğraşçak otlatmaya az bi yer zaten ne çıkarsa bahtımıza artık :D

kolay gelsin.. Havalar karışık gidiyor Allah sonumuzu hayır etsin... Nitratı tek seferde mi attınız böldünüz mü _?