Zetor & Ursus (MF) Silaj..

Ynt: Zetor & Ursus (MF) Silaj..

Valla Abi videoda Zetor ' dan çok arkadaşların silaj yapım taknikleri dikkatimi çekti. Önce siloya koyuyorlar, silaj fermante olduktan sonra paketliyorlar. Burda da bunu deneyen birkaç kişi oldu. Fena olmadı.

Bu arada Umut Abi bizim traktör işi ciddiye bindi. 2009 üstü minimum 90 hp ikinci el temiz bir makina lazım. Kabin klima şart. Bütççeyi özelden yazarım.

Listenin başında Zetor var ama bütçeye göre çıtayı alçaltabiliriz. Eğer duyar, işitir de haber edersen çok minnettar olurum.

epeydir satılmadı.. baktınızmı.. bi ara inat etmiş 50 ' den 1 kuruş aşağı vermiyecem diye duymuştu..

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-zetor-traktor-fiyati-dusurduk-118964157/detay

madem fikrimi sordun.. 2009 diye sınır koyma, temizlik-saat sınırı koy derim..

ister inan ister inanma Yılmaz.. yeni kasa 7441 (72 bg) 90 ' lık herhangi motorun hem römorkunu hem pulluğunu çeker.. yakından 1 kere alıcı gözle incele yeter..

8441 (82 bg) ise 100 ' lük motor işi görür, görüyor..

ha dezavantajları yok mu zetorun var.. bu dünyada her güzellik bi arada olmuyo :)

bizimkini memlekete postalayınca ufak tefek bakımını yapıp '90 ' lık motorun yaptığı her işi yapmazsa paranız aynı gün iade edilir diye' üstüne satılık yazacam :)

4 silindir/316 tork/yaklaşık %30 küsür tork yedeği/yaklaşık 3500 kg ağırlık/4 küsür ton net hidrolik kol/50 lt/dk hidrolik debi (70 ' lik bi motorda henüz görmedim) ayrıca hidrolik direksiyon için bunun dışında ek sistem bu 50 net.. mesela kubotada direkisyon ve hidrolik sistem tek yerden besleniyo.. hidrolik sıkıntılı olunca direksiyonda kara düzene döndü, tecrübeyle sabit.. zetor direksiyon aynen devam..

http://www.konedata.net/Traktorit/ZetorProxima6441-2007.htm

Neyse yazdıkca uzar bu mevzu..

eski kasa 7441.. buyur..

Zetor proxima 7441 wyciąganie dzewa :)

Siew Jęczmienia : Zetor Proxima + Unia Mars & Kongskilde Demeter 4000

7441 ' in.. 90-100 ' lük motorların çektiği 3 ' lü ağır merdane çeken videoları da var.. 5/14 çektiği pullukta.. bunlar kıssadan hisse.. zetora kesin karar verince elimden geldiğince burdayım.. şimdiden hayırlı olsun..

O zaman Proxima 90 al.. bizimkinin adaşı :) şaka bi yana 2. el temiz 90-100 ' lük çeşitli motorlar bulmak mümkün.. ama şu üstte linki verdiğim 8441 çok temiz duruyo.. deneyip çalıştırma şartıyla alınabilir.. çalıştıracağına da inanırım.. kuyruk mili gücü/motor gücü zetorda birbirine çok yakın dikkat ettiysen..

bu neyse yeni gördüm traktörden pahalıdır..

peki bu ekipmanın +/- yönleri neler.. kaç para vs.. merak ettim..

tamam bildiğimiz silindirik balya..

Yılmaz o attığın videodaki JD 140-150 bg doğru mu..

Bu 7441 ise sadece 72 bg.. sarması yok olsun o kadar :) Zetor hep şaşırtır, inşallah bigün binersen bu sözümü unutma..

Zetor Proxima 7441 + Krone Vario Pack 1500, Greece 2009

UÖZKAN.77 link=topic=73739.msg864538#msg864538 date=1394660452' Alıntı:
O zaman Proxima 90 al.. bizimkinin adaşı :) şaka bi yana 2. el temiz 90-100 ' lük çeşitli motorlar bulmak mümkün.. ama şu üstte linki verdiğim 8441 çok temiz duruyo.. deneyip çalıştırma şartıyla alınabilir.. çalıştıracağına da inanırım.. kuyruk mili gücü/motor gücü zetorda birbirine çok yakın dikkat ettiysen..

bu neyse yeni gördüm traktörden pahalıdır..

peki bu ekipmanın +/- yönleri neler.. kaç para vs.. merak ettim..

Abi özelden yazıyorum. Aletin fiyatı 55.000 Euro. Full ithal. Dehşet bir alet.

Yaptıkları:
1-) Yerden biçik yeşil otu alıyor, kıyıp silaja çeviriyor, silindir balya yapıyor, önce fileye sarıyor, sonra streç folyoya sarıp yere bırakıyor.
2-) Aynı şeyi yaş-kuru farketmeden ot dahil tüm materyaller için yapabiliyor.