yaylaya sera kurarken

Ynt: yaylaya sera kurarken

hemşo kolay gelsin :) bereketli mahsul alırsın inşallah :)

çemberleri örgüsüz mü atıyorsunuz :S bide direkleri neden borudan yaptınız biz 4lü yada 5li L demirinden yapıyorduk :S

bizim inşaatınkilerle karşılaştımda çok farklılık var :S yoksa hazır sera sistemi kullanarak mı yaptınız ???

http://www.trakkulup.net/sebze/yazlik-sera-insaatimiz-ve-hasattan-bi-kac-kare/

kubilay07 link=topic=73750.msg863436#msg863436 date=1394561006' Alıntı:
hemşo kolay gelsin :) bereketli mahsul alırsın inşallah :)

çemberleri örgüsüz mü atıyorsunuz :S bide direkleri neden borudan yaptınız biz 4lü yada 5li L demirinden yapıyorduk :S

bizim inşaatınkilerle karşılaştımda çok farklılık var :S yoksa hazır sera sistemi kullanarak mı yaptınız ???

http://www.trakkulup.net/sebze/yazlik-sera-insaatimiz-ve-hasattan-bi-kac-kare/
Sagol hemso atkilari sonradan attik direkleri senin dedin gibi yaparsan islemesi zor oluyo boru daha az yer kapatiyo traktor dahaiyi yanasiyo falan bide demirler civata sistemli yani sanayide islendi ölcüsune gore yaylada takildi toplandi :D

tt555 link=topic=73750.msg863451#msg863451 date=1394561630' Alıntı:
Sagol hemso atkilari sonradan attik direkleri senin dedin gibi yaparsan islemesi zor oluyo boru daha az yer kapatiyo traktor dahaiyi yanasiyo falan bide demirler civata sistemli yani sanayide islendi ölcüsune gore yaylada takildi toplandi :D

anladım :) tabi kendiniz kurunca civata sistemli kolay oluyor :)
biz sera ustasına yaptırmıştık sera ustası dediğime bakma bildiğin demir-çelik ustası sera kuruyom diye kendini usta zannediyor ;D
demirleyi kendisi işledi kendisi monteledi gerekli yerleri kaynaklamış gerekli yerleri vidalamıştı ama demredeki ustaların yanında çırak olamaz onu anladım sera bitince burdan usta götürmediğime pişman olmuştum :/

kubilay07 link=topic=73750.msg863456#msg863456 date=1394561895' Alıntı:
anladım :) tabi kendiniz kurunca civata sistemli kolay oluyor :)
biz sera ustasına yaptırmıştık sera ustası dediğime bakma bildiğin demir-çelik ustası sera kuruyom diye kendini usta zannediyor ;D
demirleyi kendisi işledi kendisi monteledi gerekli yerleri kaynaklamış gerekli yerleri vidalamıştı ama demredeki ustaların yanında çırak olamaz onu anladım sera bitince burdan usta götürmediğime pişman olmuştum :/
;D kubi bizdede vardi bi usta zaten sen dedin gibi kendini usta zanediyo sade demirleri islettik kendimz kurduk yaylada oldu icin isin tam ustalari gitmek istemedi mecbur kaldik buna yaptrmaya isin yarisin kendimiz yaptik ;D ;D

Mehmet CÖMERT link=topic=73750.msg863465#msg863465 date=1394562514' Alıntı:
hayırlı olsun Bilal kaç metrekarelik yaptınız 1000 m lik ortalama kaça mal olur :S benimde niyetim var gibi :S bakalım gelecek seneye bakacağız
Sagol abi burasi 1.300 metre kare yer herseyi 23 bin i filan buldu ama yaylada oldu icin nakliye filan cok para tuttu bizim issallh yaparsn.abi sera işi ustaya bagli mesela yani bir demir atilsa olcak yerlere iki demir atarsa maliyet cok artiyo

tt555 link=topic=73750.msg863484#msg863484 date=1394563533' Alıntı:
Sagol abi burasi 1.300 metre kare yer herseyi 23 bin i filan buldu ama yaylada oldu icin nakliye filan cok para tuttu bizim issallh yaparsn.abi sera işi ustaya bagli mesela yani bir demir atilsa olcak yerlere iki demir atarsa maliyet cok artiyo
İnşallah Bilal nasip bu sene olmazsada gelecek sene niyetim var yapacağım buralardan sizden yardım beklerim tohum, sulama, gübreleme ve ilaçlama konularında sizden bilgiler beklerim :D

Mehmet CÖMERT link=topic=73750.msg863488#msg863488 date=1394563749' Alıntı:
İnşallah Bilal nasip bu sene olmazsada gelecek sene niyetim var yapacağım buralardan sizden yardım beklerim tohum, sulama, gübreleme ve ilaçlama konularında sizden bilgiler beklerim :D
Olur abi asıl bu konularda kubilay in bilgisi cok daha fazla bnde elimden geldince yardimci olurum