Gömleğini mafsala kaptırınca..!

Ynt: Gömleğini mafsala kaptırınca..!

allah rahmet eylesin..

boşuna takmıyorlar o korumayı oraya ben kendi ekipmanlarımdakileri mümkün olduğunca koruyup işlevselliğini kaybetmemesini sağlamaya çalışıyorum bazen içersindeki plastik rulmanlar krılabiliyor yinede çıkartmıyorum en basitinden örnek vereyim:

pulverizatörü takıp ilaçlama yaparken bile pto kavramasına erişmek için -elimde hortum olduğundan- traktörün önüne dolaşmaya üşenip arkadan uzanıyorum buda şaftın beni kapması için yeterli bir mesafe koruma olunca bir şey olmuyor...

bizim köyde çok yaygın bu hata adam sıfır rotovatör alıyor pulverizatör falan değil hızlı devirle çalışacak ekipman ilk yaptığı o şaft korumasını çıkartmak! sebebini soruyorum fazlalık diyor ne işe yaradığını bildiğinden şüpheliyim hoş bilsede farklı olmaz ağırlık yapmasın diye yine çıkartır...

Bizim bölgemizdede 1980 li yıllardı sanırım , etrafımızda bir çiftçinin bacağı kopmuştu gübre serpme de , Allah kimsenin başına vermesin.

arkadaşlar böyle olaylar oldukça elbette çok üzülüyoruz bu olaylar bize ders olmalı illaki başımıza gelince tedbir alalım diye uğraşmamaliyiz.bilmeyenleri de bilinçlendirmeliyiz.bazen yaptığımız küçük hataları bile farketmiyoruz ve çok kötü sonuçlara neden olabiliyor.Hepimizi allah korusun.

arkadaşlar böyle olaylar oldukça elbette çok üzülüyoruz bu olaylar bize ders olmalı illaki başımıza gelince tedbir alalım diye uğraşmamaliyiz.bilmeyenleri de bilinçlendirmeliyiz.bazen yaptığımız küçük hataları bile farketmiyoruz ve çok kötü sonuçlara neden olabiliyor.Hepimizi allah korusun.

Önce 'can güvenliğimiz' dememiz lazım ama zihniyetimiz 'bize bir şey olmaz' tarzında oluyor.Fotoğrafa bakınca ürperdim etrafta küçük parçalar şaft resmen kıyma makinesine dönüşmüş.Dikkatli olalım ihmalkar olmayalım arkadaşlar.Bedeli çok ağır oluyor yoksa.

Bizim köydede çocugun biri rotövatörün kollarını ayarlarkan makine çalışır durumda içine düşmüş feci şekilde can vermiş çocuk parçalanırken traktör stop etmiş.