Traktör Satacak Arkadaşların Dikkatine

Arkadaşlar

90 beygir ve üstü traktörü olup satmak, değiştirmek isteyen arkadaşlar benimle özelden irtibata geçerlerse sevinirim.

Amacım netten yada galerinden değil, doğrudan kullanıcıdan mal almak. Bu nedenle link vs vermezseniz sevinirim. Niyeti olan arkadaşların özel mesajla iletişime geçmesi daha uygun. Makina temizse yabancıya gitmemiş olur.

Aranan özellikler:

- Trafiğe çıkış tarihi Mart 2009 ve üstü olmalı (Model farketmez)
- 4x4
- Klimalı orjinal kabin
- Balya makinasına uyumlu şanzıman/pto ' ya sahip olmalı

Yukarıdaki özelliklere sahip olan satıcı arkadaşların burdan yada özel mesajla iletişime geçebilirler. Anlaşmazlık çıkmaması için tekrar belirteyim. İnternette 9000 tane satılık traktör var. Amacım sahibinden, biniciden mal almak.

Anlaşıldığı taktirde ödeme nakit olarak yapılacak.

Ynt: Traktör Satacak Arkadaşların Dikkatine

sebazios link=topic=73846.msg865154#msg865154 date=1394735205' Alıntı:
Arkadaşlar

90 beygir ve üstü traktörü olup satmak, değiştirmek isteyen arkadaşlar benimle özelden irtibata geçerlerse sevinirim.

Amacım netten yada galerinden değil, doğrudan kullanıcıdan mal almak. Bu nedenle link vs vermezseniz sevinirim. Niyeti olan arkadaşların özel mesajla iletişime geçmesi daha uygun. Makina temizse yabancıya gitmemiş olur.

Aranan özellikler:

- 4x4
- Klimalı orjinal kabin

Yukarıdaki özelliklere sahip olan satıcı arkadaşların burdan yada özel mesajla iletişime geçebilirler. Anlaşmazlık çıkmaması için tekrar belirteyim. İnternette 9000 tane satılık traktör var. Amacım sahibinden, biniciden mal almak.

Bir tane landini vardı satılık , bilmiyorum satıldı mı?

Fiyat konusunu kasten vermedim. O tarz durumlarda verilen bütçeye göre fiyat söyleniyor. Şöyle söyleyim fiyatın uygun olması lazım. Balyada kullanacağız.

Aslında ana hatlarını çizdim. Marka konusunda da saplantımız yok. Zetor 90, Valtra a95, hattat A90, deutz, vs.

Uygun iş yapacak her traktör olabilir. Ama özellikle ikinci eli fazla olmayan ama adam gibi iş yapan, kelepir bir marka daha uygun olur.

sebazios link=topic=73846.msg865154#msg865154 date=1394735205' Alıntı:
Arkadaşlar

Aranan özellikler:

- 4x4
- Klimalı orjinal kabin

yılmaz abi satılık zetorlar vardı satılmışmı onlar ?
umut abinin haberi vardır sıfır traktörlerdi

ahmtkskr link=topic=73846.msg865203#msg865203 date=1394736573' Alıntı:
yılmaz abi satılık zetorlar vardı satılmışmı onlar ?
umut abinin haberi vardır sıfır traktörlerdi

Umut abiye sordum bugün. Son durumu bilmiyor ama fiyatı yükselttiklerini duydum. Onlarla da iletişim kurucaz ama 1500-2000 saatte amortismanını tamamlamış bir traktör daha iyi uygun olacak.

sebazios link=topic=73846.msg865215#msg865215 date=1394736949' Alıntı:
Umut abiye sordum bugün. Son durumu bilmiyor ama fiyatı yükselttiklerini duydum. Onlarla da iletişim kurucaz ama 1500-2000 saatte amortismanını tamamlamış bir traktör daha iyi uygun olacak.
abi geçen bi kubota vardı onu gördün mü peki ?

sebazios link=topic=73846.msg865259#msg865259 date=1394738133' Alıntı:
Haberim yok. Link varsa atsana.
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-2011-model-sifir-ayarinda-8540-kubota-155771354/pasif-ilan abi satılmış malesef BARTU nickli üye paylaşmıştı
http://www.trakkulup.net/traktor/satilik-wasita-sitelerinde-gordugumuz-traktorekipmanlari-burada-tartisalim/50/#lastPost
bu linktede paylaşımını görebilirsin abi

sebazios link=topic=73846.msg865195#msg865195 date=1394736378' Alıntı:
O landini ağır gelir ufuk abi. Bütçeyi aşıyor.
Anladım kardeşim , borca girilecek , açılacak bir sene değil.
Sezon yavaş yavaş açılmaya başladı , 15-20 gün içinde işler çatırdamaya başlar.
Şahsi kanaatim Kasım - Şubat döneminde traktör alış verişini yapmak lazım , nispeten yaprak kıpırdamıyor piyasada daha güzel şartlarda alınıyor.
Lakin hiç bu zamanda traktör alamadık , hep bahar veya yaz sonuna denk geldi. :)
Sadece geçen sene römork aldık bu durgun dönemde.

ufukk link=topic=73846.msg865278#msg865278 date=1394738639' Alıntı:
Anladım kardeşim , borca girilecek , açılacak bir sene değil.
Sezon yavaş yavaş açılmaya başladı , 15-20 gün içinde işler çatırdamaya başlar.
Şahsi kanaatim Kasım - Şubat döneminde traktör alış verişini yapmak lazım , nispeten yaprak kıpırdamıyor piyasada daha güzel şartlarda alınıyor.
Lakin hiç bu zamanda traktör alamadık , hep bahar veya yaz sonuna denk geldi. :)
Sadece geçen sene römork aldık bu durgun dönemde.

Aynen. Kesinlikle traktör alınacak bir zaman değil. Aksine satılacak bir zaman. İşi olanın yumurta kapıya gelmiş oluyor. Pek seçme şansı kalmıyor.

Bakalım kısmet. Aradığımız gibi birşey bulamazsak ucuz bir tekçeker ekleyip eldeki traktörler zor bela bu yılı geçiricez.

Aslında cuma günü Tekirdağ ' da galeriden bir traktör aldık. El sıkıştık. Kapora verelim dedik, gerek yok dediler. Ayrıldık.

Pazartesi günü bi ödemeyi geçmek için beklerken galerici aradı. Satışında sorun var. Olmuyor, siz başka traktör bakın diye.

Bugün öğrendik ki bizden sonra biri gelip anlaştığımız rakamdan 3 kuruş fazla vermiş, galerici de ona satmış traktörü.

Galericide 3 kuruşluk haysiyet varmış yani. Bilseydim galericideki toplam haysiyetinin 3 kuruş olduğunu, en başta elini bile sıkmazdım.

Aklıma geldikçe sinirleniyorum..

Yılmaz.. zetorları saydık zaten.. ek olarak.. 0 km 12441 ' in 50 tl civarına satıldığını da biliriz.. motor değil dozer.. şimdi 2 tane 0 km yed-i emindeymiş gene 12441 Allah bilir kime nasip olacak..

Kubo.. 95 var.. Sakaryada geçen sene baktığımız aynı yerde aynı şekilde duruyo, geçen gün tekrar gördük.. ama kabinsiz.. Kubota/Sakaryanın bahçesinde.. iletişim bilgilri hemen bulunur..

İstanbulda bi tanede aynından orjinal kabinli vardı 1-2 sene satılmadıydı..

yani listene Kuboyu da ekle derim.. kendi iyi ama 2. eli zayıf/kelepire yakın, tam aradığın gibi..

neydi kaçırdığınız?.. galerici esnaf değilmiş! ama olanda hayır vardır.. daha güzeli denk gelecekmiş..

UÖZKAN.77 link=topic=73846.msg865310#msg865310 date=1394740232' Alıntı:
Yılmaz.. zetorları saydık zaten.. ek olarak.. 0 km 12441 ' in 50 tl civarına satıldığını da biliriz.. motor değil dozer.. şimdi 2 tane 0 km yed-i emindeymiş gene 12441 Allah bilir kime nasip olacak..

Kubo.. 95 var.. Sakaryada geçen sene baktığımız aynı yerde aynı şekilde duruyo, geçen gün tekrar gördük.. ama kabinsiz.. Kubota/Sakaryanın bahçesinde.. iletişim bilgilri hemen bulunur..

İstanbulda bi tanede aynından orjinal kabinli vardı 1-2 sene satılmadıydı..

yani listene Kuboyu da ekle derim.. kendi iyi ama 2. eli zayıf/kelepire yakın, tam aradığın gibi..

neydi kaçırdığınız?.. galerici esnaf değilmiş! ama olanda hayır vardır.. daha güzeli denk gelecekmiş..

Hattat ' tı abi. Full olanından. Düğmeli 12-12. Hiç aklımda olmayan bir traktördü ama fiyatı çok uygundu. 2012 model, 2013 Ocak ' ta trafiğe çıkmıştı. Garanti devam ediyordu biraz da o yüzden niyetlendik ama dediğin gibi.

Hayırlısı olan gelsin. Olmamasında da bir hayır vardır.

50 bine sıfır 12441 bulayım, şimdi, şu an kalkar giderim pazarlık yapmadan. O kadar net.

Hatta sıfır 90 ' lık olsun o paraya. Hiç problem değil.

Dediğin gibi, herşey nasip kısmet.

O km 12441 ' den sonra gene 50 tl civarı 2. eli gitti.. hepsi forumda paylaşıldı.. hatta o vakit niye bu kadar büyük ama ucuz diye mevzuları geçti..

Şu an itibariyle Sakaryada bikaç 10641 ve 12441 var.. gene 50-60 tl bandında.. ama ÇOK bakımsızlar, sahipsizler.. banka/kredi el koyma vs..

yalnız öne giden bi şaft var.. bildiğin kamyon şaftı.. tekerler 38 jant olmalı, kabin kırsal dolmuş işi görür :)

Hatta fotoları da var.. abartısız bazılarının sağında solunda ot bitmiş :) çok bakımsız.. dünyanın adaleti bu kadar!

aslında tamamına yakınının üstünde orjinal fabrika lastikleri var.. ama sahibinden, biniciden ve biliciden almak çok farklı..

UÖZKAN.77 link=topic=73846.msg865374#msg865374 date=1394743557' Alıntı:
O km 12441 ' den sonra gene 50 tl civarı 2. eli gitti.. hepsi forumda paylaşıldı.. hatta o vakit niye bu kadar büyük ama ucuz diye mevzuları geçti..

Şu an itibariyle Sakaryada bikaç 10641 ve 12441 var.. gene 50-60 tl bandında.. ama ÇOK bakımsızlar, sahipsizler.. banka/kredi el koyma vs..

yalnız öne giden bi şaft var.. bildiğin kamyon şaftı.. tekerler 38 jant olmalı, kabin kırsal dolmuş işi görür :)

Hatta fotoları da var.. abartısız bazılarının sağında solunda ot bitmiş :) çok bakımsız.. dünyanın adaleti bu kadar!

aslında tamamına yakınının üstünde orjinal fabrika lastikleri var.. ama sahibinden, biniciden ve biliciden almak çok farklı..

Bizde olsa gözümüz gibi bakar, 20 yıl motorluk yaptırırız. Hakikaten adalet mi?

Abi sahibinden olması her yandan iyi ama o tarz (düşük saatli) bir Zetor düşerse bir bakarız. İş yapacak, yapmayacak makina daha ilk anda belli esiyor kendini.

Bahsettiğin makinaların fotoğrafı, linki falan var mı?

vardı.. paylaşmıştım ama.. yenilememişler galiba..

http://www.trakkulup.net/traktor/2-el-zetorlar60-130-bgsakarya/

kendi cep telefonumla da çektim.. çok net değil ama atacak okuyucu yanımda değil..

1 tane 10641 ' i çok övdü.. 1000 saat civarı.. arka lastikler ÇOK temiz ve fabrikasyon Mitas ' dı.. lakin kabin, genel görünüm.. sokaktaki sahipsiz kedi gibiydi..pazarlıksız 60 demiş patronu.. tok satıcı..

1 tane de 12441.. EGR hariç tüm motoru yenilemişler.. 53 tl dedi.. yanyana koysan HİÇ farkalrı yok.. ebat/tonaj..

5-10 tane de 6441 ' den 12441 ' e gene var.. 35-55 tl aralığında.. kabinsiz/atma kabinli/orjinal kabinli.. tamamında fabrikasyon Mitas lastik var ama tamamı bakımsız duruyo.. saatler 1000-2000 civarı..