Pas İlacı olarak hangisini alsam siz ne önerirsiniz? 2014

Ynt: Pas İlacı olarak hangisini alsam siz ne önerirsiniz? 2014

Opera Max ı bitki besleme ile birlikte 10 gün içinde uygulamak istiyorum sonra uygulamak isterim ama bugday büyüyor artık traktör ile girmek istemiyorum... 12-13 gün öncede ot ilacı ile birlikte tocata yapmıştım...

alper4u link=topic=73913.msg983636#msg983636 date=1426748576' Alıntı:
Bu sene tabuları kırıp paraya kıydık.Madison ' da karar kılıp aldım.Başak fusariumuna da etkili olması tercih etme sebebim oldu.
Madison, beyaz başak için şuan piyasadaki en iyi ilaç.Daha piyasaya sürülmeyen Nebula XL ve Pexan , beyaz başak fusariumunda çok daha etkili.Tahminim ileriki yıllarda onları da göreceğiz.

Arkadaşlar şuan etki bakımından 4 hastalığı birden kontol edebilen tek ilaç Madison. Aynı zamanda yeşillendirme özelliği ve hastalık kontrolü piyasada mevcut pas ilaçlarından çok daha üstün. Başak fusaryumu problemi bölgede gittikçe artmakta ve kalite değerlerinde en çok dikkat edilen özellik. 2 saat sonra yağan yağmurdan yıkanmaması, karışıma rahat girmesi, içerisindeki aktiflerin yaprağın hem arka hem ön yüzünü ilaçlaması ayrı bir tercih sebebi. Herkese bol ve bereketli bir sezon dilerim.

Bu ilaçlar birbirleri ile karıştırılıp kullanabilinir mi? Madison, Opera Max, Capalo alıp oranlarına dikkat ederek karıştırsak bir sorun olur mu?

Etken maddeleri ve işlevleri birbirine yakın (hatta bazılrında aynı). Bu tür ilaçlarda biri bir hastalıktan korurken diğeri başka bir hastalıktan korur" gibi bir mantık yok. Hepsinin etki ettiği hastalıklar aynı. Yani karıştırıp kullanmanın bi mantığı olmaz, üstüne fitotoksiste yapma ihtimali yüksel olur.

Zaten pahalı ve kaliteli ilaçlar bunlar. Bazın birini alamıyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: insertend
Etken maddeleri ve işlevleri birbirine yakın (hatta bazılrında aynı). Bu tür ilaçlarda biri bir hastalıktan korurken diğeri başka bir hastalıktan korur" gibi bir mantık yok. Hepsinin etki ettiği hastalıklar aynı. Yani karıştırıp kullanmanın bi mantığı olmaz, üstüne fitotoksiste yapma ihtimali yüksel olur.

Zaten pahalı ve kaliteli ilaçlar bunlar. Bazın birini alamıyoruz :)

Abi işte birisinde kahverengi pas 4 diğerinde 5 yıldız, birisinde başak yanıklığı 2 diğerinde 3 yıldız vs.. Ondan dolayı karıştırıp vermeyi düşünmüştüm ama vazgeçtim gitti. :)

Bu yılın fiyatları

Opera Max 5 Litre 260 TL. 1 Dönüm maliyeti 10,4 TL
Madison 5 Litre 450 TL. 1 Dönüm maliyeti 9 TL
Amistar Trio 1 litre 95 TL. 1 Dönüm maliyeti 9,5 TL
Duet Super 5 litre 305 TL. 1 Dönüm maliyeti 6,1 TL