dzc81/Merhaba

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Merhaba düzceli :)

özel doluymuş.. burdan devam edeyim dedim..

70 4x4 ' e kaç dedi
80 4x2 ' ye kaç dedi

forumu bulmanız isabet olmuş hocam..

bi ayağımız memleket Bayburt/bi ayağımız Kocaeli.. ve hanımın memleket Ankara :)

serbest çalışan ziraat mühendisiyim.. (hatta alçak değil yük. mühendis:)) bikaç işimiz var, serbest olunca mecbur.. ucundan hafriyata da bulaştık.. Zetoru hafriyata için hem kepçe hem kanyon niyetine motor ararken buldu.. 1 senedir en zorlu şartlarda denedik.. yapamazsa satarız diye düşünürken şimdi hobimiz oldu, çok memnunuz demek az kalır..

gerçekten sıradışı bi makine, tarihi mazisi.. yaşayan efsane artık gözümde..

tüm samimiyetimle söylüyom en küçük zetor 6441 (62 bg).. 4x4 bi tane temiz bul.. kabin bile Düzdece şart değil.. 62 bg fazla gelir o kadar eminim..

2. el bulmak biraz zor.. biz daha yeni 7441 aldık.. ya binecez ya satacaz.. önce memlekete götürüp test etmek istiyoz ama.. bayiliği çok bekledik netleşmedi.. şimdi hobi amaçlı 2. el alıp-satmayı planlıyoz..

7441/72 bg.. 100 ' lük motorun çektiği 5/14 takıp burdan ayrıntılı paylaşcam inşallah..

gerçekten hobimiz, eğlencemiz oldu :)

yeni kasa 7441..
http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-405/corumzetorlarzetorcular)/msg865955/#new

Ynt: dzc81/Merhaba

Merhaba

Ortada çok net bir rakam yok anladığım kadarıyla ama 70 4x4 için 55.000, 80 4x2 için 50.000 gibi liste fiyatı var diye anladım. Ama buraya gelirseniz tekrar değerlendirilir gibi dediler.

2. el alımıyla ilgili deneyip gösterip almak gerektiğinden ve çevremizde fazla kullanıcısı olmadığından imkanlar çok kısıtlı.

Yakın çevrede bir fırsat çıkmasını beklemek gerekiyor şimdilik diye düşünüyorum

ilk günden beri o zetorları takip ediyom.. fiyatlar durumları çok değişken ondan sordum :)

anladığım kadarıyla 70 bg 4x4 kabinli bi temiz motor size çok uyar.. kubotayada bi bakın derim..

düzcede illa kabin şart değil.. kabinsiz diye beğendiğiniz motoru kaçırmayın derim..

şimdiden hayırlı olsun..

1-2 ay önce 70 ' liği 35-40 ' a kadar bırakacaklardı.. biz yöneldik.. şimdi 50-55 diyince.. bizde 2. el 2 bin saatte 7441 aldık.. o 70 ' likten 5 bg güçlü olmalı bizimki.. tabi o 0 km idi..

yani diyeceğim.. ciddi niyetiniz varsa ara ara orayı takip edin.. bide size yakın sakaryada epey Kubo var.. onlarda güzel ama pek bilinmediğinden 2. elleri uygun..

yalnız açıkca ilk tercihim Zetor olurdu.. bizim 7441 bile 95 ' lik Kubodan sallı, enine boyuna.. yakıt tüketimi ve ucuz fiyatlar için makineler küçüle küçüle cebimize girecek :) iş makinalarında/traktörlerde güçden önce tonaj/düzayn/ebat konuşur halbuysa.. ama moda minimalist makinelerden yana eskinin kalıplı makineleri pek kalmadı..

sağol Zafer daha güzeli senin olsun.. irtibatta olalım denk gelir gelmez tamamdır..

bu arada 6421 ' e alıcı bi gözle tekrar bakıp inceledim.. senin işini fazlasıyla güle oynaya görür.. sakın 64 ' lük 4x2 motor ne yapabilir deme :)