Plus☆Zetor Proxima 90 Premium ☆2014 ☆

Ynt: Plus☆Zetor Proxima 90 Premium ☆2014 ☆

bu kasa 2008-2013 arası.. sonrasında aşağıdaki kaputa geçti ama.. eskisi/uzay kasa daha hoş derim..

Proxima Plus.. düz Proximadan tek farkı vitesi fazla buçuklu.. vites 24/24.. Plus 90-110 bg aralığında 3 secenek var.. hepsi aynı dizayn aynı kasa.. sadece turbo ve pompa ayarları yani BG farklı..

Nowy Nabytek Zetor Proxima 2013

öyle eski daha şık sanki ammmaaaa..sevgili zetkolikler yeni herzaman yenidir...mesela ne var yenide ??

baaazıı pek süslü pahada ağır yakıtta çömert amcaların vt li mt li süsleyip püsletip fark alarak sattıkları out-shiftt şanzıman yeni proxima powerlerde standart...haberiniz ola :)

ben yeniden yanayım..çikin mikin ama FARKLI...

zekhes link=topic=73944.msg866347#msg866347 date=1394906618' Alıntı:
öyle eski daha şık sanki ammmaaaa..sevgili zetkolikler yeni herzaman yenidir...mesela ne var yenide ??

baaazıı pek süslü pahada ağır yakıtta çömert amcaların vt li mt li süsleyip püsletip fark alarak sattıkları out-shiftt şanzıman yeni proxima powerlerde standart...haberiniz ola :)

ben yeniden yanayım..çikin mikin ama FARKLI...
Sevmeye başladım bu Zetor ' u, her an bi delilik yapabilirim.

Mustafa videolar Plus.. senin bahsettiğin Power.. şimdi Forterra HSX ' lerde aynen dediğin sistemde.. onun dışında Zetor ' dan zırt-pırt yenilik/değişiklik bekleme.. yıllar yılı bi düzen oturmuş kemikleşmiş aynen devam.. Nasreddin hoca gibi doğru yeri bulmuşlar bırakmıyolar.. bilenler bilmeyenlere anlatsın fıkrayı :)

Mustafa emin ol almadan önce senle tanışsaydık şatıllı diye tutturur bi şekilde bulur buluştururduk.. bizdeki düz Proxima.. ama emin ol.. adamlar öyle bidizayn yapmışki.. ileri-geri solda tam direksiyonla aynı boyda.. elimi direksiyondan nerdeyse hiç kaldırmadan uzanıp ileri-geri yapıyom.. ileri-geri-boş hepsi 1 cm aralıkta okadar tatlı.. zaten direksiyon derinlik yükseklik ayarlı.. sadece debriyaja basıyom fazladan..

biçok ayarsız powerşatıllı şu hızla şu kadar talı çalışırmı takdirine bırakıyom.. illa şatıl dersen kafayı bozdurup Çek cumhuriyetine götürcen beni :) ama önce videoyu alıcı gözle bi seyret..

ZETOR 90/BAYBURT/GÜBRE YÜKLEME-ÇAYIRKÖPRÜ KÖYÜ

belki göz alışkanlığı ama eski kasa derim..

buda Zetorun başpehlivanı Forterra HSX serisi.. en dolu en büyük.. 100-140 bg aralığında.. bunun kasada hoş..

nail abi bu videoyu seyretme sakın o zaman :)

FORTERRA HSX

dur birazdan bi konu daha açcam o da sakıncalı..

zekhes link=topic=73944.msg866364#msg866364 date=1394907181' Alıntı:
https://www.youtube.com/watch?v=qovDcVRXQOw

shutle den kısa montaj görüntüleri..

nail abicim istediğin kadar delir satan yok çünkü :) bulamazsın yani..delirebilirsin :)..atış serbes :)))
Bizimde acelemiz yok, belki biz alana kadar bi babayiğit distribitör çıkar, bellimi olur.

işte burdayız ama.. fazla değil 3-5 küp gömülü sarıya bakar.. nerde bi denk gelse.. ilk iş Çeklerin yanındayım merak etme abi :)

nailyetek link=topic=73944.msg866381#msg866381 date=1394908030' Alıntı:
Bizimde acelemiz yok, belki biz alana kadar bi babayiğit distribitör çıkar, bellimi olur.

hiç bekleme abi ben bu olayı çözdüm..yani neden bu güne kadar babayiğitler almadı..zetor türkiye nin talebine yetişemez abi..o kapasıite yok adamlarda..tek fabrikayla herşeyi kendi yapmaya uğraşyor.adamın kendi pazarı kendine yetiyo zaten.türkiye gibi doymak bilmeyen boğazla uğraşamaz onlar.yetişemez.yılda yaptığı en iyi tarihte 8000 traktör sırf almanyada geçen yıl 2100 adet satmış..adam nerde yetişecek bize..yine belki iki üç galerici bi araya gelir çapsız çupsuz bi bayilik alır diye düşünüyorum.işallah dediğin gibi bi babayiğit alır ama hiç sanmam.
öyle galericilerin eline düşersede yine iki servisle götürler işi...

ama ben alırım yinede niye???çünkü servise gerrrenk yok :)

kızdırma beni yarın uçuyom Çeklere.. :)

onu bırakta benim videoya bi not ver sayın makinecim.. şatıl olsa uçacaz demek zaten yetişemiyo römork çeken motorlar hepten yatarız o vakit..

agam sen makinana sahip çıııııkk..boşver şatılı matılı..harfiyatla uğraşıyon sabah akşam ileri geri..sana ne kadar mekanik o kadar iyi..bence..konfor arama..ticaretine bak agam...bir şatılın revizyonu kaça varıyo biliyonmu???ben biliyom ne kötü 5000lira..zetor hesaplıdır gerçi ama olsun yinede baskı balatanın iki katı fiyat çıkıyo ..takıl sen lık lık-lık lık :)

UÖZKAN.77 link=topic=73944.msg866395#msg866395 date=1394908693' Alıntı:
kızdırma beni yarın uçuyom Çeklere.. :)

onu bırakta benim videoya bi not ver sayın makinecim.. şatıl olsa uçacaz demek zaten yetişemiyo römork çeken motorlar hepten yatarız o vakit..

yav sen nerdesin agam ben o videoyu arşive ala 5 ay oldu :) ohoooo..uyu..:) senin videolar beni klasikler albümünde :) on numara on..:)

yalız ağam biraz geç oldu..belkide kızacan ama doğru söze taş atmassın bilirim..senin loder biraz önde sanki..yani nebilim benim bildiğim kabine çok daha yakın olmalı..yani ağırlık merkezi bakımından..??

operatör bu fakir ama 10 üzerinde 8 demiştim o zaman.. inan hidromekten bu tadı alamıyom.. operatörü ona kendimi buna yazıyom :)

kovamı.. valla Özkan makine ne yaptıysa o.. ama avrupa ayar emin ol..

bu videodan sonra arkaya bi 100 kg daha ek denge ağırlığı attım.. TAM kıvamı yakaladık inşallah.. şimdi %10 daha hızlı çalışır tahmini..

Şubatta dedemi heveslendirdim biraz, lafladık motordan filan, benim 480 ' i satmayın ne alırsanız alın diyen dedem 640 alalım demeye başladı, dedimki madem bi iş yapacaz 780 alalım ucuzda rektefe ettircemize güçlü motora bineriz arkasına 4/12 takarız falan, tamam madem öyle onu araştır alırız dedi, desem ki zetor diye bir motor var iyinin en iyisi en sağlamı ikilemez bile :D Yakın zamanda döneceğiz memlekete distürbütör-servis işi benimde kafamda soru işareti ama zetor istersem olmayacak şey değil, beklemedeyim :)

İlk başta çok değişik tipsiz gelmişt, fakat biraz bakınca anlaşılıyo neyin ne olduğu, video da koltuk bile grammer :)

ÇeLişki_37 link=topic=73944.msg867020#msg867020 date=1394997015' Alıntı:
Şubatta dedemi heveslendirdim biraz, lafladık motordan filan, benim 480 ' i satmayın ne alırsanız alın diyen dedem 640 alalım demeye başladı, dedimki madem bi iş yapacaz 780 alalım ucuzda rektefe ettircemize güçlü motora bineriz arkasına 4/12 takarız falan, tamam madem öyle onu araştır alırız dedi, desem ki zetor diye bir motor var iyinin en iyisi en sağlamı ikilemez bile :D Yakın zamanda döneceğiz memlekete distürbütör-servis işi benimde kafamda soru işareti ama zetor istersem olmayacak şey değil, beklemedeyim :)

İlk başta çok değişik tipsiz gelmişt, fakat biraz bakınca anlaşılıyo neyin ne olduğu, video da koltuk bile grammer :)

seneye beraber alacaz baboş...sabır..kafamda güzel bi fikir var..araştırıyorum.ithalatcılarla konuşacaz bu işi..şöyle 8-10 zetoş cu bi araya gelip bişeyler yapacaz..niyetim o yönde..duyururum vakti gelince.distribitörle bayiyle işimiz yok artık o iş geçmişte kaldı.bağlantıyı kur servis yedek parça ne istersen 1 hafta engeç.tarlada kalmadığın zürece sorun yok.kalsanda kara düzen traktör piyasada muadil bişeyler mutlaka bulunur.bu traktörden korkan adam elkalem beceriksiz sevissiz tuvalete gidemeyen adamdır.emin ol.çok basit makina.bi sıkıntısı olsun eli boş usta bul yeter.upraşıpta yapılamayacak hiç bişeyi yok.çok basit makina.tam rus işleri gibi.

zekhes link=topic=73944.msg867024#msg867024 date=1394997354' Alıntı:
seneye beraber alacaz baboş...sabır..kafamda güzel bi fikir var..araştırıyorum.ithalatcılarla konuşacaz bu işi..şöyle 8-10 zetoş cu bi araya gelip bişeyler yapacaz..niyetim o yönde..duyururum vakti gelince.distribitörle bayiyle işimiz yok artık o iş geçmişte kaldı.bağlantıyı kur servis yedek parça ne istersen 1 hafta engeç.tarlada kalmadığın zürece sorun yok.kalsanda kara düzen traktör piyasada muadil bişeyler mutlaka bulunur.bu traktörden korkan adam elkalem beceriksiz sevissiz tuvalete gidemeyen adamdır.emin ol.çok basit makina.bi sıkıntısı olsun eli boş usta bul yeter.upraşıpta yapılamayacak hiç bişeyi yok.çok basit makina.tam rus işleri gibi.

Abi bi usta a-z her markayı hallediyorsa zetoru da halleder bence, gökten inmedi ya bu, traktör 1. sırada olsa ne güzel olurdu, ön planda olan çok şey var birde bakıyorum artık 7441 vs. aşağısı kurtarmaz gibi, çalışana iş çok balyası harfiyatı icarı, Umut abinin yeni 7441 ' i gördüm, adamların anında 80-85 likten aşağı durmuyor, çok izledik zaten de biraz daha vakit var :)