Karakorsan/Nail abi sakın seyretme:)

Ynt: Karakorsan/Nail abi sakın seyretme:)

basamaklar daldırma galvaniz yani paslanmaz.. o yüzden galiba boyasız sırıtmış biraz.. açıkcası zetorda aşırı lüks yok.. basit/sade/kullanışlı.. ama ömürlük makineler...

Siyah renkli NH vardı Lazer çeken o da çok güzeldi, bu Zetor bi başka güzel. Paylaşım için teşekkürler.
alper4u link=topic=73954.msg866396#msg866396 date=1394908695' Alıntı:
Her şey güzelde o basamaklar emanet gibi durmuş motora.Güzel paylaşım.Teşekkürler.
Basamak işini hallederiz :D hemde nikelajlı yaparız. Yalnız önce zetor u alabilsek.

Cebrail Düzenli link=topic=73954.msg866435#msg866435 date=1394910922' Alıntı:
adam ne güzel revizyon etmiş

valla uzun yıllardır hayalni kuruyorum böyle bi atölyenin..yani revizyon işininde..bizim millet bunlara para harcıyamaz..bi filtrenin hesabını yapıyoz hala..revizyon işi tutmaz..yoksa tek tutkum traktör toplamak..en başta benim munkteli :)

16245 çok güzel emek-işçilik alk-*s

OtomotikPoverşift.. Power serisini severim ama 100 ' den sonra Forterra diyom.. sadece bg değil tüm olay değişiyo.. mesela pompa debisi 50 ' den 70 ' e zıplıyo.. hidrolik direksiyon hariç! ..vs

sayın ustam aslen hayata ve makinelere basit/sade bakan biriyim.. bişey çok şeye yarıyosa bi moka yaramaz mantığıyla.. yada ne kadar teşkilat o kadar müşkilat mantığıyla..

bak şu ruslarla tam aynı kafadayız.. meşhur piyade tüfeği AK-47.. namı diğer keleş.. 1 asra yaklaşan mazisiyle dünyada orjinali/çakması bu kadar satılan/üretilen bi makine yoktur..

lada Niva yolda görsen bi moka benzemez.. en son modelinde bile kapı camları eski usul manuel.. ama çoğu vasat traktörün belki de geçemeyeceği/zorlanacağı yerleri uçarak geçer.. kendinden 5-10 kat pahalı arazi araçları peşine donanımsız gidemez/zorlanır.. yarım asra yakın KÜLT oldu.. yaşayan efsane..

Zetoru aldıktan çok sonraları.. bi katalog buldum orjinal zetorun.. diyo ki 'traktör aile otomobiline benzemez, moktan pislik ortamlarda zorlu şartlarda çalışan bi iş makinasıdır..' benzeri ifadeler vardı.. aha dedim bango! tam kafa dengi tam kan uyumu.. :)

zaten ilk üretim amacı.. madenler/taş ocakları ve ormaniye işleri gibi.. o yüzden tarım işlerini güle oynaya yapıyo..

Zetor 16145 zrywka drzewa

70 ' lik bi motor şu işi 1 gün yapsa istifa dilekçesi verir masa başı iş arar:) bu hergün yapıyo..

exhibitions with zetor 7245

Çek cumhuriyetine gitmeyelimde Zetoru burya kaçıralım Musatafa:)

opsiyon.. zetor az öz üretiyo.. biraz da böyle secenekler sunuyo fabrikasyon.. onun dışında avrupada epey meraklısı var, hurdasını silbaştan toplayan.. modifiye eden ne ararsan var..

mesela şu Zetor Super 50.. yaklaşık 1950 model 50 bg ve 4x2 normalde... ama ne hale geliyo 4x4 orman canavarı kaçın :)

Zetor Super tuning

çöplükten/hurdalıktan topladığı motorlara bak, hayret..

http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-217/oluhurda-motorlar-silbastan-ustalik-bu!/