buğday için hangi sıvı veya suda eriyen granül yaprak gübresi daha iyi

Ynt: buğday için hangi sıvı veya suda eriyen granül yaprak gübresi daha iyi

Ben geçen sene compo nun nutrimix denen toz yaprak gübresini kullandım.Geçen sene mayıs yağmurları düşmeyince pek farkını anlayamadım.Bu sene birkaç arkadaşım timac ın oris sıvı yaprak gübresini önerdi.300cc olmasada 100cc dekara gelecek şekilde pas ilacı ile birlikte uygulayacağım.Verimi ve kaliteyi arttırdığı söyleniyor.Kullananlar memnunmuş.Harmanda göreceğiz artık.

alper4u link=topic=73978.msg867041#msg867041 date=1394998725' Alıntı:
Ben geçen sene compo nun nutrimix denen toz yaprak gübresini kullandım.Geçen sene mayıs yağmurları düşmeyince pek farkını anlayamadım.Bu sene birkaç arkadaşım timac ın oris sıvı yaprak gübresini önerdi.300cc olmasada 100cc dekara gelecek şekilde pas ilacı ile birlikte uygulayacağım.Verimi ve kaliteyi arttırdığı söyleniyor.Kullananlar memnunmuş.Harmanda göreceğiz artık.
bende orisi çok duydum ama bulamadım burada bende 2 senedir neofarm ın 20+20+20+ME toz gübresini kullandım verimde düşüş olmadı bu yıl bulamadım ama bir çok firma var ama kalitelisini bulmak zor ancak deneme yanılma ile idare ediyoruz.

slm arkadaşlar oris iyidir ama onun zamanı kardeşleme zamanı şimdi pasla atmanız gereken aynı firmanın ürünü vitaldir biraz az ata bilirsiniz

geçen yıllar gübretaşın micro kullandım.
yeni tavsiyelere açığım, yeni ürünler denemek lazım.
ürün yelpazesi çok geniş bir sektör haline geldi sıvı gübre işi.....
bi çoğumuzun paraları boşa gidiyor. beklediği verimi alamıyor.

KADİM link=topic=73978.msg867597#msg867597 date=1395084710' Alıntı:
geçen yıllar gübretaşın micro kullandım.
yeni tavsiyelere açığım, yeni ürünler denemek lazım.
ürün yelpazesi çok geniş bir sektör haline geldi sıvı gübre işi.....
bi çoğumuzun paraları boşa gidiyor. beklediği verimi alamıyor.
aynen katılıyorum boya mı su mu belli değil

biz hersene gübretaşın toz mavi renkli bi gübresi var onu kullanırız,buğdayda bariz renk farkı oluşturuyor (daha kırmızı)

kalitede farkı çinko ile elde ediyoz verim fark için geçer sene bir tarlada hastalık vardı tavsiye üzerine 4 tane sıvı gübre atdık verim fark olmadı ama humuslarda fark oluyor verim için :)

şadan aysul link=topic=73978.msg867760#msg867760 date=1395128518' Alıntı:
kalitede farkı çinko ile elde ediyoz verim fark için geçer sene bir tarlada hastalık vardı tavsiye üzerine 4 tane sıvı gübre atdık verim fark olmadı ama humuslarda fark oluyor verim için :)
slm sizin sözünü ettiğiniz combi olabilir onunla 20.20.20. toz , aminoasit uygulaya bilirsiniz