New holland yeni model

Ynt: New holland yeni model

halis esrefli koyu link=topic=73980.msg867029#msg867029 date=1394997738' Alıntı:
Iyi aksamlar arkadaslar .bugun émirdag bayisinde calisan arkadasla konustum yeni kare kasa 75/56 larin buyukleri cikacakmis bilgisi plan arkadaslar var mi .

Bir ara 85-56 95-56 modelleri çıkacak diyorlardı yakın zamanda da 66 serisini tekrar üretecek dediler yakında çıkar kokusu...

şimdi bir sorum olacak 66 serisi şanzuman şuan TDD serisi bu şanzuman değilmi ben öyle biliyorum. Birde xx 66 traktörler buçuklu mu (kullanıcıları söylüyor formdaki kullananlar zaten doğrusunu yazacaklardır) eğer buçuklu ise TDD kullanıcıları neden buçuk istiyor aradaki fark ne :S. şimdi bu 66 serisi şanzuman çeşitli donanımlarla 66-L serisi-TLA-T50XXe kadar uzanan şanzuman değilmi :S
56 serisi 480 s8 ile başlayıp günümüzde de üretilen 56 serisi o tamam.yüksek beygir gücü istenebilir yapılabilir.
Bir de şunu yazayım şimdi 480 yenileri yapılıyor 4x4ü bile var eski 480 kadar rağbet görüyor mu peki :S formda okumuştum geçenler birisi 54c satıp 480 4x4 almış 54c nin çıkardığı yükü o 4x4 haliyle çıkaramamış belki hatırlayanlar olur. şimdi eskiyi yeniden diriltmek ne olur bilmiyorum 2. el 8066 60 istiyorlarsa yaşı 14 sıfırı ne olacak bu kadar model marka seçenek varken :)

hali hazırdaki traktörlerin ismi-cismi rengi farklı olsa da üzerlerindeki motor ve donanım açısından 60lı yılların traktörleriyle çok da bir farkları yok.66 serisi çıksa da kullanılan malzeme aynı olacak.Bence hiç fark etmez biz ancak efsaneler yaratır dururuz.Aynı motora,aynı şanzımana,aynı pompaya hatta hemen hemen aynı ağırlığa sahip sadece ismi ya da markası farklı traktörleri çekiştiriri,seninki çok çekti;benimki az yaktı diye birbirimizle çekişiriz.

kepirli_ercan link=topic=73980.msg867212#msg867212 date=1395045444' Alıntı:
şimdi bir sorum olacak 66 serisi şanzuman şuan TDD serisi bu şanzuman değilmi ben öyle biliyorum. Birde xx 66 traktörler buçuklu mu (kullanıcıları söylüyor formdaki kullananlar zaten doğrusunu yazacaklardır) eğer buçuklu ise TDD kullanıcıları neden buçuk istiyor aradaki fark ne :S. şimdi bu 66 serisi şanzuman çeşitli donanımlarla 66-L serisi-TLA-T50XXe kadar uzanan şanzuman değilmi :S
56 serisi 480 s8 ile başlayıp günümüzde de üretilen 56 serisi o tamam.yüksek beygir gücü istenebilir yapılabilir.
Bir de şunu yazayım şimdi 480 yenileri yapılıyor 4x4ü bile var eski 480 kadar rağbet görüyor mu peki :S formda okumuştum geçenler birisi 54c satıp 480 4x4 almış 54c nin çıkardığı yükü o 4x4 haliyle çıkaramamış belki hatırlayanlar olur. şimdi eskiyi yeniden diriltmek ne olur bilmiyorum 2. el 8066 60 istiyorlarsa yaşı 14 sıfırı ne olacak bu kadar model marka seçenek varken :)
66 serisinde buçuk yok.12+12 güncel kasa td ile aynı şanzımana sahiptir.
54c ile 480 i kıyaslamak yanlış.480 i nin yan kolundan tut ileri gidemez :D
66 serisinin para etmesinin sebebi şanzımanın avrupada veya avrpa kalitesinde üretilmesi.bugünkü td ler carraroya lisans ödemediği için kalitesi daha düşük.o yüzden onlar para ediyor.

Bizim derdimiz teknoloji ve yenilik.Birileri hala 20 yıl önceki modellleri istiyorsa onların sorunu.

benim işlerimde şanzumanda asıl ihtiyaç buçuklu olması. çift sürüyorsun birde çok rahat boşta gibi gidiyor.ikide çekmiyor.orada bir ile iki arasında iki tane daha vites seçeneği olsa hem yakıt hemde zamandan tasarruf olur.

Doğru söylüyorsunuz 480 çook bayağı bir motor para vermek akıl işi değil boş römork ittiriyor motoru zaten new hollandla da uzaktan yakından alakası yok heryeri ucuzluk kokuyor makinanın bir eksozu var ayran pipeti kadar onun canı ne kadar olur siz düşünün