Traktör fren ayarı nasıl yapılır...

Arkadaşlar 20 ocakta tümosan 6055 4x4 almıştım.

servis traktör yolda tutukluk yapıyor gerekçesi ile fren ayarlarını gevşetmiş. frenler tutmuyordu.servisi defalarca çağırmama rağmen servis gelmedi.bende bir kazaya sebebiyet vermemek için kendim sıktım.

benim frenler yağ basınçlı. sistemde hava olduğunu düşünüyorum.çünkü üstten frene basınca alttakı küçük piston çok az çıkıyor.

bugün römorka buğday yükleyip komşu ilçeye satmaya gidiyordum.traktör yolda çekmemeye başladı. 3 e düştüm.biraz daha gidince traktör kilitlenip kaldı. gövdeye dokunduğumda el yakacak kadar sıcaktı.

frenleri boşa çıkardım.frensiz şekilde buğdayı satıp geldim.

yolda frenler sürtünmeden dolayı ısınıp şişti.ve kilitlendi.bu 20 km kadar yol gidince oldu.

bu konuda bir tecrübesi olan var mı? bu sorunu nasıl çözerim.

Ynt: Traktör fren ayarı nasıl yapılır...

abi ben bikeresinde 3105in El frenini ayarlamıştım tekçekerde hızlıca gidip freni çekince hangisi geç tutuyosa onun halatını birazdaha sıkıyordum ama göz kararıydı tabiki..
Bence en garantilisi traktörü lifte kaldırıp tekerlekleri elle çevirerek ayarlamak

Ynt: Traktör fren ayarı nasıl yapılır...

ben 260ın frenlerini boşaldığı zaman kendim ayarlıyorum ama onlar mekanik ole bi olay dayımın başına geldi serviste frenleri ayarlamış usta çıkmış yola 2 km gitmeden şiişmiş frenler koku felan yapmış aramış ustayı gelmiş ayarlamış tekrar frenleri