Buğday da sorun var mı?

Merhaba arkadaşlar bugün tosunbey ektiğim buğday tarlasını gezdim bu tarlaya tabana 20 kg DAP+5 Kg da AMONYUM SÜLFATI karıştırarak attım üst gübresi olarakta subatın 22 sinde 20 Kg 33 AMONYUM NİTRAT +5 kg AMONYUM SÜLFAT attım.gübre attıktan sonra ot falan var mı yok mu diye kontrollerini yaparken buğdayın yapraklarında sararma olduğu dikkatimi çekti geçen hafta kar yağdı sonra aşırı soğuk geçti acaba bundan mı yoksa bir hastalık belirtisi mi yardım ederseniz sevinirim..

Ynt: Buğday da sorun var mı?

maşallah güzel buğdayların var hemşehrim.bu gübrelemeyi 1000m2 hesabındanmı attın.eğer yüz gübresini atığında baya bi zmn yağmur olmadıysa ondanda olabilir.ama sorun olmaz artık bizim buranın buğdayları günlük değişim gösterir,seninkilerde gelişme aşamasında ve alt yaprakları zmnla atar.

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=74029.msg868156#msg868156 date=1395168563' Alıntı:
maşallah güzel buğdayların var hemşehrim.bu gübrelemeyi 1000m2 hesabındanmı attın.eğer yüz gübresini atığında baya bi zmn yağmur olmadıysa ondanda olabilir.ama sorun olmaz artık bizim buranın buğdayları günlük değişim gösterir,seninkilerde gelişme aşamasında ve alt yaprakları zmnla atar.
sağolasın gübreyi attım 3 gün yağmur yağdı 1-2 hafta gibi hava durgun geçti,aybaşında 4 gün kesintisiz yağmur yağmıştı,yağmurdan sonrada kar yağdı hava yeni yeni açılıyor,1 dekara 25 kg attım burada 1 dönüm=1600 metre kare

omerfarukkoc link=topic=74029.msg868192#msg868192 date=1395171002' Alıntı:
Soğuktan Kaynaklanıyor, Sıkıntı Etmeyin... Bende Ocak 24 ' te Attım Üreyi O Sıra Havalar da Sıcak Ve Yağmur Yağışlıydı Gübre Yönünden de Sıkıntı Olmadı...
[/quoteteşekkürler burada da kurak gitti subat ayı 4. haftası yağmur yağdı ben 10 yıldır üre atmıyorum kuru tarım yaptığım için sorun oluyor üre uçuyor ve buğday yapraklarını yakıyor kurak yıllarda çok sorun yaşanıyor

gölge84 link=topic=74029.msg868199#msg868199 date=1395171437' Alıntı:
teşekkürler burada da kurak gitti subat ayı 4. haftası yağmur yağdı ben 10 yıldır üre atmıyorum kuru tarım yaptığım için sorun oluyor üre uçuyor ve buğday yapraklarını yakıyor kurak yıllarda çok sorun yaşanıyor
O Sorun Bizde Yok Sulu Tarım Yaptığımız İçin...

Bu Sene Kış Sıkıntılı Geçse de Şu Yağışlar İyiydi...
Ben Üre Gübresini Attım Yağmur Yağdı Hava Açtı, Sonra Subat Ortasından Beri Aralıklarla Yağmur Güzel Yağdı Maşallah... Yağmasaydı Elektrikleri Filan Açtırmıştık Suya Başlayacaktık Daha Şubatın İçindeyken...

Trakyalı Arkadaşlar Ne Kadar 'Bu Sene Buğdaylar Geçen Senelere Göre 20 Gün Önde Gidiyor' Dese de Ben Kendi Bölgem İçin Konusuyorum Bizde de 20 Gün-1 Ay Geç Gidiyor...

Bu Yüzden Gübrelerini Filan Az Attık... Ama Mevlam Yüzümüze Güldü Yağmurlarını Verdi, Bundan Sonra da İyi Olacaktır İnşallah...