Newholland TT65 ile Yoncaya İnsektisit ve hümik asit-sıvı fosfor uyguluyorum

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Arkadaşlar bilindiği gibi yoncanın bir numaralı düşmanı yonca hortumlu böceği ve onun kurt şeklindeki larvalarıdır ülkemizde yoncalara büyük zarar vermektedirler,benim ve bölgemizdeki yoncalarda yılın yağışsız ve yumuşak geçmesinden dolayı zarar vermeye başlamışlar bu gün İnsektisit,sıvı fosfor ve hümik-fulvik asit kombini uyguladım sıvı fosforu ve hümik asit kombinini dekara 250 cc şeklinde kullandım.Bu insektisiti ilk defa yoncada kullanıyorum normalde malation etken maddeli insektisitleri kullanıyordum resimlerde görüldüğü gibi hortumlu böcekler nalları göğe hemen diktiler,bu böceklerin böyle göründüğüne bakmayın ilaçlara karşı çok dirençliler 2 gün debelenip sonra canlanıyorlar 2-3 gün sonra tekrar kontrol edeceğim.

Ynt: Newholland TT65 ile Yoncaya İnsektisit ve hümik asit-sıvı fosfor uyguluyorum

Kolay gelsin iyi çalışmalar bu tt 65 ler td 65 e göre daha atik herhalde servisten duymuştum td lerde 66 serisi şanzuman olduğunda ağır kalıyo tt ler daha atik demişti bana birkeresinde

Ynt: Newholland TT65 ile Yoncaya İnsektisit ve hümik asit-sıvı fosfor uyguluyorum

Valla arkadaşlar bu sene bildiğim kadariyla, tüm ülkede yıl ılık gitti o yüzden hastalık yılı hu sene allah nasip ederse toprağa ekimi yapmadan gaz etkili insektisitlerden atmayı planlıyorum yoksa mısırları kurtlara yediririz bil hassa domates pamuk ekicilerine tavsiyem karetenin muadili yerli ucuz ilaçlardan atıp diskaroyla karıştırsınlar yerleri

Yorumlar için herkeze teşekkürler arkdaşlar İlaç hariç diğerleri geçen yıldan kalmıştı elimde ama 160 tl istiyorlarmış ilçede,İnsektisit 5 lt 75 e aldım 40 dekar yere uyguladım.TT65 i test ediyorum TD serisinden daha atik ama vites geçişleri problemli hala sorunlu yanlarını not ediyorum 27 Martta fabrika yetkililerine ileteceğim.

Banada öyle gibi geliyor seriliği iyide vitesleri benimde hoşuma gitmiyor dayımın tt 55 e bindiğimde benim gibi 80 kiloluk adamın bile 2. vitese geçerken bacağına dayanıyor vites birde direksiyonda tur az durmadan da geriye geçmiyor ama bi zaman sonra vitesler alışırsa düzelirmi ? dayımın motor 1200 saate geldi değişmedi de pek