New Holland TL100A 4232-----2051---2047 HATASI

Forumda yeni olduğum için konuyu nereye açacağımı bilemediğimden dolayı buraya açtım.

Bende New Holland TL100A var yaklaşık 5 ay önce aldım 2005 model aldığımız da kafamıza göre sağına soluna baktırdık gayet iyi bir şekilde işimizi yapıyor 3 gündür 4232 ve 2051 arada bir 2047 hatası veriyor servise soruyorum önemli birşey değil diyor traktörün kullanma klavuzunuda bulamadım o yüzden buraya konu açma gereğinde bulundum bana yardımcı olursanız çok sevinirim

İyi Forumlar.

Ynt: New Holland TL100A 4232-----2051---2047 HATASI

Hoşgeldin kodların ikisini bulabildim kullanma kitabından digerininede bakıyorum bulabilirsem yazarım.

2047 - debriyaj pedalı anahtarında ayar çok yüksek

Çözümü - elle kumanda ederek kodun silinmesini saglayın

2051- sıcaklık vericisi açık

Çözümü- sorun çözüldügünde arızaotomatik olarak iptal edilecektir

Ynt: New Holland TL100A 4232-----2051---2047 HATASI

İso59 link=topic=74056.msg868570#msg868570 date=1395253449' Alıntı:
Forumda yeni olduğum için konuyu nereye açacağımı bilemediğimden dolayı buraya açtım.

Bende New Holland TL100A var yaklaşık 5 ay önce aldım 2005 model aldığımız da kafamıza göre sağına soluna baktırdık gayet iyi bir şekilde işimizi yapıyor 3 gündür 4232 ve 2051 arada bir 2047 hatası veriyor servise soruyorum önemli birşey değil diyor traktörün kullanma klavuzunuda bulamadım o yüzden buraya konu açma gereğinde bulundum bana yardımcı olursanız çok sevinirim

İyi Forumlar.
Hocam Öncelikle Aramıza Hoşgeldiniz, Traktörünüz Hayırlı Olsun Güzel Günlerde Kullanın :)

Konuyu Yeni Gördüm O Yüzden Geç Yazdım Kusuruma Bakmayın...

Bu Hata Kodlarının Hepsinde Sarı Uyarı Veriyor Olması Lazım... Traktör Kırmızı Uyarı Vermedikten Sonra Kullanabilirsiniz, Sıkıntı Olmaz Ama En Kısa Sürede Servisinize Ugramanız Gereklidir...

Bu Hatalar İçin Servisinize Biraz Israr Edin, Onların Elinde Hata Kodlarının Ve Arızaların İnce Ayrıntısına Kadar Herşeyi Yazan Kitapçık Ve NH Bayi Kullanıcı Adı Ve Şifre İle Giriş Yaptıkları Web Sitesi Bulunur, Ordan Bakar Ona Göre Çözüm Uygularlar... Sizin Servisiniz Uğraşmak İstememiş Olabilir Bu Yüzden Önemsiz Demiştir...

4232 Arızasını Ben de Bilmiyorum Ama 2047 Hatası Benim de Başıma Geldi, 2051 Hatasını da Arkadaşımın Traktöründe Görmüştüm, Bu İkisi Hakkında Yardımcı Olabilirim Size...

ikizceli Nickli Üyemizin de Dediği Gibi 2047 Hatası 'Debriyaj Pedalı Anahtarı Yüksekte Ayarlı', 2051 Hatası İse 'Yağ Sıcaklık Sensöründe Hata Var, Sistem yağ Sıcaklık Sensörüne Ulaşamıyor, Bilgisayar Tabiriyle Sistem Donanımı Göremiyor' Manalarına Gelmektedir...

2051 Hatası İçin Çözüm Yine Serviste Bitmekte, Çünkü O Sensör Bozulmuş da Olabilir, Kablosu Hasar Görmüş de Olabilir, Sensör Soketleri Oksit...vs Sebeplerden Dolayı Temassızlaşmış da Olabilir...

2047 Hatası İçin İse Motorun Sol Göğsünü Açmanız Gerekecek...
Şöyle Bir Manzarayla Karşılaşacaksınız :)

Burada Gördüğünüz Gibi Askı Pedal Debriyajın Yönettiği 2 Tane Switch, Anahtar Var...
Soldaki Küçük Olanı Ellemenize Gerek Yok... Sağdaki Büyük Olana Dikkat Edin Debriyaja Yavaşça Elinizle Bastığınızda Aşağıdaki Fotoda Çizdiğim Yer Anahtara Basıcak Ve Hafif Bir 'Çıt' Sesi Gelicektir, Yani Normal Fabrika Ayarı Budur...

Siz Bu Hatayı Aldığınıza Göre Bu Anahtar Debriyaj Pedalına Uzak Konumda Demektir... Bu Anahtarı Aşağıdaki Fotoda Çizdiğim Kaydırma Civatalarından Yakınlığını Ayarlayabilirsiniz... Daha Sonrasında Sorununuzun Düzelmesi Lazım :)

Burda Bir Ek Bilgi Vereyim;
Bu Büyük Olan Switch İki Kademelidir... Yani Switchi Komple Söküp Elinize Aldığınızda Basarsanız 2 Defa Çıt Ettiğini Görürsünüz...
Normalde Fabrika Çıkışı Olarak Bunlar Tek Çıt Eder, Yani Tek Kademe Çalışır...

Burda
Büyük Switch ' in 1. Kademesi Küçük Switch İle Birlikte Yarım Debriyaj Tarzında Çalıştırır Kavrama Sistemini
2. Kademe İse Tamamen Güce Geçirir...

Siz Bu Ayar Civatalarından Switch ' in Yakınlığını Ayarlarken Çok Yakın Olmamak Kaydıyla Normalden Biraz Daha Fazla Yaklaştırın(2 Defa Çıt Yapacak Şekilde).... Daha Sonra Mekanik Debriyajlı Motorlarda Yaptığınız Şekilde Yarım Debriyaj Yapın, Mekaniklerden Daha da Hassas Olduğunu Hissedeceksiniz :) Daha Sonrasında Bir de Kalibrasyon Yaparsanız Yağ Gibi Olacaktır, Geri Yanaşma(Römork,Ekipman takma) İşlerinde Fren Kullanmadan Sadece Debriyajla Bu İşi Rahatlıkla Halledebilirsiniz...

Herhangi Bir Sorunuz, Sorununuz Olursa Bana Burdan Veya Özel Mesaj Yoluyla Ulaşabilirsiniz...
Kolaylıklar Dilerim...