ilkkutlu mibzeri verip yeni ceylan marka mibzer aldık

Ynt: ilkkutlu mibzeri verip yeni ceylan marka mibzer aldık

Hayırlı Mübarek Olsun Samet Abi :) Eski Mibzerin de Mekanik Olan İzli Ekim Sistemini Siz Sonradan Hidrolik Yapmışsınız Galiba ?
Yeni Olan da Güzelmiş, Gübre+Tohum+Makinenin Darası Toplam Kaç Kg Olucak ? :)

Bu Arada Yeni Mibzerin Kılavuzları Uzatıp Traktörün Ortasına Göre Ayarlayabiliyormusunuz ? Ekerken Yana Bakmak Yerine Kaportanın Ucuna Bakarsın Kolay Olur Sanki :)

omerfarukkoc link=topic=74090.msg869293#msg869293 date=1395356277' Alıntı:
Hayırlı Mübarek Olsun Samet Abi :) Eski Mibzerin de Mekanik Olan İzli Ekim Sistemini Siz Sonradan Hidrolik Yapmışsınız Galiba ?
Yeni Olan da Güzelmiş, Gübre+Tohum+Makinenin Darası Toplam Kaç Kg Olucak ? :)

Bu Arada Yeni Mibzerin Kılavuzları Uzatıp Traktörün Ortasına Göre Ayarlayabiliyormusunuz ? Ekerken Yana Bakmak Yerine Kaportanın Ucuna Bakarsın Kolay Olur Sanki :)
sağol ömer kılavuz kullanmıyorum ben kılavuzun pistonunu alıp ize taktım :) 600 kğ gübre tohum alçak ama tam olarak kaç kg olur bilmem makine . yeni makineninde kılavuzlarını çıkartıp kenara koyarım ön lastiği ekili yerin hemen yanından sürüyorum biraz üst üste biniyo ama sıkıntı yok :D

samet 39 link=topic=74090.msg869296#msg869296 date=1395356539' Alıntı:
sağol ömer kılavuz kullanmıyorum ben kılavuzun pistonunu alıp ize taktım :) 600 kğ gübre tohum alçak ama tam olarak kaç kg olur bilmem makine . yeni makineninde kılavuzlarını çıkartıp kenara koyarım ön lastiği ekili yerin hemen yanından sürüyorum biraz üst üste biniyo ama sıkıntı yok :D
Şakalak ' ın Yaşar Marka 3 M ' lik Mibzeri Tohum+Dara 950 Kg Bir de Gübre Oldumu 1200 Civarı Olur Heralde, Bunu 70 Beygire Öneriyorlar da Hidrolik Sıkıntı Çıkarabilir Diye Düşündüm, Senin Bu Makinenin Kg ' ını O Yüzden Sordum Dara Farkı Varsa Ne Kadar Diye :)

Sen Bunu TD ' ye Takıcan Heralde Abi ? Gübre+Tohum+Dara Ne Kadar KG Oluyor Bi Ölçebilirsen Sevinirim Abi :)

Yeni mibzerin hayırlı olsun Samet.Eski mibzeri kaça saydılar?Yeni mibzerde güzel kalıplı duruyor.İrtem yada Kurt marka niye tercih etmedin.Kurt ' un aynısı 9.800tl idi yazın.

hayırlı olsun abi güle güle kullanın...
baltalıyla diskli mibzer arasında ne gibi kullanım farkı var abi toprak yapısı vs. bu ikisi arasında ki seçimde neler etkili oluyor?