Binlerce Dönüm / Dekar Kiralık Tarlalar - İLAN

Ynt: Binlerce Dönüm / Dekar Kiralık Tarlalar - İLAN

Yeni Karpuzlu - İpsala - Edirne bölgesine
Google Earth ' tan bakabilirsin...
Meriç Nehrinin kenarında, dümdüz ova. Çeltik Yeri.
Dönümü 700 TL ' ye gidiyor en az....
Kiralık...
7-8 aylık kiralık. her sene kiralar yenileniyor.
1000 dönümden fazla olan tarlalar bile var. hepsi çok büyük ve tek parça...

edirne22 link=topic=74199.msg870795#msg870795 date=1395650887' Alıntı:
Yeni Karpuzlu - İpsala - Edirne bölgesine
Google Earth ' tan bakabilirsin...
Meriç Nehrinin kenarında, dümdüz ova. Çeltik Yeri.
Dönümü 700 TL ' ye gidiyor en az....
Kiralık...
7-8 aylık kiralık. her sene kiralar yenileniyor.
1000 dönümden fazla olan tarlalar bile var. hepsi çok büyük ve tek parça...
Çeltik çiftçisi bir dekar yere 7 aylığına 700 lira kira verebiliyorsa biz boşuna üzülmüşüz yıllarca bu adamlar para kazanamıyor diye...

Çeltik çiftçisi bir dekar yere 7 aylığına 700 lira kira verebiliyorsa biz boşuna üzülmüşüz yıllarca bu adamlar para kazanamıyor diye...
neden para kazanamasınlar. 1. çeltik 2 tl yi geçmiş.
2. o kadar araziyi çeltik fabrikası olanlar için nooormal.
3. art niyetli olanlar için yazıyorum dikkat ederseniz bedelinin yarısı peşin yarısı harmanda ,harmanda olan kısmını ödemessin kira yarıya düşer.
4. yine art niyetliler için yazayım mafya ayakları olabilir.
5. bu yıl yağışlar az olduğu için mal çıkarabilen para kazanacaktır.

yahu sizlere anlatamadım galiba gençler birde şöyle yazayım . Geçen yıl çeltik yerlerinin icarlar 350-400 tl den gitti çeltik 1-1.2 arasındaydı. bu yıl icar 700 tl çeltik şimdiden 2-2.2 arası 700 icar normaldir ama o kadar araziyi işleyecek ekibin ve birazda nakdin varsa.

Art niyetli biri olarak yazıyorum başbakan Edirne de köy kahvesinde konuşurken;
-Tarım bakanımızdan memnun musunuz ?
-Memnunuz...!!!
nasıl olmasınlar tarlası kendine ait olan hiçbirşey ekmese dekardan 800 lira geliri var.Demek çeltik ekse dekardan 2000 3000 lira gelir elde ediyor bu adam.Maşallah...

http://www.izlesene.com/video/erdogan-kesanda-vatandaslarla-sohbet-etti/7135476

bu videoyu ben paylaştım. burası köy kahvesi değil Edirne ili Keşan ilçesinin stad ının karşısındaki kahve bana da 200-300 mt ötemde
sol tarafındaki çiftçi tamam ama işi bahçecilik işlediği yer 40 bilemedin 50 dölüm. en soldaki nin ise tarımla ileriden geriden alakası bile yok . başbakanın sağındaki beyendik muhtarı ..........için orada tarım bakanından tabiki memnun olacaklar çiftçilikle iştigal eden yok ki içlerinde hepsi benim gibi karnı aç.

Ekonominin durumuna değinirsek çok uzun sürer
kısaca şöyle özetliyeyim: Bunlar iyi günlerimiz !

Türk milletinin, Türk egemenliğinin ve Türk devletinin temellerinden sarsıldığı zamanlarda, ekonomiyi ve şahsi çıkarları konuşmak bana göre vatan hainliğidir !

konuya gelirsek,
bu alanlar Vakıflara ait ve satılması yasaktır. ne için vakfedilmiş ise sadece o iş için kullanılabilir. parası da sadece o şey için harcanabilir.
Vakfedenin sözü, Allah ' ın ayeti gibidir ve değiştirilemez. örnek olarak; ben şu taşınmazımı güvercinlerin bakımı beslenmesi için vakfediyorum derse bir kişi, o taşınmazdan elde edilen tüm gelir güvercin beslenmesi için harcanmalıdır. gidip de karga, kanarya besleyeyim diyemezsin. Haram ' dır.

Vakıf arazileri yıllık olarak kiralanır, bu bölgedeki araziler de çeltik üretimi için çok uygundur. aşağı yukarı dönüm/dekar başına 700 TL gibi bir ücrete yıllık kiralanır. tabi çiftçiler alamaz bunları. büyük şirketler gelir onlar alır. bu köylerdeki çiftçiler bu işletmelerde işçidir.
dönüm/dekar başına 1,5-2 ton çeltik hasat edilir. kilogramını da düşünürseniz baya karlı oluyor...

dönüm/dekar başına 1,5-2 ton çeltik hasat edilir. kilogramını da düşünürseniz baya karlı oluyor...

ben bu yaşıma kadar 1,5-2 ton çeltik veren yer ne duydum nede gördüm.+ bu yerler yıllardır çeltik ekiliyor. cöö-*s

arkadaşlar bazı rakamlar bence abartılarak yazılmış, bu işin içinde bir hinlik var. 1000m2 yerde 2 ton çeltik veren yer nasıl oluyor? bu 2500m2 yer olmasın?
2 sene önce çeltikçiler yerde sürünüyordu?
Hani hayvan çiftlikleri kapanırken kimse bir şey dememişti, ama sığırlar 5000tl olunca çiftçi cook kazanıyor demişti????????
Geçen sene elindeki patatesleri hayvanlarına yediren çiftçiyi kimse görmezden gelirken bu sene patates pahalanınca patates çiftçisi cook kazanıyor deniyor.???
Aşırı uçtaki fiyatlar gösterilerek bu iş olmaz ; gerçek değerlendirme böyle yapılmaz; çiftçilerimiz şöyle böyle deyipte onlarıda zan altında bırakmayalım....................