Corolla efsane kasa almayı düşünüyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-corolla-158419252/detay/

Araba almaya niyetlendim. Bütçem 10-11 bindi ama o paraya kafama yatan bişey yok. Krediye bulaşmayı düşünmüyordum ama mecbur kalacam herhalde. Şırnakta görev yapıyorum. Burda çok araba arama imkanı yok yani fazla seçenek yok. Bu ilanı gördüm henüz arayıp konuşmadım çünkü 17.500 benim için baya fazla. Ancak duruma göre krediyle bu parayı denkleyebilirim.
Efsane kasa denilen bu Corolla lar eskiden beri hoşuma gider. Kullanıcılarındanda hiç olumsuz birşey duymadım. Bildiğim kadarıyla bu araçların piyasası bu civarlarda. Bu araca bu para verilirmi bilmiyorum. Galiba biraz fazla, sizce pazarlık yapmaya değermi? Bu arabaya verilecek para nedir sizce?
Kafama yatarsa ve yazdığı fiyatı biraz düşürürse ustaya gösterip pazarlığı yapmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum...
Fikir alacak birilerine ihtiyacım var, bu site her ne kadar çiftçilikle alakalı olsada her konuda birbirimize destek oluyoruz. Bu konuda da tecrübeli abilerimin, kardeşlerimin yorumları benim için önemli.

Ynt: Corolla efsane kasa almayı düşünüyorum

Kardeşim Hakkaride,Şırnakda ve Vanda en çok tercih edilen araba budur.Ben de Hakkaride görev yaparken 2010 yılında 1997 Gli almıştık arkadaşla beraber.Arkadaş Ocak ayında satıp Captur aldı.1 yıl Hakkari 2 yıl Urfa yollarında kahrımızı çekti.Gerçekten harika arabadır ancak; o yazdığı fiyat XEİ değil GLİ Special parasıdır.XEİ modellerde arka camlar manueldir,çoğunda klima yoktur(bunda varmış).Arabanın rengi fiyatın düşmesine neden olur.Bu arabanın değeri 13-14000 tl arasındadır ama tercih tamamen senin.Aynı renk 1997 GLİ boyasız 145000kmde olanını Şemdinliden 12.750tlye almış üstüne karımızı koyup geri satmıştık.Altın gibi arabaydı.Bazen satmasam da eşime verseydim diye hayıflanıyorum.İstersen Hakkarideki ilanlara da bir bak.Hoşuna giden olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Fiyatın yüksek olduğunun farkındayım. Çok fazla yazdığı için aramadım bile, görevden dolayı Şırnak dışına çıkamıyorum aslında bu civarda çok corolla var. Eğer imkan bulursam bakayım Hakkari ye. Bir aydır ilanları takip ediyorum bunun fiyatı biraz makul olsaydı iyi olurdu. Birkaç tane 1.3 xli var fiyatları bütçeme daha uygun 11-13 civarı. Çok fark varmıdır 1.6 ile ?

uzay kasa link=topic=74218.msg871161#msg871161 date=1395701227' Alıntı:
Evet maalesef var.Yakıt konusunda cimri ancak yokuşlarda at arabasından biraz gönüllü.Tercih senin,hakkında hayırlısı ne ise o olsun.
Eyvallah sağol. Tercihim 1.6 dan yana olacak.
lanu link=topic=74218.msg871162#msg871162 date=1395701492' Alıntı:
bunun yerine 2001 nissan primera al,çok daha üstün bir araç hemde yaklaşık aynı fiyat
Benim için aracın yakıtı ve 2. el piyasası önemli. Alacağım araca 2- 3 yıl binip değiştirmeyi düşünüyorum zaten. Primera güzel araç ama 2. eli satmıyor. O yüzden özellikle corolla ve polo bakıyorum.

Bizde var Corolla efsane 1.300 xl lpg li biz cok memnunuz guzel ve oturakli araba bunlar 20tl lpg ile 80 km yol gidiyor. Satmayı düşünüyoruz ilgilenirseniz özelden görüşelim

paran varsa alman paran yoksa japon demişler arkadaşın dediği gibi gli daha tutulur ve elden çıkması daha kolaydır 1.3 ler çekmez diye bişi yok ama arada fark olduğu aşikar araba alınacaksa her zaman tutulanı ve elden çıkabileni alınmalıdır bence fakat bütçeyi aşmamak ilk kuraldır.
Genel olarak toyota deyince motorun sorunsuzluğu ve yıllarca eskimeyen parça gelmektedir akıllara fakat gidip geldiğiniz yerler taşlı topraklı yollarsa altı çok yere yakındır baştan söyleyelim asla altı vurulmamış coroş yoktur :D fakat altı yere vursa da karteli delse de yağı boşaldıktan sonra sizi sanayiye kadar götürecek hatta türkiye turuna çıkarabilecek sağlamlıkta ve gaddarlıktadır. Nerden mi biliyorum :D:D:D

Sağlamlık ve sorunsuzluk konusunda herkes hemfikir. Kafama bişey takılıyor yalnız Corolla kullanan herkes hiç bakım yaptırmadığı halde arıza vermediğini övünerek anlatıyor, yağını suyunu değiştirmeden 30 bin km yaptım diyeni duydum. Her corolla kullanan böyle kullandıysa kötü. Korkum böyle araç kullanan birinden araba almak. 97 model araca 16-17 bin vermek akıl işi değil gibi geliyor sizce bu ilandaki arabayı kaça bırakırsa alayım.

bu arabanın 13 14 bin ederi var üstüne değmez, boyasız GLI olanları 15 16 bin arasında gidiyor zaten.

her araba aynı değildir aziz kardeşim her şöför de aynı olamaz tabi toyotalar biraz hor kullanılıyor bu bi gerçek fakat ne kadar hor kullanırsa kullansın kolay kolay arıza çıkarmaz sen aynı yağla 30 bin demişsin ama biz kartel delik 200 km yaptık :D gene bişey olmadı gene o araba biniliyo ve gene satılacak olsa sorunsuz diye gidecek. 18 bin verilir mi verilebilir ama special gli olanına verilse alınsa daha ii olacaktır. asla sırf sağlam tutuluyo diye fazla para vermek mantıksız ederi kadar bi fiyat belirtilir ve alınır

bence değmez ben bu arabalardan çok kullandım xei ve gli ikisindende kullandım iyi araba ama artık 20 yaşına gelmiş bir arabaya o para verilmez gli nin farkı 4 cam ve aynalar otomatik kapı çıtaları metal dir ama en önemli farkı gli lerde çapraz fren vardır ....Bu arabaların en zayıf yanı frenleridir kesinlikle çok berbat hemen kızaklama yapar Bolu dağında bi arabanın arkasından girdim çoluk çocuk zor kurtulduk şu an focus kullanıyorum daha riskli bir çok olaydan kurtuldum corolla olaydı bariz en az 5 kazam vardı....

mrblar iyi akşamlar bende eski bir toyotacı olarak konuşuyorum 2 aracımız var ikiside toyota, biraderde bir bitirse okulunu hiluxuda 3. olarak istiyoruzda bakalım hayırlısı...95 corolla 1.3 xl klimalı başka hiçbir özelliği yok!!! fakat biz onu aldığımızda 109bindeydi şuan 298bini devirdi...düğünden önce bakıma girdi motor boya vs yapıldı krank çatlakmış ve o şeklde o araba yürüdü!!! başka araç olsaydı hayatta yürümezdi...ki köy yerinde tarla tapa demedi ve babamda hiç ama hiç bakmazdı ne zaman arıza verir o zaman götürürdü sanayiye vs. 2012 corolla bende ki kendimden daha fazla ona bakarım şuana kadar şeytan kulağına kurşun arıza vermedi...toyota almanın sebeplerinden bazıları arıza kolay çıkarmaz ama gerçektir bu, 2.eli wolswogenden sonra 2.sırada hiç ama hiç değer kaybetmez!!! satışı kolaydır!!! gaza en uygun motordur(vvt-i)!!! kaçak mazotla traktör gibi sorunsuz çalışır!!! parçası diğer avrupalara göre ucuzdur!!! kullanımı rahattır,servis ve satış desteği geniş vs vs ben kullanıyorum diye söylemiyorum bunları biraz daha param olsa mercedes audi gerisi yalan... ama şuda bir gerçek 84 bin veripte corolla dizel alacağıma 100 bin veripte a180e binerim... o gösterdiğiniz corolla modellerine o paraya vereceğinize 2001 2002 avrupa düz farlı modelleri var onlar daha yeni ve hoştur...toyota=fiat diyebiliriz ölüsü yeter bence...

Burdaki corolla uymadı 17 diyor, benimde o parayı vermek içimden gelmedi. İşlerim bitsin seçimden sonra 1.6 polo var hb 98 model 13.500 e ona bakacam artık. Gerçekten bu corollalar çok sağlam ve kullanışlı. 2000lerde üretilen terra lar hoşuma gitmiyor zaten tutulmuyorda. Bakalım denk gelirse önceliğim efsane kasa corolla. tek kötü tarafı yere yakın olması oda benim için çok problem olmaz elimizde birde reno 12 var arazi aracı gibi :D