Tümosanda İkinciel Piyasası

Arkadaşlar tümosanda ikinciel piyasası ne alemde acaba.Tümosan için değerini çabuk yitiriyo diolar.Yani bir Nh yda Mf gibi değerini koruyamıyomuş.Ben traktörümü değiştirmeye karar verdim elimde 98 başak 2073sh artı 30 binytl kadar bir param olacak.Polatlıda bir galeride 85-80 dtk ve 75-80 dtk var bunlardan birisini almaya karar verdimSsizce üstüne en fazla ne vermeliyim.beni motoru 13-14 ebelkide 15 sayacaklarını varsayarak cevap verirseniz teşekkür ederim.

Ynt: Tümosanda İkinciel Piyasası

POYRAZLI SALİH link=topic=8320.msg87634#msg87634 date=1224770410' Alıntı:
Fiaytını bilemem ama kesinlikle 85-80i al... 85-80lerin çekişi çok süper... 75-80ler çekiş olarak biraz düşük...
evt sana katılıyorum kardes senın traktoru 15 e alırlarsa ustune 25 bın ytleden fazla verme abı 30 bın ytl vercene bırazdaha koy sıfırını al yanı

kardeş en başta sana şunu söylemeliyim tümosanın bu piyasada varlığını biliyorsundur.ne fiyat kadar eski nede massey ferguson kadar.ama ben bi tümosan kullanıcıs olarak memnunum.hem yakış hem çekiş.eğer alacaksanda 85-80 DTK al.bu tarktör 85 beygir gücünde.ama 75-80 ise 75 beygir.senin tarktörde fazla eski değilmiş eğer temizse 14 falan eder.üzerine 23-25 bin ytl (o civarda bişeyler) eklersen alabileceğini düşünüyorum.
SAYGILARIMLA....

Kardeşim güzel bi konu açmışsın.Bende Tümosan ' ın ikinci el piyasasını merak ediyorum..
Bende Tümosan 75.80 almayı düşünüyorum..Geçen hafta Eskişehir Otocenterde Bitane 75.80 gördüm inceledim baya hoşuma gitti 55 milyar istiyorlardı ama 50 ye falan alınabilir.
Bide ben şunu anlamadım sen ikinciel mi alacaksın sıfırmı.?

Kardeş valla şu an için ikinci el alabilirim.Ama kararsız kaldım bazı arkadaşlar illa erkunta bi göz at diolar.Tabi erkunt bir tümosan konforunda olamaz.Yakıtını çok övüyolar .Hergde 1 lt falan yakıyomuş.75 beygir olanı 4lü 14' pulluğu çok rahat çekiyo diolar bakacaz.

sgurakar link=topic=8320.msg88068#msg88068 date=1224874264' Alıntı:
Kardeş valla şu an için ikinci el alabilirim.Ama kararsız kaldım bazı arkadaşlar illa erkunta bi göz at diolar.Tabi erkunt bir tümosan konforunda olamaz.Yakıtını çok övüyolar .Hergde 1 lt falan yakıyomuş.75 beygir olanı 4lü 14' pulluğu çok rahat çekiyo diolar bakacaz.

Bence Erkuntta güzel traktör ama pahalı Servet 80T kabinli lüks 61.000 YTL lerde ama Tümosan 75.80 50 bilemedin 55.000 YTL.
75.80 4 Silindir Servet 80T 3 silindir turbo tarlada çok yakar yolda az ama Tümosan çok çeker tarlada az yakar, yolda Servete göre çok yakar.
Benim tercihim 75.80 olur.Hem konforlu hem daha gösterişli.

Arkdaşlar arnızda hem erkunt hemde tümosanı aynı arazi şartlarında kullanan varmı? Erkuntun yakıtı ve çekişi çok iyi dioyolar.Hatta internette videoları bi dünya ama ben bunu gözümle görmek isterim .Komşudda 85-80 4x4 var gerçekten muazzam bir çekişe sahip,her nekadar yakıtını bilmesemde.Bunun yanında başka bir komşuda 82*80 4x4 var ona sorunca çekişi çok çok iyi dedi ama yakıtı az çekişide fiyi olsun diosan illa erkunt servet al diyo.Malum durrmadan traktör değiştiremezsiniz,almadan evvel iyicce araştırmalısınız

sgurakar link=topic=8320.msg88323#msg88323 date=1224909667' Alıntı:
Arkdaşlar arnızda hem erkunt hemde tümosanı aynı arazi şartlarında kullanan varmı? Erkuntun yakıtı ve çekişi çok iyi dioyolar.Hatta internette videoları bi dünya ama ben bunu gözümle görmek isterim .Komşudda 85-80 4x4 var gerçekten muazzam bir çekişe sahip,her nekadar yakıtını bilmesemde.Bunun yanında başka bir komşuda 82*80 4x4 var ona sorunca çekişi çok çok iyi dedi ama yakıtı az çekişide fiyi olsun diosan illa erkunt servet al diyo.Malum durrmadan traktör değiştiremezsiniz,almadan evvel iyicce araştırmalısınız
kardes erkuntla tümosan arasında sılındır farkı var bunu göz önünde tut

valla arkadaşlar ben tümo kullanmadım ama 70-56 kullanan biri tümo 82.80 le tarla sürdü motor iyi değil diyor nden dedim lastikler çok balon motoru çok yoruyo dio bide fazla yakıomuş ince lastikli kullanan çok ii dior sen alacaksan ince lastik al bakma laf ederler ama rampada da herktede her yerde onları geçerken ağızları açık kalır çamurdada balon ii diolar ama balon bir battımı gör bak şamatayı çıkartamazsın ama ince lastik çamırı yarar çıkar tercih senn 8580 lerin fiyatları ne kadar

doganbey1 link=topic=8320.msg89220#msg89220 date=1225139254' Alıntı:
valla arkadaşlar ben tümo kullanmadım ama 70-56 kullanan biri tümo 82.80 le tarla sürdü motor iyi değil diyor nden dedim lastikler çok balon motoru çok yoruyo dio bide fazla yakıomuş ince lastikli kullanan çok ii dior sen alacaksan ince lastik al bakma laf ederler ama rampada da herktede her yerde onları geçerken ağızları açık kalır çamurdada balon ii diolar ama balon bir battımı gör bak şamatayı çıkartamazsın ama ince lastik çamırı yarar çıkar tercih senn 8580 lerin fiyatları ne kadar

balon teker kaba toprakta gitmez çok patinaj çeker
ama ince tekerde çamurda gitmez benim gözlemlediğim ince teker çabuk oturuyor (Ford 6610)
en iyisi normal boy Dublex lastik...

Yorumlara teşekkürler
Piyasayı sürekli takip ediyorum galiba 82-80 yada 85-80 alacam 0 ları 55 bin ytl ile 60 bin ytl civarında ama 85-80 dtk yı 50 binlere veren bayiler varmıs.Bide piyasası belli sıfırını almak cokda akıllıca değil.Bunu neden söyledim 82-80 dtk modellerini daha 500 saatte adamlar 35 istiyo pazarlıkla 30 a kadar düşer belki daha fazla.Artık bi hesap edin 55 bin ytl ye motoru alacaksın .Allah başa işvermesin ama satmak zorunda kalırsan galeri sana 30 bin ytl vermez.
Bide şu kriz ortamı uzun sürerse (temennimiz olmamasıdır) piyasa dahada düşecektir yani biraz beklemek en iyisi

sgurakar link=topic=8320.msg89256#msg89256 date=1225171319' Alıntı:
Yorumlara teşekkürler
Piyasayı sürekli takip ediyorum galiba 82-80 yada 85-80 alacam 0 ları 55 bin ytl ile 60 bin ytl civarında ama 85-80 dtk yı 50 binlere veren bayiler varmıs.Bide piyasası belli sıfırını almak cokda akıllıca değil.Bunu neden söyledim 82-80 dtk modellerini daha 500 saatte adamlar 35 istiyo pazarlıkla 30 a kadar düşer belki daha fazla.Artık bi hesap edin 55 bin ytl ye motoru alacaksın .Allah başa işvermesin ama satmak zorunda kalırsan galeri sana 30 bin ytl vermez.
Bide şu kriz ortamı uzun sürerse (temennimiz olmamasıdır) piyasa dahada düşecektir yani biraz beklemek en iyisi
bundan daha aşağıya gitmez fiyatlar kardeş ama şu anda acil ihtiyacın yoksa biraz daha bekle şu piyasalar bir düzelsin hele...

slm arkadaşlar tümosanı çok övdünüz bende 2006 model tümosan 85-80 tek çeker var orjinal kabinli. henüz 2500 saatte alıcısı varsa hemen satarım masseyin 94 95 model 285 S ile takas edilir