Case JX90 Gaspardo 6 Sıra Diskli Havalı Ekim Makinası Pancar Ekimi

Ynt: Case JX90 Gaspardo 6 Sıra Diskli Havalı Ekim Makinası Pancar Ekimi

kolay gelsin güzel zamanlama havada tam inecek gibi duruyor topravın tavıda güzel de altına üstüne merdane çekiyormusunuz sıkıştırmak için

gorus link=topic=74229.msg871376#msg871376 date=1395765144' Alıntı:
kolay gelsin güzel zamanlama havada tam inecek gibi duruyor topravın tavıda güzel de altına üstüne merdane çekiyormusunuz sıkıştırmak için
ilk aysanla sürüyoruz ardından merdane çekiyoruz daha sonra ekiyoruz.

güzel tabi bu işlemleri toprakta değiştirebiliyor topraga göre davranacagız bugün bende ektim baya güzel tavlı oldu toprak saten beyaz toprak iyicede sıkıştırdık inş güzel verimler alırız yalnız busene daire zigzaver tohum markası verdi bakalım nasıl olucak

musa kazım değer link=topic=74229.msg871370#msg871370 date=1395764716' Alıntı:
kolay gelsin diskli mibzer kulanımı nasıl
Abi sağolasın baltalı tipe göre çimlenme oranı daha fazla diyorlar ilk suda ki kapaklanma oranını %60 düşürüyormuş arkadaki tekerlekleri sayesinde ve daha hassas doğru ekim sağlıyor 12cm ektik şaşmamış hiç bakalım bu sene göreceğiz ne gibi bir fayda sağlıyacak tohum çıkışlarında

omerfarukkoc link=topic=74229.msg871563#msg871563 date=1395776067' Alıntı:
Kolay Gelsin :) Gübreyi Önden Fırfırla Atmışsınız da Ekerken Makineyle Neden Atmadınız ?
Ömer alışkın değiliz ki biz kolaya bende dedim bizimkilere gübreli modellerinden alaydınız madem aldınız dedim.Aman zor olur birde gübre çuvalıylamı uğraşacaz diyor bizim patron :) Biz mazot harcamayı seviyoruz :)

safak262 link=topic=74229.msg871569#msg871569 date=1395776380' Alıntı:
Ömer alışkın değiliz ki biz kolaya bende dedim bizimkilere gübreli modellerinden alaydınız madem aldınız dedim.Aman zor olur birde gübre çuvalıylamı uğraşacaz diyor bizim patron :) Biz mazot harcamayı seviyoruz :)
Aynen, Bizimkilerde Böyle Sıkıtılar Var :) Yok Ya Ne Gerek Var Gübreli Pnömatik Mibzere Veya Mesela Dönerli Pulluğa, Motorun Kollara Ağırlık Olur :D

omerfarukkoc link=topic=74229.msg871576#msg871576 date=1395776755' Alıntı:
Aynen, Bizimkilerde Böyle Sıkıtılar Var :) Yok Ya Ne Gerek Var Gübreli Pnömatik Mibzere Veya Mesela Dönerli Pulluğa, Motorun Kollara Ağırlık Olur :D
Herşeyin maliyeti arttı artık çiftçi olarak ne kadar tasarruf yapmamız gerekiyorsa yapılması lazım su,yakıt,işçilik vs..