Çift çekerde frene basınca ses geliyor.

Arkadaşlar çift çekerde frene basınca bağzen ön dingilden küt diye ses geliyor. aynı ses ileri giderken durup çeker takılı halde geri vitese takıp debriyajdan ayağını çekerken de oluyor.sizce sebebi nedir. servis normal dedi.ama sinir bozucu sanki bir boşluk var gibi.

böyle bir sorun yaşayan var mı

Ynt: Çift çekerde frene basınca ses geliyor.

Abi Boşlukmu Vardır Bilmem Ama O Benim Motorda da Arada Oluyor Daha Bi Sıkıntı Çıkarmadı... Ben Bunlar Çiftçeker Sistemi Yardımıyla Önleri de Frenledikleri İçin O Sesi Frene Basınca Çıkarıyor Diye Düşünüyorum... Zaten Az Oldugu İçin Önemsemedim Hiç... Geri Taktıktan Sonra Debriyajdan Salarken Gelmiyor Yalnız Benimkinde...

omerfarukkoc link=topic=74231.msg871562#msg871562 date=1395775958' Alıntı:
Abi Boşlukmu Vardır Bilmem Ama O Benim Motorda da Arada Oluyor Daha Bi Sıkıntı Çıkarmadı... Ben Bunlar Çiftçeker Sistemi Yardımıyla Önleri de Frenledikleri İçin O Sesi Frene Basınca Çıkarıyor Diye Düşünüyorum... Zaten Az Oldugu İçin Önemsemedim Hiç... Geri Taktıktan Sonra Debriyajdan Salarken Gelmiyor Yalnız Benimkinde...

frene basınca çıkan ses paha biçilemez ömerim ;)

fakat bu sorun sanırım boşluk dolayısıyla gibi :S

traktörün altında ön şafta giden bağlantı ara bağlantısı var. oradaki ek yerinde boşluk oluşmuş olabilir veya arkadaşların dediği gibi ön çekerin bağlantı yerindeki burçları ezmiş olabilir.traktörün altını şaft boyunca dikkatlice incelemen gerekir.

kubilay07 link=topic=74231.msg871572#msg871572 date=1395776572' Alıntı:

Aynen, O Sesi de Seviyorum, Yavru Şanzımandan Gelen Inlama Sesinden Biraz Daha Gür Çıkıyor Ya, Asfaltta Yavaşlatmak İçin Konulan Engellerde Filan Aniden Çakıyorsun Motoru Oraya, O Ses Aniden Baslıyor Bitiyor :D Güzel Oluyor :D

omerfarukkoc link=topic=74231.msg871577#msg871577 date=1395776837' Alıntı:
Aynen, O Sesi de Seviyorum, Yavru Şanzımandan Gelen Inlama Sesinden Biraz Daha Gür Çıkıyor Ya, Asfaltta Yavaşlatmak İçin Konulan Engellerde Filan Aniden Çakıyorsun Motoru Oraya, O Ses Aniden Baslıyor Bitiyor :D Güzel Oluyor :D

bizim köy kahvesinin önüne kasis yapmışlar dip gaz geip orada ani fren yapıyorum kahvedekiler hep bi ağızdan hobaaa diye bağırıyor ;D adımız ABSli traktmöre çıktı köyde dt kutusundan geliyo diyorum absleri kutulumu bunların diyolar :D

kubilay07 link=topic=74231.msg871591#msg871591 date=1395777301' Alıntı:
bizim köy kahvesinin önüne kasis yapmışlar dip gaz geip orada ani fren yapıyorum kahvedekiler hep bi ağızdan hobaaa diye bağırıyor ;D adımız ABSli traktmöre çıktı köyde dt kutusundan geliyo diyorum absleri kutulumu bunların diyolar :D
:D :D

kubilay07 link=topic=74231.msg871572#msg871572 date=1395776572' Alıntı:

paha biçilmezmi benim 255 t kokusuz yağ koymuştum basıyordum eşşek anırıyordu sanki çok kötü bir ses :D

kubilay07 link=topic=74231.msg871591#msg871591 date=1395777301' Alıntı:
birde Erkunt gibi tıslasa ne olur iyi yol bulmuşun ;D ;D

kubilay07 link=topic=74231.msg871964#msg871964 date=1395831505' Alıntı:
havalı fren derler pek havası olmaz o işin abs olunca aganın traktörü diyolar ;D
hem erkuntların zebzecilerinde tıslayan cinsten fren varmı :S :D
zerzevatçı ergudun fısırdıyanı yok daha yakında o da çıkar ;D ;D
ABS teknolojin varmış nası olsa yeter daha yeni sistem gelene kadar idare et ok-*-s