Zetor 6441 Hakkında

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

kağıt üzerinde sadece 62 BG.. geçenlerde İLK defa yakından görüp inceleme sanşım oldu.. 4 silindir 4200 cc.. kaputu kaldırıp bakınca, motor blogunu görünce şaşırmadım desem yalan olur..

geçen 6 metre mibzer videosunda.. fizik kurallarına aykırı diyenler bile oldu ama.. yakından inceleyince fizik değil tüm kurallara uygun derim :)

Ynt: Zetor 6441 Hakkında

Güzel sağlam traktörler Zetoru bende takip ediyorum 135 liği falan çok iyi çekişi var sağlam da gibi tam türkiyeye uygun makinalar fiyatları hakkında bilgim yok ama diğer markalara göre makul gibi geliyor fiyatı da

6441.. bu yaşıma kadar 62 bg olarak daha iyisini görmedim.. yanında aynı galeride 266 MF vardı..galericiyle kabaca karışladık.. yaklaşık 2 katı bi motor bloğu var.. zaten 266 yanında baya küçük kalıyo..

olay sadece çekiş değil, tüm mantık, dizayn gerçekten farklı.. mibzer vieosuna bi bak istersen..

http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-217/6-metre-!-hidrolik-kollara-takilan-asili-tip-mibzer/

fiyatlar fayda/masraf olarak çok iyi.. ülkemizde pek bilinmedğinden..

zetor bundan 5-6 sene önce erzuruma gelmişti ben birisine bindim daha aşağı inmedim zorla indirdiler...
o zaman demiştim bu yeni bir marka değil bence bunun işçiliği falan hiç acemi markaya benzemiyor diye ..

Toprağım.. 7441 elimize geçti, burya indi..

İLK izlenimler;

*kalıbı 90-100 ' lük motorlara yakın

*5 kulak pulluk takacam/seri 2-3 çekecek.. diyince görmeden önce '70 ' lik motora olacak iş değil' diyenler.. görünce 'olabilir' diyo :)

*son hız 30 km.. 6 ile kalk dur kalk hiç tık yok.. son hızda sarsıntı normalin altında.. iyi gidiyo..

*kabinsiz rüzgar/ses çok yüksek

*4 yaşında 2 bin saatte ama motorda tek damla yağ sızıntısı/kiri yok..

*ses, gaz yiyiş çok güzel

*tek çekerde sadece arkalar frenliyo.. 4x4 takıldımı hepsi frenliyo (bizim proxima 90 ' da sürekli 4 teker frenliyo)

*Proxiam 90 ' a göre o düğmeli geçiyo.. bunda 4x4 ve dif kilidi manuel..

6441 kareler..

25 değil 23 civarına da bıraktı ama.. debriyajla ilgili bi sıkıntısı var, hallolmuyacak bişey değil ama masraf ister haberin olsun.. çekiyo diye batan kamyona-tıra bağlıyolar olacağı bu..