2013 model tümosan 8085 kılasik şanzuman sorunu

arkadaşlar herkeze merhaba
geçen sene aldığım tumosan 8085 klasik seri traktörüm şuan 205 saatte
ve dünden traktör ileri vitesine geçtiği halde ileri gitmedi geri gidişinde problem yotu
servis geldi ve levyeli olduğu için üst grup sekromeçleri bozmuş dedi ve çekiçi ile servise gitti
bugün şanzuman inecek ve sekromeçleri değişecek
tumosan kullanan arkadaşlar bunun gibi başlarına gelen şanzuman arızaları varsa bilgi verirlerse sevinrim

Ynt: 2013 model tümosan 8085 kılasik şanzuman sorunu

Geçmiş olsun kronik bir hastalık geçen yılda tarlada kilitlemişti adam levyeyi kırasıya uğraşıyordu bunlar hep hor kullanmadan durmadan ileri geri geçirmekten oluyormuş bizim td 65b de olduğu gibi ama bizimki 1900 saattlerde başladı birde geçmeme yok sadece artık durunca rahat geçiyor durmadan denersen uğraştırıyor geçen servis erkunt için 550 tl ye l-r dişlisi garantiden değişiyor senkromeç oluyor durmadan rahatlıkla geçirirsin diyor yok abi kalsın ben durur geçiririm dedim td 65 de böyle olduktan sonra

bizim td de açıldı geçen sene levyeden senkromec dişlisindeki kanal bozulmasından bu nasılsa geçiyor diye ileri giderken geriye veya tam tersi bunun ömrünü çok kısaltıyor emin olun durdurmak en güzeli geçmiş olsun

durdurmadan ileri geri yapıldığında sekromeç arızası yapıyo fakat bizim sekromeçler sağlam çıktı ve dişli kırılmış
birde 1986 dan beri trakrör kullanıyoruz ne zaman ileri nezaman geri takılır çok iyi birliyoruz
kullanıcı hatası deni yo ama kullanıcı değil
kullandıkları malzemenin adi oluşu
iş makinası kullanıyon iş te çalışırken seri olman lağzım
birsürü para veriyon ve yolda kalıyon eski traktörümde ileri giderken geri kalk geri giderken ileri kalk 15000 saat kullandık ve hiç şanzuman ve motor ağrızası olmadı
sıfır traktör al marş dinamosu pompa şanzuman uğraş dur verdiğim para haram olsun

dedeme motorcu hüseyin derlermiş ilk traktör o almış 135 lik 0 km ozamanlar bende aklım erdi ereli üzerindeyim iyi kullansanda oldumu oluyor

bu şanzuman sesleri ne zaman kesilir bilmiyorum
üst grup dişlileri değişti
ama ses çok geliyor
servisi çağırdım geldi baktı
bu sesler normal diyor
bu kadar ses olduktan sonra eki traktörün ne suçu vardı