New holland Larınız ile En Sık Karşılaştığınız Sorunlar (arızalar)?

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar ufak çaplı bir araştırma yapıyorum ve araştırma sonucunda NEW HOLLAND marka traktörlerin en çok ne gibi sorunları çıkardığını analiz edip sizleride detaylı bilgilendirmek isterim sizlerden ricam
traktörlerinizin marka ve modelini yazıp bugune kadar karşılaştığınız problemleri yazmanız ?
şimdiden hepinize çok teşekkür ederim....

Ynt: New holland Larınız ile En Sık Karşılaştığınız Sorunlar (arızalar)?

mecan22 link=topic=74283.msg872276#msg872276 date=1395863759' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar ufak çaplı bir araştırma yapıyorum ve araştırma sonucunda NEW HOLLAND marka traktörlerin en çok ne gibi sorunları çıkardığını analiz edip sizleride detaylı bilgilendirmek isterim sizlerden ricam
traktörlerinizin marka ve modelini yazıp bugune kadar karşılaştığınız problemleri yazmanız ?
şimdiden hepinize çok teşekkür ederim....

Konu oldukça eski fakat bir o kadar da guzel ve fayda sağlayacak bir konu ama kimsenin cevap vermemesi enteresan geldi bana. Nh ne makinaymış ki sorun çıkartmıyor demek ki :))
Belki artık cevaplar gelir..

ilk ben vereyim o zaman cvp elimde bi case 80 ile 2013 model td65d bluemaster var td 65d 625 saatteken balatanın ortasında bulunan yaylar kırılmış dusmus balata saglamdı ama gobeginin tamiri olmadıgı için balata falan yenilendi ileri geri levye direksiyon altında oldugundan bikaç kez arıza yaptı. case 80 ise 2011 model eski td gibi yandan levyeli ve şimdiye kadar sadece tek debriaj halatı koptu.

bende 60 66 var şuanlık bir arızası yada sorunu yok tek sıkıntım var geri geri hiç canı yok yürümüyor. birde frenlerine fazla güvenmiyorum yüklü iken yakış ve performans olarak gayet sınıf üstü bi traktör

Horozkentli senın avatar ıyımıs bu arada 10uzerınden11 verdım :)))
Nh arızaları cvplar gelmeye devam etsın lutfen.. Ama asıl bu arızalardan ıyı anlayan ve cozumlerını bılenlerden de yardım beklıyoruz.

2011 t4040 var. benim traktörden yana bi şikayetim yok benim şikayetim türktraktör den yana. avrupa modellerine önem vermiyor servisleri yetersiz parçası yok olanda pahalı.(örn: direksiyon amortisörüne 200 tl getirtiyimmi dedi parçacı). bu yüzden kapımızda 3 traktör varken sadece 1 i new holland, babama diyemiyorum bile alalım diye bozulsa kime yaptırcaz parçasını nerden bulcaz deyince verecek cevabım yok. babamda biliyor iyi traktör ama bunları da göz önünde bulunmadan olmuyor.

bir konu da şu sıfır alırkende avrupada verilen opsiyonlar yok standart getiriyorlar hep, sadece ön hidrolik ve ön süspansiyon opsiyonel o da bilmem kaç ayda gelir diyo.. türkiyede olan serilerinde tamamı yok mesela t6.175 gibi 6 silindirli modeli yok. t5.95 modeli yok. ve türkiyeye hala getirmedikleri modelleri var örneğin T7 serisi 2012 de çıktı ama hala yok..

new hollandı seviyorum ama bu yapılanlara da bir o kadar kızıyorum neticede benim gibi özellik arayanları kaybeder.. bu sebeplerden ötürü gönlümüz john deere ye gidiyor...

1996 Model 80-66 Turbolu Traktörüm Var O Seneden Beri Yaklaşık 9000 Saat Yaptı Debriyaj Balatası 1 Kere Değişti 3 Kere Frenler Elden Geçirildi Yarım Rektefiye Oldu Sayılır Tek Sıkıntım Yazın Şanzıman ' ın Dayanılmayacak Derecede Isınması Ayağını Koyacak Yer Bulamıyor İnsan Onun Haricinde Çekiş Süper Beygir Gücü Eşit Olan Her Traktörle Denemeye Hazırım. Case Jx90 Maxpro 650 Saatte Yakıt Normal Çekişi Güzel Sıkıntıları Zıplama Ve Klima. Klima Hatta Konu Bile Açmayı Düşündüm Klima Hakkında Klima Hem İyi Soğutmuyor Hem Açtıktan 2000 Devire Kadar Ses Yapıyor Ben Bòyle Bir Klima Görmedim Sürekli Temizleme İstiyor Her 2 Güne 1 Sök Tak Sök Tak Adamı Usandırıyor Açıkcası Klima Bizi Yıldırdı Isıtmada Hiç Bir Sıkıntı Yok Traktör Çalıştıktan 3 Dakika Sonra İçeri Hamam Gibi Ama Soğutma Rezil.