Coca Cola'nın Organlarımıza Verdiği Zararlar

20.03.2013
3,516
16

Lütfen şu kola denen zıkkımı almayalım onun yeerine meyvesuyu felan alın.her coca cola aldığınızda sizde katil oluyorsunuz.israile destek vermeyelim..
coca colanın verdiği zararlar

Ynt: Coca Cola'nın Organlarımıza Verdiği Zararlar

İlla coco cola değil bütün kolalar sağlığa zararlı hatta bazı diğer asitli içeceklerde bence kola yerine çaykurun soğuk çayı didiyi için hem hesaplı hem sağlıklı

aslan26 link=topic=74307.msg872739#msg872739 date=1396014566' Alıntı:
İlla coco cola değil bütün kolalar sağlığa zararlı hatta bazı diğer asitli içeceklerde bence kola yerine çaykurun soğuk çayı didiyi için hem hesaplı hem sağlıklı
didide zararlı hemde çok pahalı ne ucuzu teneke kutudaki 1.75 tl

Bu en bariz olanı. Şuan marketlerden aldığınız tavukların tamamı hormonlu. Size bu konuda bir şeyler anlatayım.

Bildiğiniz üzere 2005 yılı ve sonraki 3-4 yılda başımızdan kuş gribi belası geçti. Milyonlarca kümes hayvanı öldürüldü. Köylerde tavuk kalmadı. Tavukçuluk şirketlerinin kimisi battı, kimisi batmanın eşiğine geldi. Bu işletmelerdeki tavuklar da katledildi. Bu katledilen tavuk ırkı 60-70 günde olgunluğa ulaşan tavuklardı. Peki katliamdan sonra ne oldu? Bunca kanatlı kıyımdan sonra tavukçuluğa rağbet arttı ve desteklendi. Ancak ' ' ufak ' ' bir değişik oldu. Tavuk ırkı değişti. Şuanki 40 günde kesimlik olan tavuk ırkı geldi! Aradaki bu 20-30 günün büyüklüğünü ve bu açığın nasıl giderildiği malumunuzdur. Hadi 20-30 günlük fark ırkın özelliği olsun! Peki eskiden yumurtadan horoz çıkma olasılığı %28 iken nasıl oldu da %5 ' e düştü? Yani eskiden 100 yumurtadan 28 tane erkek civciv çıkarken, şimdi 100 yumurtadan 5 erkek civciv çıkıyor. Böyle bir ırk olması mümkün mü? Bunun açıklaması ise tamamen hormon ile alakalı. Embriyodan itibaren verilen dişilik hormonu sebebiyle aslında tavuk görünümlü horozlar ortaya çıktı. Gelelim bunun insanlığa zararına... Bunu tavukları tüketen kadınlarda dişilik hormonu artıyor ve doğurganlığı düşürüyor ya da kısırlaştırıyor. Erkeklerde de bu hormonun artması halinde nasıl bir etki olacağı aklınızda canlanmıştır sanıyorum. 2050 yılında doğurganlığın çok ciddi derecede düşeceği öngörülüyor.

Bu tavuklar bir ırk olabilir ama 40 günde büyüme ve cinsiyet oranı kesinlikle bir ırka ait olamaz. Müdahaleler ile bu hale geliyor. Bizim akraba 4 tane tavuk almış. Tavuklar tüysüz, yerinden kıpırdayamayan bir şey. Akraba ' ' bunlar çiftlik tavuğuymuş ' ' dedi. Bende bu ilaçlı tavukları almaması konusunda epey konuştum. Neyse 1 hafta sonra tekrar gittim ve gözlerime inanamadım. O tüysüz tavuklar komple tüylenmiş, kimisi siyah kimisi kahverengi, kimisi beyaz bildiğimiz köy tavuğu... Yumurta bile vermeye başlamışlar. Hem de o hareket edemeyen tavuklar yerinde durmuyor. Adam dedi ki ' ' ya ben bunların özelliği öyle, gerçekten tüysüz sanıyordum. Meğer bildiğimiz köy tavuğunu ilaçla o hale getirmişler ' ' dedi. İşte o gün marketlerden aldığımız tavukların insan sağlığına ne kadar zarar verebileceğini anlamış oldum. Tavuğu o hale getiren bir ilacın, o tavuğu tüketenlere illaki olumsuz etkisi olacaktır.

Eskiden tavukların pişmesi saatler sürerdi, kokusu mahallelere yayılırdı. Şimdi ise 30 dakikada pişiyor! Bu da bir başka gösterge...

Ha kimisi hormon var diyor kimisi yok diyor. Benim gözlemlerim bu yönde.

ELPRESACANARİO
düşüncene saygım sonsuz ama tavukçulukla geçinen arkadaşlar kırılabilir. sonrada sana dönüp ürettiğin ürünler çok mu sağlıklı derse tartışma çıkar. bu seferde ben onlar için pekte haksız sayılmazlar derim bilgilerine.

FEHİM link=topic=74307.msg872826#msg872826 date=1396028221' Alıntı:
ELPRESACANARİO
düşüncene saygım sonsuz ama tavukçulukla geçinen arkadaşlar kırılabilir. sonrada sana dönüp ürettiğin ürünler çok mu sağlıklı derse tartışma çıkar. bu seferde ben onlar için pekte haksız sayılmazlar derim bilgilerine.
tavuk üretenler kusura bakmasın bunlar gerçek abi..organik üretsinler çokmu zor.

aslan26 link=topic=74307.msg872739#msg872739 date=1396014566' Alıntı:
Cebrail Düzenli link=topic=74307.msg872735#msg872735 date=1396013870' Alıntı:
Lütfen şu kola denen zıkkımı almayalım onun yeerine meyvesuyu felan alın.her coca cola aldığınızda sizde katil oluyorsunuz.israile destek vermeyelim..
coca colanın verdiği zararlar
ben zaten kola içmiyorum meyve suyuda içmeyin çùrùk meyvelerden yapıldığı için C vitamini içermiyor meyve suları meyve çùrümeye başladığı zaman c vitamini kimyasal olarak bozulmaya uğruyor teşekkürler

Cll_ford link=topic=74307.msg872830#msg872830 date=1396029254' Alıntı:
ben zaten kola içmiyorum meyve suyuda içmeyin çùrùk meyvelerden yapıldığı için C vitamini içermiyor meyve suları meyve çùrümeye başladığı zaman c vitamini kimyasal olarak bozulmaya uğruyor teşekkürler
ismi bilinmeyen meyvesuyu alırsan öyle olur :)
al tropicana veya daha kaliteli bişey..

Cebrail Düzenli
yazılanlar doğru olabilir ancak bizim ürettiğimiz buğday, ayçiçeği, susam, vb birçok ürün artık gübre atmadan veya tohumun genetiğiyle oynanmamış mıdır.? eski insanlara bir sorsana çocukluğunuzdaki ekmek le şimdiki ekmek aynımı. şimdiki ekmeğin ne kokusu var nede lezzeti diyeceklerdir sana.
peki şimdi bizler yani üreticiler ürettiğimiz ürününün değerleri bizi satış yönünden ilgilendirmiyor. bize çok ürün ve en pahalısına gitsin getirisi çok olsun yeter kanaatindeyiz. YA GERİSİ ?????

FEHİM link=topic=74307.msg872842#msg872842 date=1396031470' Alıntı:
Cebrail Düzenli
yazılanlar doğru olabilir ancak bizim ürettiğimiz buğday, ayçiçeği, susam, vb birçok ürün artık gübre atmadan veya tohumun genetiğiyle oynanmamış mıdır.? eski insanlara bir sorsana çocukluğunuzdaki ekmek le şimdiki ekmek aynımı. şimdiki ekmeğin ne kokusu var nede lezzeti diyeceklerdir sana.
peki şimdi bizler yani üreticiler ürettiğimiz ürününün değerleri bizi satış yönünden ilgilendirmiyor. bize çok ürün ve en pahalısına gitsin getirisi çok olsun yeter kanaatindeyiz. YA GERİSİ ?????
insanların sağlığıyla oynuyorsunuz.Allah Hesabını Sorar.

FEHİM Bey,

Evet haklısınız, tepkilerini çekebilirim ama bunlar bilinen gerçekler. Halkın sağlığı ile oynamalarının desteklenecek bir tarafı yok, ister kırılsınlar ister gücensinler.

Bende doğa tutkusu, doğallık tutkusu var ve bu tutkumdan vazgeçmem. Ürettiğim ürün ne olursa olsun gönül rahatlığı ile aileme vermediğim, kendim tüketmediğim bir ürünü halka sunmam. Eğer bir gün paranın rehavetine kapılıp böyle bir hataya düşersem Allah nasip etmesin. Şuan bir üretimim yok ama doğal gübrelemeyi, ilaçlamayı, organik tarım ve hayvancılığı araştırıyorum. İleride nasip olursa bir şeyler yapacağım.

Umarım üreticilerimiz de halk sağlığını bozan katkılardan kaçınır ve doğallığa dönerler. Benim temennim bu yönde.

ney sağlıklı peki??? tarlaya atılan meyve büyütücü ilaçlar mı yoksa meyve uzatıcı ilaçlar mı. dayımgil kabak yetiştiriyor sera altı. her hafta meyve büyütücü ilaç atıyorlar. onlar meyve büyütücü diyor, bizde hormon diyoruz. dayım eğer ki biz bu ilacı atmasak diyor her gün topladığımız kabakları ayda bir anca toplarız diyor. her şey ortada aslında

ELPRESACANARİO
üstümdeki arkadaş neler yazmış.ha gel de şimdi meyve sebze tüket peki bizler ne yiyeceğiz. işin açıkçası bizler yarayı aldık gidiyoruz. bizden sonrası Allah kerim diyebilirim. ÜZGÜNÜM. yazılacak çok şeyler var ya boş ver diyeyim.

köylerde gene iyide şehirde sofralara konan hiçbirşey doğal değil...
bim ' de tereyağı 15-16 tl büyük marketlerde has köy tereyağı 45 tl
bunlara yüzlerce örnek verilebilir...