romork ta lamba yoksa gece cıkmayın

olay 21 ekim 2008 22:30 civarında basımdan gecti polis önüme gecip durdurdu...ehliyet ruhsat falan sordular yok tabi ruhsat gösterdim olmas dedi baglıyorlar ....lamba takın tavsiye ediyorum

[size=15pt][shadow=red,left][move]ßYS@ZC![/move]

Ynt: romork ta lamba yoksa gece cıkmayın

kardeş senin yaş 14 ya ondan bağlamışlardır bakma yani benimde 17 eğliyet yok ruhsat var tabi ama işi biliceksin şahsen benide jandarma polis gördüğünde durdurmaya gerek kalmıyo boy pos kalıp neyse gelelim dediğin gibi romorkların arkasında ışık bulundurmaya bence çok önemli bulundurmassan karşına bi tek cezalar çıkar ve çok ağır..geçmiş olsun..

traktörle römork yolda birlikte hareket ederler...traktörün sinyalizasyon sisteminin aynısı , römorkta olması gerekir..aksi halde gece ve gündüz fark etmeksizin istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir...

atilla link=topic=8333.msg87461#msg87461 date=1224702364' Alıntı:
traktörle römork yolda birlikte hareket ederler...traktörün sinyalizasyon sisteminin aynısı , römorkta olması gerekir..aksi halde gece ve gündüz fark etmeksizin istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir...
ewt abi haklısın benim romork eski yapım olduğu için sistemi döşedim ama bi işe yaramadı kimi geri geri gelirkene vurdu camları kırdı kimi ampulu patlattı anlıycağın dayanmadı..

Jandarma ' nın istediği 4 şey var. Kabinin üstündeki sarı ikaz lambası, traktörün sigortasının yapılmış olması, ehliyetin olması, römorkun arkasında reflektör olması. Eğer bu 4 şeyiniz tam, bunlar dışında diğer eksikleriniz varsa bağlayamazlar sadece ufak bir ceza yazarlar. Bu şekilde olması da lazım çünkü römorka far dayanır mı hiç?

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=8333.msg87470#msg87470 date=1224703521' Alıntı:
Jandarma ' nın istediği 4 şey var. Kabinin üstündeki sarı ikaz lambası, traktörün sigortasının yapılmış olması, ehliyetin olması, römorkun arkasında reflektör olması. Eğer bu 4 şeyiniz tam, bunlar dışında diğer eksikleriniz varsa bağlayamazlar sadece ufak bir ceza yazarlar. Bu şekilde olması da lazım çünkü römorka far dayanır mı hiç?

şunuda eklemek lazım anayolda 1 römork takabiliyorsun ama Polis veya Jandarma 2 römorka izin veriyor... bizim bu tarafta biri 285e 5 römork takmış Jandarma durdurmuş nie 5 römork taktın demiş adamda çekiyoda ondan taktım demiş Jandarmada 500 YTL takmış...
Temelli Kavun Karpuz Haline kavun götürenler en aşşa 3 römork takıyor bizim köyden 5 römork takan bile var...

bizim römorkun stop lambaları falan tam ama kablosu kopmuş :D onun için kullanmıyoruz... gece yola çıkarsak tepe lambasını yakıyoruz zaten arkada römorkun olduğu belli oluyor... Gece 03:00 de Ankara-Eskişehir yoluna çıktığımız oluyor... onun içinde Traktörün tepe lambasını yakıyoruz arka aydınlatma lambalarını yakamıyoruz arkadan gelenlerin gözünü alıyor... kazaya sebebiyet veriyor...

bızım romorklarda hepsı full vede calısıyor romorklar yuksek oldugundan mtor kabını ve lambalar gozukmuyor tepe lambası bıle gozukmuyor arkadan bızzaten polatlıya gelırken genelde 2 romork takıyoruz ama kavun falan oldugunda 4-5 takıyoruz cok tehlıkelı aslında sımdıye kadar benı 1 kez bıle cevırmedıler golbası na gıderken 2 romuktan fazla takamıyoruz cunku yolar cok sıkı ama lamba yoksa bıle reflektor kesınlıkle sart

o yok iste bende

romork ta ne stop farı kalıo ne bişi tangır tungur romork u bırak traktörlerinkiler bile dayanmaz.
mustafa kardeşim demiş bu sarı ikaz lambası ne işe yarıyor acaba.
geçen benim romorkta reflektör yok die karaladı hemen :D

Bizim köye de adete jandarma baskın verdi.Romorkların hepsini tek tek inceledi.Bu seferlik affettiler ama bidaha sefere acımayız dediler.Herkes tanesi 25 ytlten reflektör taktırdı.

bizim römorklarda var ve yedek vardı görmden ustune basıp kırdım duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0ama jandarma yakaladımı yakar bnm yasım 14 motorsıkletle yolda gıderkenk aradan baktım jandarma işaret yapıo dur dıe bende enaymıyım durayım anında dip gaz yerler mıcırlıydı o basamıyo aracla bn motosıkletle koparta koparta gıdıyom bı kaysa motorsıklet hemen kofalca mezarlığı!! :D zuha-*-s zuha-*-s

heh bende küçükken bizim mz wardı 5 fites ne plaka wardı ne bişi jandarma dur die işaret ederdi bende el sallardım bi yardırırdım bida ne jandarma gördüm ne bişi :D

ARKADAŞLAR NE OLURSA OLSUN KURALLA UYMAK GEREKİR ALLAH KORUSUN KAZAYA SEBEBİYET VERSEN BENCE VİCDAN BİZLERİ BIRAKMAZ ÇOK Bİ MALİYETİ YOK İKİ STOP LAMBASI 10 MT KABLO SOKET VE ARKAYADA Bİ REFLEKTOR
LÜTFEN KURALLARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM...!

Akif Göktas link=topic=8333.msg88137#msg88137 date=1224881217' Alıntı:
ARKADAŞLAR NE OLURSA OLSUN KURALLA UYMAK GEREKİR ALLAH KORUSUN KAZAYA SEBEBİYET VERSEN BENCE VİCDAN BİZLERİ BIRAKMAZ ÇOK Bİ MALİYETİ YOK İKİ STOP LAMBASI 10 MT KABLO SOKET VE ARKAYADA Bİ REFLEKTOR
LÜTFEN KURALLARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM...!
son dönemde galiba yeni yasalar çıktığından olsa gerek trafik ekipleri çok sıkı denetim yapıyorlar dikkatli olmak lazım gerekli tedbirleri aldık mı vicdanen içimiz rahat olur hiç olmazsa...

Aydınlatma sisteminin eksiksiz olması gerekir bence römorklarda... Kaliteli ve korumalı bir sistem yıllarca sağlıklı şekilde çalışıyor... Reflektör her zaman yeterli olmuyor... virajlarda ve rampalarda son anda fark edilebiliyor...

İKAZ LAMBASI TAKALIMDA, YANLIZ EKİPLER CEZA KESECEKLERSE SATEN KESİYORLAR,
NİYEMİ; TRAKTÖR RUHSATLARINDA RÖMÖRK TAKAMAZ YERİ İŞARETLİ GENELDE, YOKSA TIR SINIFINA YANİ ÇEKİÇİ SINIFINA GİRİYOR.VERGİSİ SİGORTASI DAHA PAHALI OLUYOR, SİZ NEYAPIN YAPIN, ABİ MABİ DEYİN, ALTTAN AL, ÜSTEN ÇIK TEKNİĞİ EN İYİSİ BU DURUMDA,CEZA YEMEMEK VEYA PARKA ÇEKTİRMEMEK İÇİN. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER.

İkaz lambası takalım, ancak işe sadece ceza açısından bakmayalım... römorkun park,fren ve sinyalizasyon sisteminide kesinlikle ihmal etmeyelim... Bu bizim ve trafiği paylaştığımız diğer insanların güvenliği için çok önemli... hiç zor veya pahalı birşey değil düşünürseniz... Römork konusuna gelince ruhsat çıkarma aşamasında faturası olan bir römorka traktörün plakasını verebilir ve takabilir kısmının işaretlenmesini sağlayabilirsiniz...