Youtube'a girmek!

Merhaba arkadaşlar,bildiğiniz gibi Youtube ' a giriş bir süre önce engellendi. Trakkulüp açısından bakarsak tam bir felaket oldu.Çoğu arkadaşımız videolarını Youtube ' a yükleyip oradan paylaşıyordu. Ama engeller bizi yıldıramaz.Her yolu denicez ulaşmak için. Öncelikli önerim DNS ayarlarınızı değiştirmek olacak. Nasıl yapacağım derseniz bilmeyen arkadaşlar için anlatayım.

Ağ ve paylaşım merkezine giriyoruz.

Windows Vista,7,8 de aynı yerde,oradan ağ bağlantılarını yönet seçeneğine tıklıyoruz.

Bağlı olduğumuz ağın üzerine gelip Özellikler ' e tıklıyoruz.

Çıkan pencerede İnternet protokolü sürüm 4 ' ü seçip,hemen sağ altındaki özelliklere basıyoruz.

Çıkan pencereden 'aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan' seçeneğine basıyoruz ve çıkan 2 satır ve 3 noktadan oluşan boşluğa sırasıyla:

141.211.125.17

141.211.144.17 rakamlarını giriyoruz. Sonra Tamama tıklayıp,önceki pencereden kapata tıkladıktan sonra işlem bitiyor. Bir de bilgisayarınızın wifi veya ethernet kablolarını açıp kaparsanız,trakkulupe girdiğinizde her video aynı şekilde önünüze gelecektir.

Yardım isteyen arkadaşlar buraya veya özelden yazabilirler. Bir de işi siyasete bağlamazsak çok hoş olur.Lütfen. Teşekkürler.İyi geceler:)

Ynt: Youtube'a girmek!

İşi siyasete değilde daha iyi bi yere bağlıyorum, youtubeye nası gireriz diye düşünüp çakallıklarını bulacağına bi claas ı fiat ı kullanacak çiftci kız bul berk :D :D
not : bu konuya nerden geldim bende bilmiyorum :D :D

Şu anda Telekom tarafından DNS ' lere yasa dışı müdahale ediliyor. Yapılan bu müdahale ' nin adı 'DNS Hijacking'.

Router ' lara yapılan müdahele ile, bazı DNS sunucu (Google DNS, OPen DNS) talepleri Telekom ' un kendisine gidiyor Yani aslında DNS değiştirmemiş oluyorsunuz.

Yapılan bu işlemlerle, başka DNS kullanımının önüne geçilmeye çalışılıyor. DNS engelleme yerine bu işlem yapılmasının sebebi, kullanıcının DNS ' i değiştirdiğini zannetmesi.

Bu yapılan 'DNS Hijacking' işlemi, 'kapalı devre Internet' kurma girişiminin bir başlangıcıdır.

Şu anda Comodo Secure DNS ' ler ve Yandex Secure DNS ' ler sorunsuz çalışmakta ve bunlara herhangi bir müdahale yok.

Yeni DNS ' ler: 8.20.247.20 (Comodo Secure) ve 77.88.8.88 (Yandex Safe).

ben denedim oldu :)

buda çok iyi 195.46.39.39-195.46.39.40 bu dns ile youtube ve twitter ' a girebilirsiniz ayrıca 1 haftadır düşürülen bant genişliği interneti kısmen kısıtlıyor, bu dns onuda aşıyor.

Tokmakcı link=topic=74337.msg873428#msg873428 date=1396135858' Alıntı:
İşi siyasete değilde daha iyi bi yere bağlıyorum, youtubeye nası gireriz diye düşünüp çakallıklarını bulacağına bi claas ı fiat ı kullanacak çiftci kız bul berk :D :D
not : bu konuya nerden geldim bende bilmiyorum :D :D

Üzerimde çok baskı var abi. Dur ayarlacaz tamam :D