malatyada kayısılar dondu

dün gece ki soğuk hava kayısıları dondurdu hasar çok büyük kayısılar fasulye kadar olmuştu sanki haşlanmış gibi 100%100 lere kadar varan zarar var gitti 1 yıllık emek umutlar allah kimsenin başına vermesin şimdi kara kara düşünmeye başladık allah sonumuzu hayretsin

Ynt: malatyada kayısılar dondu

memduh44 link=topic=74342.msg873508#msg873508 date=1396174942' Alıntı:
dün gece ki soğuk hava kayısıları dondurdu hasar çok büyük kayısılar fasulye kadar olmuştu sanki haşlanmış gibi 100%100 lere kadar varan zarar var gitti 1 yıllık emek umutlar allah kimsenin başına vermesin şimdi kara kara düşünmeye başladık allah sonumuzu hayretsin
Geçmiş olsun , bir yılın emeği , ürün olmayınca herşey altüst oluyor.
Sigorta vs yapılıyor mu bu tür ürünler için?

ALLAH yardımcınız olsun bizde diyarbakıra bugün kar var ve hava çok soğuk rabbim kimsenın alın terını boşa çıkarmasın ekınlerede don vurabilir bu gece ekınler epey boy almışlar.

Su an haber geldi tum dag koylerin domurlari yanmis merkzde cicek acan ne varsa yanmis durumda afet bolgesine alinabilir malatya devlet destegini aliriz umarim yoksa zarar cok buyuk yemeye bile bulamayiz belki an itibari ile acayip derecede kuvetli ruzgar var sabah oy kullamaya gittim arabayi bosa aldim arabanin hizini kesiyor durdurma noktasina getiriyordu

Çok geçmiş olsun benim kayısılarında bir kısmı akşam dondu,Elazığ Malatya sınırında askerlik yaptım (baskil,kale,kuş sarayı,kömürhan) buraları iyi bilirim 2004 yılında birsabah kalktık tüm kayısı ağaçları pembeleşmiş birçoğu dondu o yıl.
İnşallah devlet destek verir zor iş.

dogannnn link=topic=74342.msg873640#msg873640 date=1396207896' Alıntı:
evet arkadaşlar dün gece kayısıların %99 u gitti ve bu gece -5 derece yani hiç kayısı kalmadı. Malatyanın tüm ekonomisi kayısı üzerine kurulu. Malatya bitti. çiftçi öldü.
bugunkü rüzgar çiçek açan herşeyi dondurdu yakdı benim garajın saçları uçtu hasar büyük işlh bu seçim biterde gerçek dünyaya dönerler malatyanın ekonomisine el atar işlh başkanlarımız destek gelemzse bu sene zararında zararı olur ancak elinde malı olan bu aralar kayısı yandı diye fırlarsa değerlendirilebilir