82-80 mazot göstergesi sorunu!!!

Arkadaşlar/abiler Tümosanın mazot göstergesi bozuldu bizde garantiden değiştirdik fakat şimdi gösterge yerinde durmuyor bi aşağı bi yukarı sallanıp duruyor acaba nedendir bir bilgisi olan var mı?

Ynt: 82-80 mazot göstergesi sorunu!!!

göstergede hiç bir sorunu yok deponun içindeki şamandıra çoğunlukla delinip içine mazot almıştır.traktör hareket halindeyken bunu yapar. traktör sabitken durduğu yerde gösterge halen oynuyorsa bir yerlerde temas sorunu (elektrik kablolarında) vardır.

FEHİM link=topic=74357.msg873851#msg873851 date=1396288917' Alıntı:
göstergede hiç bir sorunu yok deponun içindeki şamandıra çoğunlukla delinip içine mazot almıştır.traktör hareket halindeyken bunu yapar. traktör sabitken durduğu yerde gösterge halen oynuyorsa bir yerlerde temas sorunu (elektrik kablolarında) vardır.
W
Evet abi durduğu yerde sabit hareketli iken oynuyor bi bakmak lazım şamandıraya fakat mazot alsa içine göstergenin hiç kalkmaması lazım değıl mi abi

Yorum için teşekkürler abi uygun bir zaman da bakıyım bi :)

yanlış biliyorsun . şamandıra plastikten dir. şamandıra plastikten olduğundan deponun dibine çökmez onun için mazot çalkalandıkça şamandıra da yukarı aşağı iner kalkar buda göstergede sabit durmaz.

FEHİM link=topic=74357.msg873899#msg873899 date=1396293531' Alıntı:
yanlış biliyorsun . şamandıra plastikten dir. şamandıra plastikten olduğundan deponun dibine çökmez onun için mazot çalkalandıkça şamandıra da yukarı aşağı iner kalkar buda göstergede sabit durmaz.
Abi benim hiç bir fikrim yok şamandıra konusunda fakat mesela bir bidonu tamamem su doldurup göle atsak dibe batar mantığıyla düşünmüştüm ama senin dediğin doğrudur büyük ihtimalle sorunun çözümü senin dediğin gibidir tekrar teşekkürler sağolasın :)

benim goldunda bazen öyle sürekli sallanıyor sürekli fulda gösteriyor bir nakıyorum sonradan düzelmiş bende anlamdım elektirik sorunundamı yoksa şamandıradamı hala ayıkmadım :D

zehriduman
kanaatimce seninki de deponun içinden ama seninki şamandıra nın bağlı olduğu yerde tellerle sarılı ve tellerin üzerinde bir parça var o parça tellerden birini kopardığında tellerin arasına girip orada takılı kalıyor.en azından benim başıma gelenler bunlar.

FEHİM link=topic=74357.msg873988#msg873988 date=1396325237' Alıntı:
zehriduman
kanaatimce seninki de deponun içinden ama seninki şamandıra nın bağlı olduğu yerde tellerle sarılı ve tellerin üzerinde bir parça var o parça tellerden birini kopardığında tellerin arasına girip orada takılı kalıyor.en azından benim başıma gelenler bunlar.
iki defa basima geldi bakalim kac defa daha gelecek