Fiat 750'nin Blok Patlamış..

Galeride Gezerken bunu Gördüm ve Trakkulüpte paylaşayım dedim
w19DbN.jpg

xBV67M.jpg

x3Xjn9.jpg

Kd6ZAp.jpg

Klorgg.jpg

x0PNQL.jpg

Ynt: Fiat 750'nin Blok Patlamış..

Mehmet CÖMERT link=topic=74375.msg874238#msg874238 date=1396374306' Alıntı:
Acil ameliyat lazım yoksa gidecek :) güzel paylaşım
Gitmiş Zaten gideceği kadar
Leylandcı Can78 link=topic=74375.msg874241#msg874241 date=1396374414' Alıntı:
hararette fazla yapmaz bu fiatlar muhtemelen darbe sonucu oldu yeni blok atarlar artk
Nasıl bi darbe yani heralde soğuk su donarak çatlatmış ve onsonunda patlatmış olabilir

en son resim de bakınca karşıki taraf gözüktüğüne göre arkadaşların dediği gibi darbe almışa benziyor.
su donsa da mazot deposunun arkasında tapa var su donunca o tapa atıyor.

bende de bir tane 750 var ilk aldığım yıllarda kayıncom sağolsun kendi yerlerini hazırlarken yağını kontrol etmeden çalışmıştı. o zaman yatak sardırdı . ama bu kadar kol mol çıkarmıyor. ayrıca kol çıkarsa kanaatimce blok daha yukarılardan hasar yapması gerekirdi.

Sahibine geçmiş olsun, sal olarak sallı traktörler 750 ler internette de var 3-4 ilan yakıt çekiş nasıldır acaba ? Hararet yapmayacağına eminim fiat motorlar hararette avantajlı ama vitesleri falan tek kol gördüğüm kadarıyla yakınlarımda yok merak ediyorum açıkcası..

ÇeLişki_37
çok merak etme o kadar toplusunu bulupta kullanma ve yakıtını görünce o güçteki makinayı takibe düşersin. fiat ın eski konularında da açılmış konular var ilgini çekiyorsa.

su donması değil orda su kanalı yok su kanalları bloğun üst kısmında olur dikişle kurtarılır dışardan gelen kaza darbe olsa hid.direksiyon lifi sağlam duruyor ..arkadaşların dediği gibi piston patlatmış muhtemelen krank veya piston kolu kesmiş gözüken o 4 bin tl kadar sıkışmış geçmiş olsun sahibine :)

FEHİM link=topic=74375.msg874401#msg874401 date=1396380929' Alıntı:
ÇeLişki_37
çok merak etme o kadar toplusunu bulupta kullanma ve yakıtını görünce o güçteki makinayı takibe düşersin. fiat ın eski konularında da açılmış konular var ilgini çekiyorsa.

Fehim abi ciddi takipte olduğum 1. traktör FİAT 780, 750 takip etmiyorum ama gördükçe inceliyorum, kendimizde fiat kullanıcısıyız yani hararet konusu olsun sağlamlık olsun yakıt ve kullanım rahatlığı olsun gayet memnunuz, fakat bunlar çok farklı geliyor bana böyle sallı ve balon teker olunca, eski konuların çoğunu okudum 780-750 konularını, inşallah bi gün kullanma fırsatı bulurum bu traktörü..