4. Eskişehir Tarım Fuarı 03.04.2014

Ynt: 4. Eskişehir Tarım Fuarı 03.04.2014

Ercan bugün akşam bende gitmeyi düşünüyorum. çektiğin fotolara bakarak gerçekten katılım geçen seneye göre az görünüyor. bugün birde ben bakayım katılım var ise bende bikaç foto çeker gönderim. eline emeğine sağlık yinede.

Guzel paylasim ercan
Bozkurt mibzer yolda nakliye icin değişik bi sistem yapmış :) ama önce mibzerin kendisini saglamlastırmasi lazim şasi si cok zayıf askılı ekimde sıkıntı yaratıyor..

Eskişehir fuarının sönük olmasının en büyük sebebi köy ve ilçelerinin küçük ve tarımla ilgilenen nüfusun az olması. Eskişehir ' in merkez ilçeleri dışındaki 12 ilçesinin köyleriyle birlikte toplam nüfusu 90 000 bile değil. Eskişehir ' in çevresindeki illerin çoğunun sadece bir ilçesindeki nüfus Eskişehir ' deki kısal nüfustan fazla.

[size=10pt]Bugün Eskişehir oto centere gittim. birkaç bayiye neden fuara katılmadıklarını sordum meğer fuarı boykot için katılmamışlar yoksa baya katılım olacakmış herhalde diğer traktör markalarından filan ama olmamış [/size] :)

kepirli_ercan link=topic=74432.msg876222#msg876222 date=1396784594' Alıntı:
[size=10pt]Bugün Eskişehir oto centere gittim. birkaç bayiye neden fuara katılmadıklarını sordum meğer fuarı boykot için katılmamışlar yoksa baya katılım olacakmış herhalde diğer traktör markalarından filan ama olmamış [/size] :)
Neden boykot yapmislar amaclari neymis?

kepirli_ercan link=topic=74432.msg876222#msg876222 date=1396784594' Alıntı:
Çoğunun katılmama sebebi yer parası o nedenle bazı Eskişehirli galericiler Kütahya ve Afyon fuarına gidip stand açıyor.Oralarda hem ucuz hem fuar alanı Eskişehir deki gibi pazaryerinde fuar yapmıyorlar.Eskişehire adam gibi bir fuar alanı yapmadıkça bu iş düzelmez.En iyisi atla hızlı trene git Konya fuarına.

yer parası hikaye.kazan tarım var ,mütavazi ve 3-4 marka bayisi kapladığı alan fuardaki enbüyük sıtandlardandı.barış beyle biraz muhabbet ettiğimizde.stand kirasının reklam olarak ana firmalar tarafından karşılandığını,kendilerinede ekipmanlar hakkında çiftçiyi bilgilendirmek kaldığını belirtti.. eskişehir ilk tarım fuarını 2003 yılında eski kiremit fabrikasının olduğu yerde yapmıştı.katılımcı firma ve eğlence müthişti,10 yılda önce bundan daha iyiydi.eskişehir çiftçisi sahipsiz.