köpeğimi parçaladılar...

arkadaşlar organize sanayi çok yakın bize ordan fabrika bekçi köpekleri geliyor..köyde 4tane koyun,2 tane keçi ,1tane ineği bataklığa düşürüp yediler..yazdan bu yana...kurt hiç yok köpekler bela oldu burda..şikayetlerden sonuç çıkmıyor..köylülerde yakaladıkları köpekleri vuruyorlar...bende zayiat yoktu şimdiye kadar...otlağa bıraktığım koyunlar akşam olunca kendiliğinden ahıra gelirdi....17gün oldu bu olay....öglen olmadan hepsi koşarak ürkmüşler geliyorlar...ne oldu diye otlağı dolaşmaya gittim ...köpek sesleri geliyor ...koştum benim köpeği havada çekiştiriyorlar..ben gelene kadar yarısı kaçmaya başladı..2taneside yerde sürüklemeye devam ediyordu...bi tanesi daha bıraktı ..kalan 1 tanesinide yerde bulduğum odun parçasıyla vura vura zor ayırdım .. kinlenmiş iyice...kaçarlarken saydım 7 köpek vardı 4taneside benim köpekten büyüktü....köpeğin kafasının 3 yerinden yukarı rahat 1metre kan fışkırıyordu her tarafı kan olmuş beyaz yeri kalmamış,kulağı parçalanmış,ayaklarının heryeri yara,yırtıklar,köpek hiç hareket etmiyo,gözünü elimle açıyorum kapanıyo yaşam belirtisi adına karnı çok hafif iniyor kalkıyor başka yaşam belirtisi gözükmüyor...veterineri aradım acilen gelmesini,kucağıma aldım....evin önüne getirdim..gözümden yaşlar akıyor...veteriner geldi önce ölmüş bu dedi,biraz inceledikten sonra yaşamaz dedi..ne yapsak fayda etmez dedi....masraf etmeye bu durumdan sonra değmez filan....çok sinirlendirdi beni,yara spreyi ve enfeksiyon iğnesini alıp fazla kalbini kırmadan gönderdim...hemen başka veterineri aradım o geldi...oda ona benzer şeyler söyledi...kulağı kopma noktasında idi boynundada büyük bi yırtık vardı dikmesini söyledim...kulağa yanaşmadı hassas uer dedi bütün damarların kesiştiği yer filan ,boynuna gelince uyuştursam bi daha uyanamaz filan,böylede olmaz kan hala akıyor...oda bu yaşamaz filan...neyse bu arada başka veterinerlefe telde irtibat kuruyom dikelim diyorlar kulak diyince hepsi vazgeçiyor dikmekten...toplamda 6veterinerle irtibat çözüm yok tek dedikleri ilaç sık 12 saatte bir iğnesini yap hepsi bu...ertesi günlerde ilaç sıkmama rağmen kulağı yaraları iltihaplandı..çok ağır bi koku böyle ağır bi koku leş hayvanlarda bile raslamadım...3.gün gözlerini açtı....hiçbirşey yemiyor içmiyor...bu arada veterineride arıyor tavsiye almaya çalışıyorum iç kanama varsa organlar zarar gördüyse yemez içmez sende zorlama filan diyor..baktım bu sefer açlıktan ölcek karnı iyice yapıştı,ağzını açıp kaşıkla süt koydum az az..5.gün kafayı kaldırmaya çalışıyor düşüyor havada tutamıyor..ayağa zaten hiç kalkamıyor...6.gün zorlaya zorlaya ayaga kalktı ilk defa işedi hep kan akıyor...ogün büyüğünüde denedi ordanda kan geliyor ama yapamıyor ..sonraki günlerde biraz biraz süt içmeye başladı,günde yarım çay bardağı kadar,o arada bi kuzum öldü onnun etini doğradım ..kuşbaşı kadar agzını açıyor.hiç çiğnemeden yutuyor...o biraz toplamayı başardı köpeği...9gün koyunların sesine zor bela kalktı düştü sürünerek koyunların yanına gitti..koyunlar kaçıyor ondan düşünce hayvanlar bile tekmeyi vuruyormuş meğer ,kaçarken bide köpegi çiğnediler...bugün 17.gün ufak yaraları yavaş yavaş kapanıyor...zor yürüyor topallıya topallıya,o koyunların içine girmeye çalışıyo koyunlar ondan kaçıyor hala bugün resimleri çektim..değerli trakkulüp üyeleriyle paylaşmak istedim..köpeğim çok değerli..biraz ondan bahsediyim adı Tony koyuna çok düşkündür merada yaklaşık 1000nin üzerinde koyun olur benim koyunla hayatta karıştırmaz birgün iddaya girdik köpeği yanımıza aldık koyunlar karıştı saldım köpeği 1buçuk dakikada ayırdı diğer koyunların içinden,akşam olunca çevrede tavuk bırakmaz pindiğe toplar..koyun öksürsün hemen bulup onunla oynamaya çalışır...koyun ahırda öksürmüşse kapıyı tırmalamaya başlar..koyunu asla yalnız bırakıp gitmez..akşam inekler gelmesse meradan gider havlıya havlıya yola çıkarır..bi şekilde dışaeda hayvan bırakmaz...komşumuz 3milyar teklif etti,köyden biri inekle takas,başka biri 6koyun teklif etmişti...benim için parayla ölçülmezdi hiç bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum..
yavaş yavaş düzeliyor,yetiştirmesi için yanına 1iki aylık yavru saf kangal arıyorum...

Ynt: köpeğimi parçaladılar...

geçmiş olsun :( umarım iyileşir..
veterinerlerin bu duyarsızlığı nedir anlamıyorum burda da tek veteriner var husky cinsi köpeklerime aşı yapmaya korkuyor her seferinde 40kilometre uzaktaki ilçeye kliniğe götürüyorum...

bu arada köylüler köpekleri vuruyor demişsiniz bu konuda bi,raz daha duyarlı olun sizinkiler değerliyse onlarda değerlidir şikayet ederler ise 1 yıla kadar hapis cezası var(babamın başına geldi tecrübeyle sabit)

valla kardeş cok üzüldüm köpeğine benimde köpeklerim var baslarinada bir iki şey geldi ama çok şükür öyle birşey gelmedi. seni ayriyeten kutluyorum ve bu hareketinden dolayida çok büyük saygı duyuyorum.umarım köpeğin tamamen iyileşir

Geçmiş olsun.
Kendi köpeğimizin başına gelmiş gibi hüzünlendim.
Ölmediyse bugüne kadar bundan sonra hızla eski haline gelecektir.
Bizimde uzun yıllar yaşayan bir köpeğimiz vardı , buna benzer birkaç büyük badireler atlattı , ama bünyeleri çok sağlam iyi bakım olduktan sonra toparlanıyorlar. Köpek iyileşir lakin aynı olayın bir daha yaşanmaması için kalıcı önlemler lazım.
Hayvanlarında akıllısı var , aptalı var , bazıları o kadar zeki ki , aynı evin bir ferdi gibi oluyor öyle davranıyor , ne iş öğretseniz çabucak kavrayıp yapıyor.

gecmiş olsun benim gecen kişin başıma geldi ava git köpeğim tavsani kaldırdı kovarken iki tane koyun kopegi büyük onun sesine geldi düştüler peşine tepe ta dereye indirdiler gölün içine düşmüş hayvan sadece kafasi dışar da kafasında sağlam yer kalmamis ben ininen ce yanlarina kacmaya başladılar otamatik le sekiz tane attim sinirden vuramadim neyse köpegi cikardim sudan hayvan yere yattı ölmüş sandim eve getirdim verteriner sprey verdi iğne verdi öyle iyilesti hayvan

Geçmiş olsun, bu gibi durumlarda bende çok hassasım, geçenlerde benimde kangal kırması zincirini koparıp karşı mahalledeki davar köpeklerinin yanına gitmiş onlarda dördü birden saldırmış ayağını yaralamışlar, evin yakınına gelip sessizce uzanmış, ben farkedince ayağındaki yarayı bana gösteriyor, bende sprey sıktım birkaç gün durgunluktan sonra iyileşti gözünü açtı.

Bu nasil köpeklermis böyle inek yiyor, koyun yiyor anlamadim
ilk defa duyuyorum neyse bununla gecmis olsun üzüldüm hayvana