Kubota M7040 mı yoksa Erkunt 80.4 E mi?

Öncelikler selamlar. Kıymetli arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Aksaray da yaşıyorum, şehrimizde bu hafta tarım fuarı var. Bizim de traktör ihtiyacımız var Kubota M7040, Erkunt 80.4 E arasında kararsız kaldık. Ben çifçilik yapmıyorum babam yapıyor ve teknik ve donanım bilgilerim hiç yok denecek kadar az. Bayiler bize traktör takasa girerek 5 yıl ödemeli yaklaşık olarak Kubota için 75 bin TL Erkunt için 50 Bin TL maliyet çıkardılar. Sizin yorumlarınızı ve önerilerinizi merak ediyorum. Samimiyetinizden dolayı hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Kubota M7040 mı yoksa Erkunt 80.4 E mi?

Aramıza hoşgeldiniz.
Öncelikle ne iş yapacağınız kaç hp traktör alacağınız arazi ve iş yoğunluğunu servis-yedek parça vs durumları göz önünde bulundurarak yaklaşın birde fuarda sıkı pazarlık yaparsanız biraz daha indirim yaptırırsınız.

Erkunt 80.4E alacaksan E+ al ikiside güzel Traktör E+ full olanı zaten fuarda dikkat ettiyseniz zaten bilirsiniz.
Kubota için bişey diyemem teknik bilgisini aşağıda her ikisinin bu iki marka düşünüyorsanız aşağıdan karşılaştırın yine bişey olursa takıldığınız yazın zaten diğer arkadaşlarda görüşlerini yazacaktır varsa düşündüğünüz diğer markalar değerlendirin yazın buraya :).

öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Neden sadece erkunt ve kubota düşündüğümüzün cevabını vereyim; erkunt diğer traktörlere göre daha ucuz geldi bize, kubota bayiisi de bizim akrabamız ve hem yakıt konusunda hem kalite konusunda ikna edici geldi açıkcası.

70 bg ve 4 silindir olması da babamın tercihi. Bizim bulunduğumuz bölge iç anadolunun orta anadolu kısmı, konya ovası geçmekle birlikte tuz gölüne yakın ve taşlık dağlık olmayan düz bir arazi. Aslına bakarsanız büyük bir çiftçi de değiliz. Ama kullandığımız MF 285 yakıt olarak fazla olmakla birlikte, yaktığına göre verimi az olan bir traktör. Eğer tavsiyeleriniz varsa traktör olarak onuda değerlendirebilirim.

Çok teşekkür ediyorum tekrardan hoşbulduk...

ben bu ikisi arasından erkuntu secerdim gecen aksaray fuarında kubotayı inceledim resmen dökülüyor alt paspas kabarmış yan döşemeler takır takır mazot deposu sonrasan akıl edilmiş gibi ayrıca 7040 arkadaşımda var sekecem diye yol gitmiyor diyor
illaki bu ikisi olacak diyosan erkunt derim onur ticaretin yolunu tutarsın yok başkasıda olur dersen göktaş ve çelebilere bak ;)

Erkuntu al derim. Arada 25 bin fark var. Az değil. Kubota sağlam olabilir ama erkunta 25bin lira fark atacak kadar iyi bir makina değildir.
Galiba senin traktörü 20 ye sayıyorlar. 20+75 95bin eder ki o fiyata 5-10 daha ekler 5410 massey ferguson alırsın.

Erkunt al bence. Kubotaya 25 bin fazla verecen satarken de sana ekstradan zarar ettirir. Erkuntun 80.4e+ sini al hem çekişli hem konforlu. Kubota ile kıyaslanmaz fazladan bir kalitesi falan da yok bence kubotanın. Kubotaya 25 fazla verene kadar tahminim 10 bin daha fazlasına 5410 alinir. Ama ben ona bile o kadar para verme derim. Erkunt al en iyisi sen

illa Kubota alacaksanız 8540 ' a yönelin derim.. Erkunt kalite olarak Kuboyu tutmayabilir ama arada ciddi para farkı olursa neden olmasın..

Bu arada bitmediyse SDF (same deutz) kampanya yapmış galiba bitmediyse ona da bi bakın derim.. ithalleri güzel, yerli montajlarda idare eder fena değil..

Ben Erkunt kullanıcisıyım.Bence erkunt al derim.Hem hesapli hem servis yedek parça kolay bulunur.Çekiş olarakta kubotayla aynıdır.Ben 70 lik erkuntla 7040 kubotayı arka arkaya çift sürerken gördüm.Erkunt kubotanın hemen dibinden geliyirdu.80 e + al hiç pişman olmazsın.

Merhaba,
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-case-ih-jx75c-4wd-232-saatte-cok-temiz-151914498/detay
Bu ilan sitemizden bir üyemizin , bana oldukça hesaplı geldi. Mutlaka bu ilanda belli bir miktar pazarlık payıda vardır. Bunu beğenmezseniz daha başka seçeneklerde olabilir etrafınızda 2. el temiz makinalar.
Sizin traktörünüzün nakit satışta 18-20 civarı piyasası olsa bunun üzerine 30 civarı bir rakam ekleyip bu traktörü alabilirsiniz. Çok fazla borca girmeden.
Hem Kubota hemde Erkunt bana göre kötü makinalar değiller , her ikisindende memnun olan ve olmayan üyelerimiz var. Birbirlerine göre artı ve eksi yönleri var.
Fakat şu bir gerçek ki , bu iki markadan birini alırsanız öncelikle sıfır makina aldığınız için zararınız oldukça yüksek olacak , her iki markanında 2. el değeri biraz kaybettiriyor , bunuda göz önünde bulundurun lütfen.
Tabiki nihayetinde para sizin , traktör sizin , borcunu ödeyecek olan , kullanacak olan sizsiniz. Ne alırsanız hayrını görün , güle güle kulanın. Burada paylaşımlarını görmek isteriz.