Jx 55-65-75 c serileri için hava kompresör seti

Arkadaşlar,

Case JX 55-65-75 C alan arkadaşlara hayırlı olsun diyoruz. Balya işi için iyi olduğu söyleniyor özellikle 55 in 75 beygire dönüştürülmesi oldukça peformanslı olduğu söyleniyor. Bu serilere kayış kasnaklı kompresör takılamıyor. Bunun yerine elektrikli kompresör uygulaması yapabiliyoruz. Bu seri traktörler alan arkadaşlara duyurulur. Trakkulup üyelerine özel indirim yapıyoruz.

www.tractormobilair.com

Hasan YILMAZ
Saha Satış Müdürü
0507 0872059

Ynt: Jx 55-65-75 c serileri için hava kompresör seti

samecionur17 link=topic=74490.msg876436#msg876436 date=1396811880' Alıntı:
Arkadaşım 55 İn 75 Liğe dönüştürülmesinden bahsetmişsin açıklarmısın bıraz tam olarak anlayamadım..

Motor olarak aynı motorları kullandıkları için pompaya işlem yapıp 75 liğe çeviriliyor diye biliyorum..

Arkadaşım hiç öyle şey olur mu zuha-*-s Yaf 55 lık alıcak gıdıcek sanayiye yap suna usta bır ayar olsun sane 75 ' lık valla hiç akıl karı iş deıl kımsede böyle bır sorumluluğu almaz + 55 ' lıgın pistonuyla 75 ' lıgın pıstonu aynımı sence :D

samecionur17 link=topic=74490.msg877368#msg877368 date=1396984611' Alıntı:
Arkadaşım hiç öyle şey olur mu zuha-*-s Yaf 55 lık alıcak gıdıcek sanayiye yap suna usta bır ayar olsun sane 75 ' lık valla hiç akıl karı iş deıl kımsede böyle bır sorumluluğu almaz + 55 ' lıgın pistonuyla 75 ' lıgın pıstonu aynımı sence :D

Arkadaşım benim bildiğim bu, aynı motoru kullanıyorlar pompaları farklı silindir hacimleri (l) litre olarak verilmiş kendi sitesinde girip bakabilirsin 55-65-75 jx-c 3.2 silindir hacmi gösteriyor hepsinde. Ayrıca sorumluluğu almayacağını nerden biliyorsun anlamadım artık traktörlere de çok farklı modifikasyonlar yapılabiliyor pompa açtırma diye bi tabir duymadın sanırım.. Silindir hacimleri New Holland TT serisinde de aynı mesela :)

evet c serılerının motorları hepsının aynı 3200cc ılerıde çıkacak olan 85 95 105 c lerdede 3400cc iveco nef motor kullanılacak benım bıldıgım kadarıyla motorlarda artık butun markalar belırlı beygır guclerı arasında aynı motorları kullanıyorlar ornegın 55 75 hp arası 85 105 hp arası 125 210 hp arası gıbı bu guc artırımlarını fabrıkaların kendı servıslerı yapmıyorlar korsan yazılımcılar cagırırsan gelıp traktorun elektronık beynıne bır cıhaz baglayıp o sekılde yukseltıyorlar yanı pompayı ellemıyorlar elektronık yazılımı degıştiriyorlar ama bu her traktore olmuyor yeni teknolojı traktorlere yapılabılıyor c serısıde yenı teknolojı bızım burada bırı 170 beygırlık valtrayı 185 hp ye çıkarttı yanı yenı nesıl case ıh new holland john derre vb gıbı traktorlere yapıyorlar taksılere bıle yapıyorlar tabii bunları servisler onaylamıyor aksı taktırde garantıden çıkarıyorlar

arkadaşım o hp yükseltme olayı ancak ve ancak common rail motorlarda olabilir. he 55 hp lik c serisinin mazot pompasıyla oynarsın kac hp olucagı belli değil . gömlek piston aynı değil ayrıca .bunlar cok ince detaylar. 55 ligi yaparsın 70 80 hp ama 3 ay sonra her tarafından yag fışkırır. ne kapaktan ne pistondan,ne pompadan ne enjektörden hayır gelmez bir daha da.

ama ecu (beyin) bulunan common rail motorlarda yazılımsal sekilde %10 luk hp artısı sağlanabiliyor. yakıt ve motor yükü bilimsel olarak kodlarla yazılıp yüklenerek yapılıyor.

samecionur17 link=topic=74490.msg877834#msg877834 date=1397074562' Alıntı:
arkadaşım o hp yükseltme olayı ancak ve ancak common rail motorlarda olabilir. he 55 hp lik c serisinin mazot pompasıyla oynarsın kac hp olucagı belli değil . gömlek piston aynı değil ayrıca .bunlar cok ince detaylar. 55 ligi yaparsın 70 80 hp ama 3 ay sonra her tarafından yag fışkırır. ne kapaktan ne pistondan,ne pompadan ne enjektörden hayır gelmez bir daha da.

Abi güç artırma olayı avans ayarındam değiştirilebilir illa common rail motor olmasına gerek yok en basit örnek JX55-65 ve 75C arasındaki tek fark güç farkı 55 lik motora avans ayarı yaparak 75 hp yapabilirsin...

2014 yılındasın ve sıfır motor alıyorsun o kadar para veriyorsun sence mantıklı birşeymi pompayla oynamak yenı motorda.Nerden biliceksın kac beygire neyı cıkardıgını gömlek ve piston larda farklılık olup olmadııgını nerden bılıyorsun kım verıcek sana onun garantısını oyuncak araba sokup takmıyorsunuz mantıklı konuşmak lazım tamam ben kazıklandım arkadaşlar 75 lık alarak alk-*s

arkadaşım zaten fabrıka ve servısler garantı suresınce boyle bır şeyi kabul etmıyorlar sen zaten başka ustalara yaptırıyorsun tabııkı böyle birşey yaptırmak mantıklı degıl bızde case ıh puma 155 var soyledıler valtraya geldıgınde ben yaptırmadım öyle yapılsaydı neden fabrıkalar 55 65 75 85 95 105 vs çıkarsınlar bır tane yaparlardı herkez istedigi gibi ayarlatırdı bende senın gibi onaylamayıp yaptırmadım ama isteyen yaptırabılır

Arkadaşım illaki mantıklı değil zaten yeni aldığın 0 motora böyle bir şey yaptırmaya kalkarsan motorun garanti dışı kalır. Burada mesele mantık değil yapılabilirlik ben bir kişinin yaptırdığını ve sorunsuz kullandığını okumuştum forumda, kayafa göre oynayamazsın zaten bununda bir ölçüsü vardır elbet :)