İşbora mı, Leyland mı ?

24.12.2009
3,135
1,559
BURSA

Yakın bi abimin sadece 4 dönüm meyve ektiği hobi amaçlı tarlası var. Hem tarlayı işlemeye hem de hobi amaçlı traktör almayı düşünüyor. Ucuz yollu bişey arıyoruz bunun için. İnternette öncelikle işboralar , biraz da Leylanlar dikkatini çekmiş. Leyland hakkında hiç bilgim yok, işboraların hararete düştüğü ile ilgili duyumlarım var ama kerameti 4 dönüm, dinlene dinlene yapsın. BU traktörlerin yedek parçaları bulunuyor mu? Özellikle işboraların kuyruk mili ayrı kumandalı mı, yani 480 gibi mi, 480 S-8 gibi el debriyajlı mı? İşboraların ortalam fiyatı ne kadar, 3250 lira az mı çok mu? :S Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ynt: İşbora mı, Leyland mı ?

Leylandcı Can78 link=topic=74500.msg876315#msg876315 date=1396802038' Alıntı:

o yıllarda leyland ı tamirdeyken satın aldım. yani rektefe oluyordu. ustayla konuşup benim istediğim gibi toplandı makine buna rot başları ,rot ayarları, frenleri, hidrolik tertibatı vb her şeyiyle ilgilendim ustanın ve benim istediğim tüm parçalar yenisiyle değiştirildi ve ayarlandı.
daha sonraki yıllarda da rot ayarlarını hem kontrol ettim ve ettirdim ama ön lastiklerin yıpranmasını engelleyemedim. 4 yılda iki çift lastikten sonra 98 yılında 750 fiat la takasta verdim.

FEHİM link=topic=74500.msg876346#msg876346 date=1396804765' Alıntı:
özür yanlış yeri kopyalamışım. bir üstü olası gerekiyordu.
allah allah bendede leyland var sağdece sağ lastk biraz bitti oda lstk janta oturmamş sekz çiziyordu ve sağ teker rot ayarı istiyor diğerde problem yok 5 senedir burlarda leland dolu ilk kez duydm motor sorun açtımı kaç sene kullandın rektefeden sonra

motor sorun hiç açmadı yazdım ya tamirdeyken satın aldım. 4 yıl kadar kullandım. her güzelin bir kusuru vardır derler ya bendeki güzelinde kusuru buymuş demek ki.

FEHİM link=topic=74500.msg877295#msg877295 date=1396979021' Alıntı:
motor sorun hiç açmadı yazdım ya tamirdeyken satın aldım. 4 yıl kadar kullandım. her güzelin bir kusuru vardır derler ya bendeki güzelinde kusuru buymuş demek ki.
ağır işdemiydi düzyolda git gelmi yapıyodu benimkide 3-4 sene once oldu motor arızalı parçalar değişti o gunden beri yatıyordu sorun açarmı acaba motor sağlam motor soğukken 40 yaptı az bşy kızdırdığndada tek marşla alıyo

ucuz yollu felen bilmem ama konfor ve artislik için bu traktör :D http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-boylesini-gormediniz-171875580/detay burdaki leyland kadar temiz görmedim.
Tavsiyem leyland al 154 alırsanız biraz bakımla size baya bi bakar bizdeki gibi :) ama siz temizinden 184 bulabilirseniz işinizi işboradan rahat görür.Çalışmasını sormuşsun sorun çıksa çıksa kızdırıcılarda çıkar bujilerde onları da değiştirin tamamdır. ok-*-s
Leyland 154=2-4 milyar.
' 184=4.5-7 milyar arası
Bide 75 hp lik leyland war 270lik o 7 ile 12 milyar arası oda zevk için alıyosanız ondan alın Enter 654S ve Tümosan ÇEKİYOR

karizma679797 link=topic=74500.msg905648#msg905648 date=1405436745' Alıntı:
ucuz yollu felen bilmem ama konfor ve artislik için bu traktör :D http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-boylesini-gormediniz-171875580/detay burdaki leyland kadar temiz görmedim.
Tavsiyem leyland al 154 alırsanız biraz bakımla size baya bi bakar bizdeki gibi :) ama siz temizinden 184 bulabilirseniz işinizi işboradan rahat görür.Çalışmasını sormuşsun sorun çıksa çıksa kızdırıcılarda çıkar bujilerde onları da değiştirin tamamdır. ok-*-s270 zev için mi hala is görür her türlü isi yapar 4 pulluğurahat cekiyor
Leyland 154=2-4 milyar.
' 184=4.5-7 milyar arası
Bide 75 hp lik leyland war 270lik o 7 ile 12 milyar arası oda zevk için alıyosanız ondan alın Enter 654S ve Tümosan ÇEKİYOR

CELAL KARABULUT link=topic=74500.msg908408#msg908408 date=1406801100' Alıntı:
hangi galericiye sorarsan sor adamlar işbora leyland enter alma der
Leyland eskidi artik o sizin dalgaya aaldığınız motor austinleri İngiliz montaj gidin inceleyin parçaların İngiliz kalitesiyle oluşturulduğunu görürsünüz mars motoru direksiyon kutususu mazot pompa arka takımlar full İngiliz morisslerin motor BMC Türkiye motoru sadece

• Beğen
Tepkiler: branth

Leylandcı Can78 link=topic=74500.msg877308#msg877308 date=1396979811' Alıntı:
ağır işdemiydi düzyolda git gelmi yapıyodu benimkide 3-4 sene once oldu motor arızalı parçalar değişti o gunden beri yatıyordu sorun açarmı acaba motor sağlam motor soğukken 40 yaptı az bşy kızdırdığndada tek marşla alıyo
sogukken nasi 40 yaptin bide cift kademeli kuyruk mili mi var leyland veya hiz ayari

Arkadaşın 40 yaptı dediğini anlayamadım .Ama kızdırma bujilerin kalın tip ise enjektör pompa motor sağlam ise marş motoru aküde iyi ise tek marşta çalışmayan leyland olmaz.Kendim kullanıcıyım.Üzerinde biriken karları süpürdüm.Sıcaksu koymadım(Antifirizli)1 dakika kadar kızdırdım ortalama7 saniyede çalıştı.Çalışmadık leyland olmaz.Arkadaşta işbora var 40hp diye geçiyor.Çift sürmek için istedim sizin köyde sürmez dedi şaşırdım.Ben leyland la sürüyorum ya dedim kaldık.