ZETOR 7441 (Kızıl Manda-2)

Ynt: ZETOR 7441 (Kızıl Manda-2)

ufak bi videoda var ama yasağı bekliycez galiba..

Kısaca;

*6 ana 2 takviye vitesli.

*Debriyajlı ileri-geri var.

*Fabrikasyon hava var, çıkışı yapılı değil

*4 silindir/4200 cc/turbo+intercol

paylaşımın güzel traktörde güzel de benim gözüm römork a takıldı paşa bi duruşu var nedir markası kaç tonluktur nerenin yapımıdır alt dingil makas ve şasilerin markası nedir birgi verirmisin bi :)

Römork urfa özel yapım.. burya gelen biçercilerden alındı.. 6 tonluk ama 10 tonu gördü.. sahibinin fiat 640 ' ı biraz zorluyordu.. geçen sene biz talip olduk.. sonra ikiz-tandem kararı verince kaldı.. bide bize 10 ton ve üzeri lazımdı..

satmaktan vazgeçtimi onuda bilmiyorum şimdi..

yalnız bu 7441 ' i alırsa römorku hiç dinlemez dedi.. o zaman satmaz gibi..

biz karabulut kullanıyoruz hep tonajla işimiz römork güzelde herşeyin bi sınırı var 10 tonu görüyor bizimkide ama bazı yerlerde römorka hakimiyetinde sorun olmuyorda oturdumuda çıkaracaz diye iyi ugraşıyoruz aynı kurtarıcı gibiyiz tarla komşuları gelir biz onlaRA GİDERİZ ÖYLŞE İŞTE :)

GÜZEL RÖMORK BİRDE GERÇEK DENENMİŞ TEST EDİLMİŞ OLARAK bizim 15 yılı aşkın süredir kullandıgımız römork ÖZ YEŞİLYURT tur taş gibi saglam dır yükü yedimi beşik gibi kalır :) birde ŞAHİNLER onu söylemeden geçersem ayıp olur şuan karaBUlutta çok güzel bide kardeş firma olarak karabulutun kartdeşinin firması YALÇINER vardır oda kral römorktur

İLK römork denemesi 10 üzerinden 11!

Düzde seri 6 ile son hızı vuruyo.. römorkla birlikte 15 TON civarı yük.. 72 BG..

5x2,4x1,4 hacimli 14 tonluk römorku yaş gübre doldurduk.. geçen seneki Kayıkıran rampasının zirveyi Proxima 90 gibi SERİ 4 ile aştı..

Buranın şimdilik en büyük römorku.. her görenin bunu hangi motor çekecek dediği bi römork.. inşallah daha güzelleri meraklılarının olur..

Yılmaz.. aynı işi 1 vites düşükle gerçekten yapabilecek mi diye sormuştun.. telefonda inşallah yapacak demiştim hatırlarsan..

bu günkü denemeden sonra düzeltiyorum.. '7441, 90 ile aynı işi aynı vitesle yapacak' arada 15 bg var ama;

*90 ' da kepçe ve fazladan 1,5-2 ton ağırlık var

*90 seri seriden 40 km.. bu 7441 ağır seri 30 km ve gerçekten 15 bg ' i kapatıyo..

*açıkcası 90 ' ın römork performansı 10 üzerinden 10.. bu 7441 ' inki ise 10 üzerinden 11!

ağır devirliler övdükleri kadar varmış 72 bg bi motorun bu gidişini bu yaşıma kadar ilk gördüm.. daha iyisini görmeye de ömrün yetmez gibi :)

valla Tahir.. Zetorla herşey kolay :) 1 senedir Zetor biniyoz hertürlü deniyoz.. bu ağır devir 7441 yine şaşırttı bizi.. tek kusuru kabini yok..

eski sahibi 5/14 pulluk takıyodu bakalım..

bizde römork çok önemli ve dediğim gibi 10 üzerinden 11.. videoları da paylaşcam inşallah..

Vayyy. O römorku tam dolu yaş gübre ile çektiyse hakikaten şaşırdım. Çok sağlam yük.

Açıkçası değil proxima 90, 7441 dahi bizim işimizi görürmüş. Şimdi ikna oldum.

En son düşen 80 ' lik. Ilan verildikten sonra 4 saat içimde satıldı ya, satılmasaymış iyiymiş. İşte düştü sonunda, dedim ama sonu hayal kırıklığı. İşimizi fazlası ile görürmüş.

Bu arada sizin 90 ' lığın üzerindeki kepçe ve kabin, nakliyede hep dez avantajmış bu da anlaşıldı. 640 ' tan sonra Zetor 7441 ' i kullanan amca sınıf atlamıştır.

Sahi o alıcı mı, yoksa sadece ihtiyaçtan, geçici olarak mı kiraladı? Yakın olsak ben de deneme maiyetinde kiralamayı düşünürdüm. Kiralayan amcanın niyeti varsa kaçırmaması hayrına olur.

Ha bir de o cüssedeki traktörün arkasında o gübre kovasını görünce gülesim geldi :) Amcamı uyarın, Zetor ' u alırsa romork hariç tüm ekipmanları değiştirmesi gerekecek.

sağol kardeş.. valla yalansız bizi de şaşırttı.. imkanım olsa direk Çeklere gidip emeği geçenlere teşekkür etcem.. şaka bi yana 'hep bi yanım sızlıyo biz niye böyle işlere imza atamıyoz' diye..!

Yılmaz.. eski 640 cı amcamız bunun kabinlisini bul alayım dedi ama onu bulsam zaten kaçırmam :) aal atma kabin attıralım dedim.. orjinal olsun diyo..

Yılmaz.. bugün sabahtan öğleye kadar hayvan pazarındaydık.. her gelen bu römorku kim çekecek dedi durdu.. bizde işte bu 7441 dedik.. denemeden seri ile çekeceğine emindim de.. açıkcası rampaya seri 5 ' le girip seri 4 ' le zirveyi bitirceğini 1 senelik zetor binicisi olarak bizde beklemiyorduk.. yalan yok bizi de şaşırttı..

valla bi arkadaş telefonda merakdan sordu çıktımı Kayışkıranı diye.. seri 4 dedim.. şaşırdığından 'yokya iyi baksaydın ağır 4 olmasın' dedi :)

o yükle düzde devir saatinin sarı kısmına sonuna yakın dayandığını bugüm gözümle iyice, tekrar tekrar gördüm.. katalog bilgileri kesmez gayri bizi..

buyur atla ucağa gel bi geniş vakitte misafirim ol..

kıssadan hisse.. yükün ağır yolun zorluysa fabrikaya özel yaptırsan bu kadar olur, belki de olmaz :)

Çorumda eski Zetorcular.. 'ağır devir 82 bg 8441 senin seri Proxima 90 ' dan 5 bg küçük ama ondan daha iyi pulluk çeker' demişlerdi.. hatta pulluğu tak minareye çık o kadar demişlerdi şimdi tam inandım..

bu arada büyük pulluk römork işin varsa vede sürekliyse seri değil ağır devir Zetor alacan vesselam..

Amca haklı. Orjinal kabin gibisi yok.

Aslında bir traktör alırken kendin ne özellik arıyorsan, piyasadaki kullanıcılar da o özelliklerdeki traktörleri tutuluyor. Talep gösteriyor.

Şu an için:
- 4x4
- Orjinal klimalı kabin
- 75 hp üstü
- 2009 üstü (kredi ile alınabilmesi için)
- Piyasada az yada çok ismi bilinmesi

Şu an yukarıda sıraladığım özellikler piyasada en aranan özellikleri. Bunlar varsa, hele bir de traktör çekişli, ekonomik bir traktörse çok hızlı satılıyor. Çünkü bu özellikler en az 10 yıl talep ve geçerliliğini koruyacak.

Bizimde tam tersine abi bizim 8441 proxma yı ağır devir olduğu icin degisitirmek istedik orjinal kabin 8441 yada 7441 orjinal kabin 40km istedik gelmedi bizde cok kızdık abi

ağır devrin çekişi torku gerçekten emsalsiz.. gerçi bildiğin şey Tahir çok anlatmama gerek yok..

dediğim gibi yonca sökmek bizim buralarda bi mesele her motorun işi değil.. yada tonajlı römork.. ağır devir tam biçilmiş kaftan..

tabi 40 km yapan yolda hızlı 10 km fark az değil.. kabin olarak Amasya/Dağcılar çok güzel kabin yapıyo.. sizdekilerden sonra epey ilerletmiş işi diye duydum..

Yakıt testi;

*Toplam 3 sefer 15 ton yükle 20 km yol gitti.. toplam yüklü yol=60 km

*Dönüşte keseden ama çok dik ve virajlı yoldan dönüş.. 3,3 tonluk boş römokla.. toplam dönüş=30 km

Hepsinin toplamı=90 km yol boş/dolu

Depo 75 litre ve ibre yarıda.. yarın tam doldurunca neti ortaya çıkacak ama kabaca 165 TL mazot yaktı.. helali hoş olsun :)