Pulluklar arasında kaldım.Hangisini seçeyim (M.c.Y)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar/abiler bizim tümoya(82-80) pulluk almaya karar verdik.

Ben 5li 14 no Ünlü alalım kullanamazsak son aynayı sökeriz kullanıyoruz diyorum
Babam ne alacağında kararsız 4lu 16 no mu alsak 5li 14no mu yoksa 5li 12 mi böyle uzayıp gidiyor işte :D
Babam marka konusunda alpler veya aydın alalım diyor bizim köyde ünlü pek yok

Babam bugün denemiş 5li 13no Aydın ile 5li 12 veya 13 numara Ünlüyü Ünlü daha iyi diyor fakat ünlüyü eğmişler sokun biri derinden gidiyormuş toprağı işıldatıyormuş.

Bizim buraları bilen biliyor bilmeyenlar için kısaca şöyle tarif edeyim her türlü yapı var taşlı olan yerler kumsal olan yerler say olan yerler falan

Sizce ünlü alalım mı diğerlerine bakarak sağlamlığı nasıl?

Pim kesen veya fiyat farkı fazla yoksa yaylı pulluk bizim buraya en iyi gider düşüncesindeyim

Siz bu üç marka (Ünlü,Alpler,Aydın) arasından hangisini ve hangi tür kaç numara pulluk önerirsiniz.

Saygılarımlar :)

Ynt: Pulluklar arasında kaldım.Hangisini seçeyim (M.c.Y)

pulluktan hiç anlamam muratcan illaki bu konuda bilgililer vardır ama pimkesen pulluk kullandık 1.5 dekarlık seramızı ilk kurduğumuz zaman ilk sürümde sürekli pim değiştirmekten sürüm falan yapamamıştık tabi bizim kullandığımız çok eski idi yeniler nasıldır bilmiyorum

ben olsam tercihimi ünlüden yana kullanırdım gerek motoru tutmaması gerekse kibar olmasından dolayı...diğer markalar hakkında bir bilgim yok..

Eğer arazin taşlıysa tam otomatik pulluk al.Pin kesenler taşlı yerde tat vermez.Genellıkle senin traktörün ayarında traktörler 4 lü 14-16 inç pulluğu çeker.Bizde tan otomatik ünlü var hiç arkana bile bakmadan çift sür gayet rahat.

4+1 ünlü 4 lü 14 inch aynalı hidrolik ayarlı Tam otomatik pulluk en uygun olanı Bence 12 14 16 18 e kadar Istediğin gibi sürüm esnasında ayar yapabiliyorsun ister 4 lü 12 li ister 5 li 16 li olarak kullan Ara değerlerin Hepsini kullanabilirsin ileri De traktörü büyüttüğün zaman tekrar bi pulluk masrafın olmaz kolay gelsin Hayırlı olsun Şimdiden kardeşim

muratcan 4lü 14 numara ünlü tam otomatik pulluk al arazi taşlı diyorsun.çok taşlı yerde ünlü 1 numara.alplerden farkını hem yakıtta hem motoru rahat götürmesinde farkedersin.tek kötü yönü çok sert toprağa alpler gibi geçmiyo

biz 5 li 12 inç kullanıyoz Aksaray ' da bence en ideal bu en fazla 13 inç olsun
yaylı olunca fiyatlar pim kesene göre yaklaşık 2 kat fazla
pim kesen alır isen kesinlikle alpler

pulluk dediğin ünlüdür. ama arazi engebe varsa kesinlikle taş bile olsa otomatik kullanışlı değil çünkü ağır rahat çalışamadıktan sonra ne yapayım yaylıyı. ama fazla engebe yoksa al yaylı çok güzel pulluk amcamlarda yaylısı bizde düzü var hakikaten güzel pulluklar.sizin traktöre de 4 lü 14 ya da 5 li 12 uygun olur kanaatindeyim

Arkadaş 4 lü Alpler al ve mümkünse 14 kulaktan büyük olmasın.Ünlü pulluk iyi diyen kiimseye de aldanma,çünkü 1 sene içinde 2 defa kafasından bölündü ve şu an bıçakların hiçbirinin arası eşit değil hepsi eğrildi.Zaten Alpler pullukla Ünlü yü yan yana getirsen malzemenin farkını görürsün.

Arkadaşlar/abiler hepinize de görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bi pulluk almadık belki yaza doğru konya fuardan falan alabiliriz.

Birde Kayseri/Develi de Özkan Tarım Makinaları var işleri ve kullandıkları malzemeler sağlam biraz ağır fakat güzel iş çıkarıyorlar belki ordan 5 li inç ayarlı otomatik alırız bakalım kısmet artık :)

Konu Kilitlenebilir ilerde boşuna hortlamasın :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...