70lik erkunt alacagım tavsiye ve önerileriniz!

16.02.2010
769
500

arkadaşlar 98 model fiat 60-56 traktörümü verip ikinci el 70 lik erkunt almayı düşünüyorum neler söyleyebilirsiniz?

Ynt: 70lik erkunt alacagım tavsiye ve önerileriniz!

ben 3 yıldır kullanıyorum ZF lüks modelini işinizin ağırlığına göre hafif ara işlerde 70E serisi biraz daha fazla beklentiniz varsa ZF serisi tercih etmelisiniz.
70E 12+12 vites
70T-S-Lüks 16+8 vites

ne işlerde kullanacak sin ona göre öneride bulunalım traktörüm seri olsun bayilmasin işim hafif diyorsan e serisi yok ben ağır işlerde kullanacam dersen de ZF al sen ne işte kullanacak sin onu yaz sana hangi seri uygun onu tavsiye edelim

Bizde bereket 60e ve kudret 100 olmak üzere 2 tane Erkunt kullanıyoruz.İkisindende gayet memnunuz.Çevremde 70lik erkunt kullananlarda var onlarda genelde memnun bence alacaksan hiç düşünme al derim.

delihan link=topic=74532.msg876985#msg876985 date=1396903312' Alıntı:
ne işlerde kullanacak sin ona göre öneride bulunalım traktörüm seri olsun bayilmasin işim hafif diyorsan e serisi yok ben ağır işlerde kullanacam dersen de ZF al sen ne işte kullanacak sin onu yaz sana hangi seri uygun onu tavsiye edelim

yapacagım iş kuru tarım bugday ve nohut ekiyoruz 400 dekar gibi bir arazi işliyorum

eğer saman makinasına koşacaksan e serisi al çünkü ZF de sürüngen yok vitesi hızlı geliyor saman makinası na az yaksin pratik olsun diyorsan e serisi al 400 dakar arazi yi rahat isler sıkıntı olmaz bide ikinci el alacak san klimalı al yazın çok gerekiyor iş yaparken

beni dinlersen sıfır alırsan 70e+ al 2.el alırsan 80.4lüx al keyfine bak 80lik al zf alırsan e alırsan 70lik al

Bende vardı benimki cifcekerdi yakıtı azdı seriydi bence tarlada kulanacaksan ZF al güzel bir traktördür