BAYER CHALLENGE 600...

Arkadaşlar hafta sonu çitlemelik çekirdek ektik ve bizim tarlalarımızda genelde hardal fazla oluyor ve çekirdegi büyütmüyor challenge 600 adında ilaç varmış kullanan var mı ? Dekara kaç ml atılıyor ? Kullanıma en uygun ne zamandır.İlacı çekirdek çıkış yaptıktan sonra atacagız.

Ynt: BAYER CHALLENGE 600...

Ben hiç kullanmadım Ahmet ama bayerin seminerinde sordum yağlık ayçiçeği yerlerine 50gr dekara(1000m2) atarsın demişlerdi çıktıktan sonra.Tabi ektiğimiz çeşitler ilaçlı çeşitler değil.Onun için sormuştum.İlaçlı çeşite intervix atacağız.

KOPARANLI AHMET link=topic=74535.msg876751#msg876751 date=1396881421' Alıntı:
Ekim yaparken kurt ilacı attık sadece.Peki abi challengenin yaglık ve çitlemelikte farkı olurmu ki yada yan etki sarartma verim kaybı vs gibi?
Dediğim gramajda atarsan sararma en az seviyede olur.Ama ekime göre çitlemelikte farklı olabilir.Sıra arası ne kadara ekiyorsunuz yağlık ile aynı mı?

Gökhan abi sulu gübreyi zaten o şekilde atcazda.ot ilacını o şekilde atarsak dozajı ayarlayamayıp yakarız diye düşününüyor.mustafa68 o ilaç nasıl uygulanyor yani kaç lt suya 1 lt ilacı koyacgz.

Sözünü ettiğin ilacı biz nohut ve mercimekte epeydir kullanırız, özellikle hardala karşı etkilidir (erken dönemde) bazı ları 400 litreye 1 litre atar ama biraz daha dozajı arttırmak lazım, nohutta biraz sararma ve gerileme yapsada zamanla düzelir

• Beğen
Tepkiler: parsibey

Ayçiçeğinde bilemem, biz nohut ve mercimekte kullandığımız için. Hardal iki yaprak iken iyi sonuç alınıyor, geç kalındığında ilacın dokunduğu yaprak kururken ortasından yenisi çıkıyor. 400 litreye 1.5 litre ideal.