Center pivot montajı

Benim ikinci pivot geldi pazar gunu itibari ile montaja baslandı. Bir sorun olmaz ise persembe gunu devreye girmesi planlandı
Center pivot 271 mt uzunlugunda yaklasık 230 dekar alan suluyacak ( kuyu daki suyum saatte 110 ton)

Ynt: Center pivot montajı

Tesekkurler
Kuyudaki dalgıc pompa yaklasık 180 mt derinlikte
Normalde pivottaki hedfşm ikinci üründe performansı artırmak ikinci ürün mısırda bir kuyu salm ssulama şle 130 dekar alan suluyip yaklasık 900-1000 kg/da verim alırken center pivot ile bu alan 230 dekara cıkıyor ve 1200-1300 kg/da verime ulastım
Bugdayda salma sulama ile yaklasık 3-4 sulama yaparken center pivot kullanarak 2 gun calıstırıp 4-5 gun makina durus yapıyor cimlenmede cok basarılı tohum kaybı olmadı gubreyi ve pas sunr ilacını pivot ile veriyorum

unsal link=topic=74545.msg876912#msg876912 date=1396897553' Alıntı:
Tesekkurler
Kuyudaki dalgıc pompa yaklasık 180 mt derinlikte
Normalde pivottaki hedfşm ikinci üründe performansı artırmak ikinci ürün mısırda bir kuyu salm ssulama şle 130 dekar alan suluyip yaklasık 900-1000 kg/da verim alırken center pivot ile bu alan 230 dekara cıkıyor ve 1200-1300 kg/da verime ulastım
Bugdayda salma sulama ile yaklasık 3-4 sulama yaparken center pivot kullanarak 2 gun calıstırıp 4-5 gun makina durus yapıyor cimlenmede cok basarılı tohum kaybı olmadı gubreyi ve pas sunr ilacını pivot ile veriyorum

Biz sadece sulama gözü ile bakıyoruz. Öte yandan ilaçlama ve gübrelemede de çok faydalı.

Buğday verimleriniz maximum ve minimum ne civarda?

Öncelikle hayırlı olsun...

Bu sistem kesit sulamada zorluk çıkartıyor mu? 230 dekar alana tek ürün mü ekiyorsunuz, yoksa aynı anda farklı ürünler deneyimlediniz mi?

Şimdiden teşekkürler