Erkunt Haşmet 110 kültivatör deneme

[size=14pt]Arkadaşlar bayiden aldığımız deneme traktörünü 2 gün boyunca yaklaşık 15 saat kullandık denedik. Pompadan pompaya yakıt tüketimi 85 dekar 2 parça yer ve 18km yol da dahil olmak üzere 54.5 litre oldu. Bir depo ile 180 dekar iki parça yere kültivatör çekti ve 50km yol katetti depoda çok az bir yakıt kaldı. Yakıt deposu sanırım 110 litreden fazla alıyor bu sonuçlara göre.

Genel olarak Erkunt Haşmet ' ten memnun kaldım ancak başka işlerde deneyemedik. Genel memnuniyetsizliklerim içine çok fazla ses alıyor turbo ve power olduğu gibi içerde ötüyor. Kabin içi malzeme kaliteside daha iyi olabilirdi çamurluk oturmalıkları ve tavan halısı. Yolda gayet süratli ve bozuk satıhlarda konforunu minimum seviyede bozduğunu farkettim bu konuda gayet iyi yapılmış traktör.[/size]

Erkunt 110 aysan deneme 1

Erkunt 110 aysan deneme 2

Erkunt 110 aysan deneme 3

Ynt: Erkunt Haşmet 110 kültivatör deneme

Ben traktör açılma işine çok da inanmıyordum. Ama bizim erkunt bu sene nadaslarda geçen senekine göre çok farklı bir pompa ayarı yapılmıştı geçen yaz bir de yaklaşık 800 saate geldi, makina çok değişti. 5 li 14 numara pulluğu takviye 4 le çekiyor o da bayağı seri oluyor. Lakin geçen sene 1,5 la gidiyordu biraz ağır kalıyordu. Deneme traktörü de heralde belli bir saati vardır açılmıştır yani. Değerlendirirken bunları da göz önünde bulundurmak lazım

Erkuntlar Gerçekten hiç zıplamıyor yol istedigi kadat bozuk duzen olsun basıp gidiyoruz sadece saga sola sallanıyor :)
Bazı motorlar alıp alıp vuruyor yolda giderken..

Aygün ATALIK link=topic=74553.msg877026#msg877026 date=1396940442' Alıntı:

saol teşekkürler

alipasalierkan link=topic=74553.msg877746#msg877746 date=1397068098' Alıntı:
Güzel paylaşım. Kombinasyon bizimkinin aynısı. Deneme traktörü falan geldiğine göre bir kıpırtı var heralde...:D

Erkan heralde Deutz motoruda bekleyip göreceğiz gibi şuan için :)

phantomerkunt link=topic=74553.msg877775#msg877775 date=1397069704' Alıntı:
Ben traktör açılma işine çok da inanmıyordum. Ama bizim erkunt bu sene nadaslarda geçen senekine göre çok farklı bir pompa ayarı yapılmıştı geçen yaz bir de yaklaşık 800 saate geldi, makina çok değişti. 5 li 14 numara pulluğu takviye 4 le çekiyor o da bayağı seri oluyor. Lakin geçen sene 1,5 la gidiyordu biraz ağır kalıyordu. Deneme traktörü de heralde belli bir saati vardır açılmıştır yani. Değerlendirirken bunları da göz önünde bulundurmak lazım

Bu traktör 1000 saatteydi ama biraz hor kullanılmış belli bilende biniyor bilmeyende. durumunuzla ilgili bir yorum yapamıycam ama arazide tav da önemli işçilik için

tahir link=topic=74553.msg878125#msg878125 date=1397148867' Alıntı:
Kolay gelsin erkunt teknoloji olarak yerli markalardan önde gidiyor bence

Saol teşekkürler

GÜRKAN link=topic=74553.msg878136#msg878136 date=1397149633' Alıntı:
Masallah guzel gidiyor hasmet aga, donuslerde ve aysani salarken onleri bayagi yokluyor, yakit da guzel, tarla guzel daha ne olsun. Ektiniz mi burasini?

Evin önünde bikaç manevra yapınca önüne çuval koymak gerektiğini düşündüm ama servis yetkilisi gerek olmadığını söyledi :) daha sonra debriyajı normalden biraz daha sert şekilde kaldırdım noo*-*- merdaneleri vuruyodum yere iyikide gerek yokmuş :) Traktör kısa olduğu için kalkması normal. yakıt 3.095 Ferguson ile birebir aynı belki biraz daha fazla yakıyor olabilir Erkunt ama yakıt güzel yani. Burasını ekmedik fakat videosunu çekmediğim kısmı ektik.

yasinyilmaz link=topic=74553.msg878147#msg878147 date=1397150287' Alıntı:
Hayırlı olsun kolay gelsin :)

Saol teşekkürler

osman aga link=topic=74553.msg878161#msg878161 date=1397151070' Alıntı:
bence haşmet çok yakmış gibi 15 saat çalışmış 150 lt biraz fazla gibi

Yakıt normal aslında tamda düşündüğüm gibi yaktı belki sizin oraların arazi yapısı farklı olabilir

volkanuzel link=topic=74553.msg878343#msg878343 date=1397163938' Alıntı:
Erkuntlar Gerçekten hiç zıplamıyor yol istedigi kadat bozuk duzen olsun basıp gidiyoruz sadece saga sola sallanıyor :)
Bazı motorlar alıp alıp vuruyor yolda giderken..

Benimde farkettiğim o oldu kendi traktörlerimin girdiği çukurları tümsekleri Erkunt hafif duyarlılıkla geçti nedir bunun faktörü bilemiyorum ekipman taşıma hassasiyet özelliği desek değil traktör boşkende ekipmanlı kadar olmasada aynı tepkiyi verdi şaşırdım süspansiyonmu var diye şüphe etmedim değil

Süleyman güzel deneme olmuş.Ben motordan ziyade aysan olayını soracağım sana.Bizdeki haşmetin aysanı yerli ayak 35'li esnemesiz bacak var üzerinde arakayada duruma göre tapan bağlıyoruz ben bunu verip italyan ayak çift merdaneli 40'lı hayrabolu yapısı ama bülent ama özgül tarım yapısı bir aysan alayım diyorum.Bu denemedeki aysan kaçlıydı.Bizim yerlerimizin kimisi tatlı meyilli bu arada.Senin fikrin nedir?Sonra çekmemezlik etmesin yine 35'li mi düşünsek.

Süleyman güzel deneme olmuş.Ben motordan ziyade aysan olayını soracağım sana.Bizdeki haşmetin aysanı yerli ayak 35'li esnemesiz bacak var üzerinde arakayada duruma göre tapan bağlıyoruz ben bunu verip italyan ayak çift merdaneli 40'lı hayrabolu yapısı ama bülent ama özgül tarım yapısı bir aysan alayım diyorum.Bu denemedeki aysan kaçlıydı.Bizim yerlerimizin kimisi tatlı meyilli bu arada.Senin fikrin nedir?Sonra çekmemezlik etmesin yine 35'li mi düşünsek.

40 ayak Alper abi. Düzde ve hafif rampalarda 2 tavşanla rahat gidiyor bayıldığı yerde power la kaplumbağaya hızlı geçiş yapabiliyorsun çekmesinden ziyade ekipmanı taşınmasında sıkıntı var Bülent in aysanı hem ağır hemde biraz arkadan basıyor lakin çok iyi. 3095 te de ağırlıklara bir gübre çuvalı koyuyorum.

Tavsiyeye gelirsek alışmışlığında belkide verdiği bir hisle 40 lı öneririm. Dönüşlerde biraz dikkat etmek çok seri yapmamak gerekir okadar zaten yastık başında tospağaya geçiyosun. 35 li kontrol için ideal gelir süreklide 2 tavşan gider artısı bu olur. 40 lının avantajıda tarlayı az çiğnersin ve daha çabuk iş götürür. Seçim sizin

40 ayak Alper abi. Düzde ve hafif rampalarda 2 tavşanla rahat gidiyor bayıldığı yerde power la kaplumbağaya hızlı geçiş yapabiliyorsun çekmesinden ziyade ekipmanı taşınmasında sıkıntı var Bülent in aysanı hem ağır hemde biraz arkadan basıyor lakin çok iyi. 3095 te de ağırlıklara bir gübre çuvalı koyuyorum.

Tavsiyeye gelirsek alışmışlığında belkide verdiği bir hisle 40 lı öneririm. Dönüşlerde biraz dikkat etmek çok seri yapmamak gerekir okadar zaten yastık başında tospağaya geçiyosun. 35 li kontrol için ideal gelir süreklide 2 tavşan gider artısı bu olur. 40 lının avantajıda tarlayı az çiğnersin ve daha çabuk iş götürür. Seçim sizin

Teşekkür ederim Süleyman.Bende almışken 40'lı alma taraftarıyım.İtalyan ayak klasik ayağa göre motoru daha az tuttuğu için 40'lı olsun istiyorum.Bizim 35'lide merdane yok benide düşündüren ağırlığıydı.Sınır başlarında acele etmeyiz bizde.Dediğin gibi sıkıştığında geçeriz tospaya.Bu deneme kepir toprakta mıydı peki?Toprak tavında kepir benim gördüğüm.

Teşekkür ederim Süleyman.Bende almışken 40'lı alma taraftarıyım.İtalyan ayak klasik ayağa göre motoru daha az tuttuğu için 40'lı olsun istiyorum.Bizim 35'lide merdane yok benide düşündüren ağırlığıydı.Sınır başlarında acele etmeyiz bizde.Dediğin gibi sıkıştığında geçeriz tospaya.Bu deneme kepir toprakta mıydı peki?Toprak tavında kepir benim gördüğüm.

Rica ederim Kepir abi hafif ağırdı ertesi gün bir tık daha iyi oldu ama traktörü fazla bekletme şansımız olmadığı için o gün girdik. 40 lı da bence doğru seçimi yapmış olursun :)

• Beğen
Tepkiler: alper4u