KANOLA SON ÜÇLÜ KARIŞIMIDA ATTIK

Ynt: KANOLA SON ÜÇLÜ KARIŞIMIDA ATTIK

Güzel paylaşım. Bereketli olsun. Bizde geçenlerde attık. Bugünde ayçiçek yeri gübrelemesi bitti. Şuan bozma yapılıyor. İnşallah sizin yağmur bu tarafa gelene kadar yetiştiririz...

Gürkan hocam ben bu dönemde nutribor,opera max(yarım doz), mavrik 2f ,aminoasit ve potasyum nitrat kullandım.yani 5 li karışım oldu ama iyi oldu.farka birsey diyemem ama bizim bölgede en yüksek verimi yakaladık 390-400 kg dönüme

EMINELCIN link=topic=74617.msg907395#msg907395 date=1406231705' Alıntı:
Gürkan hocam ben bu dönemde nutribor,opera max(yarım doz), mavrik 2f ,aminoasit ve potasyum nitrat kullandım.yani 5 li karışım oldu ama iyi oldu.farka birsey diyemem ama bizim bölgede en yüksek verimi yakaladık 390-400 kg dönüme
Hocam masallah verim cok cok iyi, emeklerinizin karsiligini almissinizdir insallah. Be bu yil ilk defa ekecegim. Tecrubelerinizden istifade edebilirsem cok memnun olurum

3 lu kasisim bor, mantar ve bocek ilaci mantar ve bocek ilaci attim sadece 400 kilo yapti dekarina gubreyi az atmama ragmen kanolada kural belli erken cikis verimde cok onemli az bir yerde ilac yetmemisti atmadim o bolgede hafif kararma vardi bir nevi pas atilanla atilmayan goruntusu acma yapmadi ama verim de fark ettimi bilemiyorum az biyerdi ayri tutmadim

GÜRKAN link=topic=74617.msg907408#msg907408 date=1406233434' Alıntı:
Hocam masallah verim cok cok iyi, emeklerinizin karsiligini almissinizdir insallah. Be bu yil ilk defa ekecegim. Tecrubelerinizden istifade edebilirsem cok memnun olurum

Gürkan benim de bi 100 dekar kadar ekmeye niyetim var. Ekmeyi düşündüğüm yer toprak yapısından dolayı pek mal yapan bir yer değil. Lakin komşu arazi bu yıl kanola ekti ve muntazam bir verim aldı.

Konunun uzmanlarından, tecrübeli arkadaşlardan konu ile alakalı ayrıntılı bilgilerin bulunduğu, püf noktalarının anlatıldığı bir konu açmalarını merakla bekliyorum.

3 lu kasisim bor, mantar ve bocek ilaci mantar ve bocek ilaci attim sadece 400 kilo yapti dekarina gubreyi az atmama ragmen kanolada kural belli erken cikis verimde cok onemli az bir yerde ilac yetmemisti atmadim o bolgede hafif kararma vardi bir nevi bugdayda pas atilanla atilmayan goruntusu acma yapmadi ama verim de fark ettimi bilemiyorum az biyerdi ayri tutmadim

ttunc link=topic=74617.msg907448#msg907448 date=1406246167' Alıntı:
3 lu kasisim bor, mantar ve bocek ilaci mantar ve bocek ilaci attim sadece 400 kilo yapti dekarina gubreyi az atmama ragmen kanolada kural belli erken cikis verimde cok onemli az bir yerde ilac yetmemisti atmadim o bolgede hafif kararma vardi bir nevi bugdayda pas atilanla atilmayan goruntusu acma yapmadi ama verim de fark ettimi bilemiyorum az biyerdi ayri tutmadim

Ideal ekim tarihine Eylül ortası-sonu diyorlar. Çok erken değil mi?

daha gec ekimlerde yagmur yagmazsa cikis gecikiyor birde ustune erken donlar baslarsa cok zayif giriyor kisa donma riski yuksek oluyor o durumda. Eylul sonu ekim basi gibi cikarsa cok guclu giriyor kis a donma riski ortadan kalkiyor

Sevgili abilerim arkadaslarim cesit olarak ne ekiyorsunuz? Excalibur kabul gormus bir cesit diye duyuyorum. Buna alternatif verimli hangi cesitler var? Ozellikle kisa boylu cesitler hangileri?