kanola anızları çok ot yaptı

Arkadaşlar geçen yıl kanola ektiğimiz araziler sürmemize rağmen çok ot yaptı,buğdaya azot katkısı şüphesiz ama bu ot sorununu yaşayan oldu mu? Allah ' tan ilaç seçimimiz doğruymuş ta buğdayları yabancı ottan kurtardık:)

Ynt: kanola anızları çok ot yaptı

Aynı sorun bende de var ama benim şu an nadas arındıramam diye ekmedim ama yine arınmadı.Ekim kasım gibi kurutan attım bir kere sonra tekrar sardı.Bir kez karıştırdım şubat ortasında.2 hafta falan önce tekrar attım faydası olmadı.Şimdi yeni attım faydası olur diye umuyorum.Sanırım kışın sıcak geçmesinden dolayı çıkışlar fazla oluyor.

sen baya mücadele etmişsin belli,bu yıl attribut kullanarak arındırdım yerleri ama ilaç sert olunca buğdayı biraz ezdi,kanola ekim alanını azaltıcaz gibi görünüyor,yorumun için teşekkür ederim Anıl.Kolaylıklar dilerim

Aynen abi hala da uğraşmaya da devam ediyorum.İstersen azaltma kanola ardına ayçiçeği yap istersen.Sen de benim gibi uğraşırsın ama dediğin gibi buğdayı horlamazsın sürekli ilaç atıp.Anıza yapınca sürerken de o kadar sert olmuyor bu sene rahat sürüm yaptım malum yağışlar da vardı.

Anıl kanolaları ekerken fazla işlem yapamadık 2 potinger uygulamasından sonra ektik biraz da ondan kaynaklandı galiba bi yeri ota sardınmı ertesi yıl arpa ek der büyüklerimiz arpa ekcez artık ama dediğin gibi kanoladan vazgeçmekte akıllıca deil iyi destek alıyoz

onuredirne link=topic=74636.msg879588#msg879588 date=1397417567' Alıntı:
Anıl kanolaları ekerken fazla işlem yapamadık 2 potinger uygulamasından sonra ektik biraz da ondan kaynaklandı galiba bi yeri ota sardınmı ertesi yıl arpa ek der büyüklerimiz arpa ekcez artık ama dediğin gibi kanoladan vazgeçmekte akıllıca deil iyi destek alıyoz
Bizzat denediğimiz bir şey arpa.İşe yarıyor ot falan kalmıyor.Kanolaya ne kadar etkisi olur bilmem de biz ektiğimizde çiçek yerlerine çapa bile çekmiyorduk.Denemeni tavsiye ederim abi büyüklerimiz haklı :)

bende aynı sorunu yaşadım iki senedir aynı yere buğday ekiyorum geçen sene aksiel attım işe yaramadı bu sene attribut attım bende nitrat gübresini atarken halen otlar vardı bıktım artık bu kanalo sonrası ottan bir dahada ekmeyeceğim yere de bir daha gitmedim biçime giderim artık.