arkadaşlar bi el atalım bi yorum lütfen :)

Ynt: arkadaşlar bi el atalım bi yorum lütfen :)

Fotograf yanıltabilir. Sen en güzeli iki çıta al ön lastiklerin arkasından çıtalar vasıtasıyla ölçü al elini sabit tutarak ön lastiklerin önünden o ölçüye bak önü bir parmak daha geniş olmalı.

kaster ve kamber açılarını ölçüp orjinal olması gereken değerlerle karşılaştırmak lazım tabi sağlıklı bi ölçüm olması için ölçümün düz bir zeminde yapılması gerekli

Bazı traktörlerin ön tekerleri altlarından dar üstleri geniş duruyor bu rot ile ilgili değil mazı dediğimiz tekeri tutan asıl üniteden kaynaklı bişey yanlız öyle büyütülecek bi durum yok bence.

bence büyütülecek birşey değil tek çeker traktörlerin geneli bu şekildedir lastik altları içe doğru bakar buna en güzel örnek mf 240lar ve bilhassa 260goldlardır bakın bu fotodaki sattığımız 260gold minimax bahçe tipi benim gözlemlediğim minimaxların tamamı bu şekilde

fotoraf0127v.jpg

Leylandcı Can78 link=topic=74739.msg880294#msg880294 date=1397573833' Alıntı:
ne kadar alır fiyat olark
tanidiksa bir corba parasi alir eyer baska sorunlarinda varsa onlarida hallet on duzene para almazlar benim eski 240 liga para almiyorlardi zaten 2 vida sokuyorlar

Leylandcı Can78 link=topic=74739.msg880293#msg880293 date=1397573786' Alıntı:
sol biraz fazla aşındı
eğer rahatsız etmiyorsa öyle kullanın. yoksa ön düzenin yapılması lazım. tamirci sökecek tornaya gidecek. alıştırılacak tekrar toplanacak. biraz masraf açar. emin olmamakla birlikte 600 ile 800 gibi tahmin ediyorum

bide lastik altlarının üstten dar olması, önlerinin arkadan dar olması, dönüşlerde tekerleklerin birbirlerinden farklı açılarda dönmesi gibi durumlar ön düzen geometrisinden kaynaklanır. bu sadece traktörlerde değil bütün araçlarda vardır. Normaldir olması gerekir tabi doğru ölçülerde

dogannnn link=topic=74739.msg880504#msg880504 date=1397593473' Alıntı:
bide lastik altlarının üstten dar olması, önlerinin arkadan dar olması, dönüşlerde tekerleklerin birbirlerinden farklı açılarda dönmesi gibi durumlar ön düzen geometrisinden kaynaklanır. bu sadece traktörlerde değil bütün araçlarda vardır. Normaldir olması gerekir tabi doğru ölçülerde
dediğin doğruda bunun biri düzgün biri yamuk :D onun nedeni virajlara rahat girmek için kepcelerdeki gibi sağa sola yatmadığı için içe doğru biraz açılı yapıyorlar benim goldunkide bozuk içten yemeye başlamıştı ayarlattım şimdilerde düzelmeye başılıyor birde asfalta çok kulladımı lastik havası eşit olmadımı teker faklı yerlerden aşınmaya başlıyor

zehriduman link=topic=74739.msg880608#msg880608 date=1397631623' Alıntı:
dediğin doğruda bunun biri düzgün biri yamuk :D onun nedeni virajlara rahat girmek için kepcelerdeki gibi sağa sola yatmadığı için içe doğru biraz açılı yapıyorlar benim goldunkide bozuk içten yemeye başlamıştı ayarlattım şimdilerde düzelmeye başılıyor birde asfalta çok kulladımı lastik havası eşit olmadımı teker faklı yerlerden aşınmaya başlıyor
fotoğrafa sadece yorum yapabiliriz. net bişey söyleyemeyiz. zaten görüntü aldatıyor. viraja rahat girmekten ziyade ağırlık merkezine yaklaştırmak diyelim.