240s yakıt göstergesi hakkında

arkadaşlar merhaba,
massey ferguson 240s traktörümüz var fakat mazotu tam doldurduktan sonra çabucak kırmızıya geliyor. ama kırmızıya geldiğinde bile neredeyse 20 lt mazot oluyor depoda. (ölçümü düz bir yerde, traktör uzun süre bekledikten sonra yaptım)
traktörümüz 2014 model ve gözleyebildiğim kadarıyla tüm 240ların depoları aynı.
acaba hepsinde aynı sorun var mıdır?
iyi günler dilerim

Ynt: 240s yakıt göstergesi hakkında

Valla bende gösterge çalışmıyordu. soketi çıkmış :) şimdi çalışıyor. ama neredeyse deponun doluluğu ile aynı oranda göstergede ibre doluluk gösteriyor. senin şamandrada arıza olabilir. servisle bir görüş isterisen.

Masseylerin deposunda gosterge kirmiziya geldiginde 20 litre mazot olur tam kirmizidayken 285 55-60 lt mazot aliyor soruna gelince samandiranin ucundaki plastik parca delik olabilir ici mazot dplumca agir basip asagiya inince gostergede bos gosterir tabi

sertackrbck link=topic=74751.msg880225#msg880225 date=1397562029' Alıntı:
Masseylerin deposunda gosterge kirmiziya geldiginde 20 litre mazot olur tam kirmizidayken 285 55-60 lt mazot aliyor soruna gelince samandiranin ucundaki plastik parca delik olabilir ici mazot dplumca agir basip asagiya inince gostergede bos gosterir tabi
54 saatteki traktörün şamandırası bozuk olabilir mi :(
dün tekrar deneme şansım oldu. depoyu tamamen doldurdum,
-3,5 ton yüklü römorkla 2,5 saat inişli çıkışlı 21 km yol gittim,
-2 saat tarlada getir götür işleri yaptım,
-1 saat de aynı yolu boş şekilde geri döndüm.
toplamda traktör 5,5 saat çalıştı fakat 5/8 mazot var. yani çeyrekten fazlasını yakmışım.

eğer kırmızıya gelince 20 litre mazot kalıyorsa (ki durum onu gösteriyor) herhangi bir arıza yok ama yine de 5-10 saat çalışmayla yarıyı geçiyor depo, bu moral bozucu biraz.