Acil Yardım! Ford 6610s

Arkadaşlar ford 6610s kullanan var mı? Traktör alacağım herkes yakıtının fazla olduğunu söylüyor ama çevremde pek kullanan yok hep kulaktan dolma bilgiler... Bu gün birisiyle konuştum diğer motorlara göre yıllık 5000 tl mazotu ekstra gözden çıkar dedi çok mu abartmış bilgisi olan kullanan test eden varsa yardımcı olabilir mi?

Ynt: Acil Yardım! Ford 6610s

ahmet6606 link=topic=74755.msg880234#msg880234 date=1397565244' Alıntı:
Arkadaşlar ford 6610s kullanan var mı? Traktör alacağım herkes yakıtının fazla olduğunu söylüyor ama çevremde pek kullanan yok hep kulaktan dolma bilgiler... Bu gün birisiyle konuştum diğer motorlara göre yıllık 5000 tl mazotu ekstra gözden çıkar dedi çok mu abartmış bilgisi olan kullanan test eden varsa yardımcı olabilir mi?

Bizim köyde kullananlar yakıtından memnunlar. Hatta az yakıyo diyeni de var çekişi de gayet güzel ...

80 - 85 beygir motor olarak bakarsak fordun yakıtı işine göre çok degil 70 - 75 beygirlik motorla kıyaslarlar ford çok yakar derler. bizdede 6600 var bazıları göresiye hemen direk aaa ford çok yakar yaa buna maazotmu dayanır. diyorlar ardına bide fordu nezama degiştircen derler gel anlat şimdi bu insanlara . ama bilenlerde fordun kıymetini bil yegen yeniye heveslenip de sakın satama diyenlerde var bu kapıda dursun alırsa öyle al diye nasiyat veren büyüklerimde denk geldi . bence o güçlerde düşünüyorsan hayırlı olsun şimdiden.

kardeş bendede 6600 var yakıtı gayet güzel sen bakma çok yakıyo diyenlere ford sadece yolda çok yakar diger traktörlere göre tabi basarsan :D zaten basmadan yol bitmiyo )))

model ve fiyat durumu nedir iyi ve saglam makina temizine düşersen memmun kalacagına eminim bizim burda birisi getirmişti 285le fark yok yakıtta çekişide gayet güzel ama acayip kara duman atıyodu ;D benimde sesi hoşuma gitmişti

ÖNCE 6610 un rakibi olarak olarak gördüğün marka model nedir arkadaşım ona seçim yap derim örnek 285 le kıyaslarsan 6610 iniş çıkış yakış her türlü üstündür veya 80 66 ile kıyaslarsan 80 66 hergine bişiy demem 10 luktan iyi gidebilir bu tip bir kıyaslama yaparsan 10 luğun 285 in kullanıcısı olarak 10 luk derim hele hele araziniz kırgı bayırsa mükemmel bir indirişi var yakıt fazlamı dersen yakıt fazla değil pahalı 10 luk ne yapsın