ÇKS Kayıtları Hakkında??

Arkadaşlar 2 Haftadan Beri İlçe Tarımdan ÇKS Kayıtlarının Yenilenmesi/Güncellenmesi İçin Çağrılar Yapılıyor Babamda Dün Gidip Gerekli Evrakları Vs. Hepsini Almış Formları Doldurayım Diye Bi Baktım Sanki Hiç ÇKS Kaydım Yokmuşta Yeniden Kayıt Açıyormuşum Gibi Evrak Vermişler Buraya Kadar Her Şey Normal Fakat;

Benim ÇKS Kayıtlarım Zaten Güncel 24 Nisan 2013 Tarihinde Çks Kayıtlarımı Yaptırdım Ve 12 Eylül 2013 Tarihinde Ekim-Dikim İşleminin Yapıldığına Ve Dikimi Yapılan Çeşitler Hakkında Gerekli Bilgiler Sisteme İşlendi

Şimdi Benim ÇKS Kayıtlarını Tekrar Yenilememe Gerek Varmı? Eğer Yenileyeceksem Gelecek Yıl Domates İşini Bırakıp Bibere Yönelmeyi Düşünüyorum Kayıtlarımı Yenilememin Bir Anlamı Kalmayacak Aynı İşlemleri Gelecek Sezon Yeniden Yapmam Gerekecek Bu Konu Hakkında Bilgisi Olan Var Mı Aklım Çok Karıştı :S

Ynt: ÇKS Kayıtları Hakkında??

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=74764.msg880593#msg880593 date=1397627999' Alıntı:
kubilay bey,seracılık cks hakkında bilgim olmasada.
buğday vs ürünlerde yıllık ,yani sezonluk yenileme işi mutlaka oluyor.

SEYİT link=topic=74764.msg880891#msg880891 date=1397675695' Alıntı:
her yıl yenilenir ne ekecegimiz vs söyleriz mal beyanı yerinede geciyor yaptırmassan ceza ödersiniz tabi sera işi nasıl bilmiyoruz

yorumlarınız için teşekkürler bugün ilçe tarıma gidip aslını astarını öğrendim bence problem zaten güncel kayıtların sıfırdan yapılmasıydı tüzüklerde bir değişiklik yapılmış bundan sonra her yıl ocakta yenilenecekmiş ama sistemi öyle bir yapmışlar ki dikim tarihini bile sistem kendi kafasına göre giriyor mecburen yaptırdık kayıt başına 10 lira verdim eylülde sezon başlangıcında aynı işlemi tekrardan yapacağım 2de bir para alıyorlar milleten reva değilya neyse ...

Zaten çks ' ye gidip gelme dosya parası,yardım makbuzu ,yemek masrafı derken verdiklerininde bi değeri kalmıyor. her kurumda online sistem var her sene ne kadar tapu varsa yaptır diyolar.
5 yıl kira yapıyon, onada her sene bidaha evrak derken canın çıkar eziyet üstüne eziyet

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74764.msg880912#msg880912 date=1397676647' Alıntı:
Zaten çks ' ye gidip gelme dosya parası,yardım makbuzu ,yemek masrafı derken verdiklerininde bi değeri kalmıyor. her kurumda online sistem var her sene ne kadar tapu varsa yaptır diyolar.
5 yıl kira yapıyon, onada her sene bidaha evrak derken canın çıkar eziyet üstüne eziyet

abi o tapu işinden çok çektik biz geçen yıllarda şimdi seracılık ile uğraştığımızdan mecburen örtü altı kayıt sistemine tabiyiz ve seracılıkta şöyle bir durum var eğer 8 dekarı geçersen ticari olarak bu işle uğraşıyosun vergi mükellefi olmak zorunda kalıyorsun 2 yıl önce bizim toplam 12 dekara seramız vardı bu yüzden babam şahıs şirketi kurmuştu yok yere bi dünya vergi ödedik 2012 başında iflas edince 7 dekar tek parça serayı satmak zorunda kaldık seraları satınca bu yük üztümüzden kalktı fakat bu yıl işleri büyüttük serayı 9 dekara çıkarttık bi kısım parsel hala sisteme kayıtlı değil biliyorum suç ama ne yapayım vergi mükellefliğini kaldıracak durumum yok...

omerfarukkoc link=topic=74764.msg880929#msg880929 date=1397677845' Alıntı:
Her Yıl Yenilersin Kubi :) Ektigin Ürünler Yıldan Yıla Değişebilir... O Yüzden...

yenileme konusunda sıkıntımız yok ömer zaten her yıl dikim zamanında güncelliyorduk fakat tüzüklermi ne değişmiş bundan sonra her yıl ocak ayında yapılacakmış güncellemeler ben kayıtları eylülde güncellemiştim dikim tarihini çeşitleri belirttik kayıtlar zaten günceldi benim güncel kayıtları tekrardan güncellettiler yetmedi kayıtlar güncellendi öbür sezon başında(eylülde) tekrardan güncelleme istiyolar sinirlendiğim nokta burasıydı yinede seve seve gittik yaptırdık kız-*sw