10 Tonluk Katı Gübre Serpme Arabası Hakkında Tavsiye (Çatak Projesi Kapsamında)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkdaşlar bölgemizde Çatak projesi ekipman ve dekar bazlı iyi tarım uygulamaları destek başvuruları 14 Nisanda başladı bu kapsamda hem tarım arazisine çiflik gübresi uygulama desteği için (dekara 3 yıl boyunca 60 tl) hemde 10 tonluk gübre serpme arabası için başvuruda bulunacağım,çatağın ekipman hibesi %70.
Bildiğiniz gibi bu hibelerde KDV bedellerini alıcıya yansıtıyorlar bu gün birkaç bayiye sordum Fimax ve Yüksel tarımın 10 tonluk gübre serpicilerine 39000 istiyorlar Yeşilyurtun 10 tonluğuna 29000 istiyorlar,bayinin biri KDV oranının %18 olduğunu söyledi bu kapsamda ekipman alanlarımız varmı bilgilendirirseniz çok sevinirim,bu gün yarın bayinin birinden praforma alıp başvuruda bulunacağım.
Genel gübre serpici üreten markalar arasından hangisini tavsiye edersiniz?

Ynt: 10 Tonluk Katı Gübre Serpme Arabası Hakkında Tavsiye (Çatak Projesi Kapsamında)

yüksel tarımin taş toplama makinesini herkes övüyo abi adamlar iyi yapıyo ki övgü alıyorlar gübre serpme romorku da kötü olmasa gerek. Bu mantıkla yüksel daha önde sanki diğerleri hakkında bilgim yok...

Ynt: 10 Tonluk Katı Gübre Serpme Arabası Hakkında Tavsiye (Çatak Projesi Kapsamında)

Bizim de bir gübre dağıtım römorkuna ihtiyacımız var. Ama malesef standart tipler bizim işimizi görmüyor. Dar, maksimum 1.5 tona kadar gübre alarak bunu üzüm bağlarının aralarına atabilecek bir gübre römorku lazım.

Mecburi kendimiz tasarlayacağız.

Mehmet kardeş

Yüksel`in katı gübre serpme römorkunu geçen yıl Yapılcanlar Tarım`da (Muzaffer Beyler) gördüm. Eğer hala satıyorlarsa, onlardan bir makina ödünç iste ve/veya bir tarlada çalıştırmalarını iste. Yok eğer onlar artık satmıyorsa direkt Yüksel Tarım (galiba Hüseyin Bey) ile görüş ve uygulamalı tanıtım iste.

Bildiğin gibi Fimaks 10,5 m3 bende var. Akhan`da duruyor. İster tak götür dene, ister yerinde incele, istersen biraz kön doldurur ve boş bir tarlada dene.

Nihayetinde bir çuval dolusu para vereceksin. Denemeden alma derim.

Yüksel tarım taş toplama makinasi ile 600 depo attım 1 yıl olmadı daha alalı eğimi fazla yerdede çalıştım düzdede birtek saç cıvatasi bile değişmedi en ufak arıza vermedi iyiye kötü denmiyor yani

Öneriler için sağolun arkadaşlar.
ikizceli link=topic=74779.msg880774#msg880774 date=1397667853' Alıntı:
haci abi geçen yil çatak projesinden kati gubre serpmesi aldik yuksel tarim T10 modeli 30.500 e
Ahmet bu gün Eskilde Resul GÜÇTEN sordum yükselin T10 modeline 39000 diyor siz nereden almıştınız? Babanlada telefonda üstün körü görüştük ekipman başvurularını Aksaray İl tarım alıyor,geçen yıl sizde galiba bu dekara 3 yıl verilen gübre serpme desteğinden yararlanmamışsınız işin aslı ilçe tarım bu konuda kimseyi bilgilendirmemiş ben onada başvuracağım olursa.
atila link=topic=74779.msg880775#msg880775 date=1397667954' Alıntı:
Mehmet kardeş

Yüksel`in katı gübre serpme römorkunu geçen yıl Yapılcanlar Tarım`da (Muzaffer Beyler) gördüm. Eğer hala satıyorlarsa, onlardan bir makina ödünç iste ve/veya bir tarlada çalıştırmalarını iste. Yok eğer onlar artık satmıyorsa direkt Yüksel Tarım (galiba Hüseyin Bey) ile görüş ve uygulamalı tanıtım iste.

Bildiğin gibi Fimaks 10,5 m3 bende var. Akhan`da duruyor. İster tak götür dene, ister yerinde incele, istersen biraz kön doldurur ve boş bir tarlada dene.

Nihayetinde bir çuval dolusu para vereceksin. Denemeden alma derim.
Sağolasın Atilla abi Muzaffer Yapılcanlara silaj verecek Babamgil Aksaraya gidince görüşeyim onlarla şu aşamada praforma lazım birde bu KDV işi kafa karıştırıcı başta KDV yi göz önünde bulundurup pazarlık yaparsak sonuçta iyi olacak.
nisansss link=topic=74779.msg880784#msg880784 date=1397668681' Alıntı:
Yüksel tarım taş toplama makinasi ile 600 depo attım 1 yıl olmadı daha alalı eğimi fazla yerdede çalıştım düzdede birtek saç cıvatasi bile değişmedi en ufak arıza vermedi iyiye kötü denmiyor yani
Yüksel taştoplama makinesi kullanıcıları çok memnun.

hacimmet link=topic=74779.msg880812#msg880812 date=1397670254' Alıntı:
Öneriler için sağolun arkadaşlar. Ahmet bu gün Eskilde Resul GÜÇTEN sordum yükselin T10 modeline 39000 diyor siz nereden almıştınız? Babanlada telefonda üstün körü görüştük ekipman başvurularını Aksaray İl tarım alıyor,geçen yıl sizde galiba bu dekara 3 yıl verilen gübre serpme desteğinden yararlanmamışsınız işin aslı ilçe tarım bu konuda kimseyi bilgilendirmemiş ben onada başvuracağım olursa. Sağolasın Atilla abi Muzaffer Yapılcanlara silaj verecek Babamgil Aksaraya gidince görüşeyim onlarla şu aşamada praforma lazım birde bu KDV işi kafa karıştırıcı başta KDV yi göz önünde bulundurup pazarlık yaparsak sonuçta iyi olacak. Yüksel taştoplama makinesi kullanıcıları çok memnun.
Taştoplama makinasını Resul GÜÇ ten aldık katı gübre makinasını YAPILCAN lardan amcamgil aldı. katı gübre serpme desteginden faydalanmadık damlama sulama ve taş toplama makinası aldık destek kapsamında.

ikizceli link=topic=74779.msg880928#msg880928 date=1397677845' Alıntı:
Taştoplama makinasını Resul GÜÇ ten aldık katı gübre makinasını YAPILCAN lardan amcamgil aldı. katı gübre serpme desteginden faydalanmadık damlama sulama ve taş toplama makinası aldık destek kapsamında.
taş toplama makinasını nasıl verdiler yani demek istediğim taşlı tarlanın olup olmamasına göre mi verdiler
bide taş toplama makinasını kaça aldınız ne kadarını devlet ne kadarını siz ödediniz taş toplama kaç tonluktu bide enson soru hangi marka idi...ha bide unutmadan taş temizlemeye dönüme devlet ne kadar para veriyo...

Taştoplama makinasının fiyatı 34 bin tl biz toplamda 11 bin tl para verdik, makina 6 tonluk markası yüksel tarım tarlandaki taşı toplayıp hayvan gübresi serersen tam hatırlamıyorum ama dekara 60 tl gibi bir destek veriyor toplamda 3 yılda 180 tl taş toplama makinası alacaksan yüksel tarım yeni büyük makina yapmış konya hayvancılık fuarında gördüm onu almanızı tavsiye ederim kendi işinizi yapcaksanız büyük depo zamandan ve yakıttan tasarruf saglıyor az zamanda çok iş çıkartır.

ikizceli link=topic=74779.msg881397#msg881397 date=1397764422' Alıntı:
Taştoplama makinasının fiyatı 34 bin tl biz toplamda 11 bin tl para verdik, makina 6 tonluk markası yüksel tarım tarlandaki taşı toplayıp hayvan gübresi serersen tam hatırlamıyorum ama dekara 60 tl gibi bir destek veriyor toplamda 3 yılda 180 tl taş toplama makinası alacaksan yüksel tarım yeni büyük makina yapmış konya hayvancılık fuarında gördüm onu almanızı tavsiye ederim kendi işinizi yapcaksanız büyük depo zamandan ve yakıttan tasarruf saglıyor az zamanda çok iş çıkartır.
eyvallah kardeş...

Başka bir arkadaşımda taş toplama makinesine yazılıyor Yükelden alıyoruz praformaları ama taş toplamaya 39 dedi bayi KDV işide karışık taş toplamanın %18 miş Katı gübreninki %8 miş yani katı gübre römorkunu praformada mevcut fiyatından düşük gösteriyor onunda alan kişiye zararı olur hafta içi Yüksel tarımdan gelecek praformalar işin sıkıntılı tarafı İl tarımı aradım bu yıl hangi firmanın praformasını verirsek ondan alamak zorundaymışız yani değişiklik yapamıyoruz bunu bayiyede söylemedim daha pazarlık şansımızı düşürür.

Taş toplamanın kdv si yüzde 18 ben almıştım 8 ay oldu yükselden 39 olduysa çok yükselmiş fiyatı benim makina 4 ton depolu olandan birde desteği sizden duydum temizlenen yere destek varmı?nasıl başvuruyoruz

UÖZKAN.77 link=topic=74779.msg881655#msg881655 date=1397843659' Alıntı:
gübre dağıtma römorku konusunda.. Hermiyas-Murat abiye danışmakta yarar var.. ithal kullandı, epey araştırdı vaktiyle..
Teşekkürler Murat abiyede danışayım
nisansss link=topic=74779.msg881662#msg881662 date=1397844489' Alıntı:
Taş toplamanın kdv si yüzde 18 ben almıştım 8 ay oldu yükselden 39 olduysa çok yükselmiş fiyatı benim makina 4 ton depolu olandan birde desteği sizden duydum temizlenen yere destek varmı?nasıl başvuruyoruz
6 ton depolu 1,70 genişlikteki makinaya 39 diyorlar dekara 3 yıl 60 tl taş toplama desteği veriliyor prosedüre uyarsanız alabilirsiniz.