traktör kıyaslaması

merhabalar benım new holland t5050 traktörüm var ama bizim iş için biraz küçük yeni traktör düşünüyoruz sizlerinde fikrini almak istiyorum üç traktör arasında kaldık
MF 5612 120 fiyatı 180000
new holland t6020 elite 112 176000
jhondeere 6115 r 115 193000
fiyatları çok fazla geldi bana sizlerinde bulunduğunuz bölgelerde fiyatlar nasıl ve sizce hangısını tercih etmeliyiz vakit ayırdığınız için şimdiden tşkler

Ynt: traktör kıyaslaması

Fiyatların yüksek olmasının, görünmesinin sebebi Türk lirasının dolar ve euro karşısında ki değersizliği...Kredi kullanmıyacaksanız gidip sıfıra yakın saatteki ikinci el traktörleri çok daha ucuza alabilirsiniz.

EmSaLSiZ. link=topic=74811.msg881279#msg881279 date=1397756904' Alıntı:
açıkçası jd ve mf de servis parça sorunu var o biraz korkutuyor kullanan arkadaşlar varmı forumda
peki siz traktörü hangi sekörde kullanacaksınız yani sadece tarla ekip tarlasürüp vs mi yoksa ticari bir işde yapıyormusunuz
ve 2. yada 3. traktörünüz varmı ara işleri için falan

EmSaLSiZ. link=topic=74811.msg881289#msg881289 date=1397757225' Alıntı:
tarla ekiyoruz işte pamuk buğday mısır sadece başka işimiz yok mf 398 mf 285 var
ozaman 3 makinada olur
burda sizin yapacagınız
ya ekonominize en uygun olanı almak
ya eger satacagınız markada memnunsanız o marka ile devam etmek
ya bölgenizde servisi ikinci eli vs hangisi iyiyse onu almak
yada servis vs risklerini göze alıp güzel bi jd ile devam etmek :)

ayrıc malesef servisler yerli makinaları bile dogru düzgün tamir edeiyor bazen yani ihtal makinalarda nerdeyse hepsinde servis ve yedek parça sıkıntısı yaşama ihtimaliniz olabilir

açıkçası satacagım markadan pek memnun değilim ama 6000 serisi çok iyi diyorlar mf zaten harıka makına en azından eskılerı öyle jd de çok tercıh edılıyor burda ama ıkıncı eli ve servısı hiç yok bır akrabam servis yüzünden 5 traktörünü sattı parça yok olanıda inanılmaz fiyata verıyorlar o yüzden kararsızım sizlerin bilgisine başvurmak istedim vakıt ayırdığın için tşkler yavuz__13 sağol