Traktörlere blow-off

Ynt: Traktörlere blow-off

KOPARANLI AHMET link=topic=74836.msg881670#msg881670 date=1397845464' Alıntı:
Ömer bu bakımda ustanın kulagna çıtlatcam bi bakalım ne dicek olmadı elektronik alıp takcam hoşuma gidiyo :)
Servisler Pek Bilzmeler, Bilseler de Bilmeyiz Derler Ahmet :) Sen Turbo ' n Neyse O Firmayla Görüş Bence ;)
En Son Çare Avrupa ' dan Getirtmek :)
Elektronikler Bi İşe Yaramaz Le, Onları Boşver Hiç Takma Bence :)

KOPARANLI AHMET link=topic=74836.msg881681#msg881681 date=1397846057' Alıntı:
Td110 nun turbodan lazım namıssız iyi cufluyo :) ses olsun la bize yeter :)

110un turboyu servete takta içini dolduruncaya kadar 5 dakkika geçsin la ;D kafam kadar turbo var mototrda nasıl bi hava emiş varsa gaza tepki verir vermez dolduruyor içini :D benim bağcıktaki bile 72hp lik motora biraz büyük yüksek performans isteyen işlerde turboyu doldurupta atağa kalkana kadar biraz sönük kalıyor :) ama blow-off iyi fikir garanti bitsin aklımda o iş 250 lira gibi bir rakama çıkacak ama dizellerde pek bulunmaz malum turbo basınçları benzinli araçlara göre düşük o yüzden tad vermeyebilir..

KOPARANLI AHMET link=topic=74836.msg881689#msg881689 date=1397846678' Alıntı:
satış politikası kubi al 90 lıgı 2 ayar birde büyük bi turbo 110 luk diye sat :)) Neyse dizelede uygulanıyorda traktore olurmu bilmiyorum

o kadar detaylısını bilmem ama baya büyük bi turbo var o motorda :D olur bilader olmaz diye bişey yokta burda önemli olan turbo basıncı kaç bar? onu bildikten sonra ona göre bir blow-off almak lazım

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74836.msg881736#msg881736 date=1397849736' Alıntı:
yani motora bi yararı yok.

olmazmı abi bu parça turbo ile motor arasına takılıyor gaz kestiğin zaman motor hava almayınca motora giden hava geri dönüp hali hazırda hava sıkıştırmaya devam eden turboya geri dönüyor ama turbo bıçakları dönmeye devam ettiğinden geri dönen hava ile sıkışıyor ve bazen zarar görebiliyor bu alet bunu önlüyor

ayrıca gaz kesip tekrar gaz verdiğinde oluşan çok kısa süreli gaz yememe sorunu ortadan kaldırıyor çünkü turbo bıçakları hiç yavaşlamıyor yavaşlamadı için tekrardan hızlanıp hava sıkıştırmak için gerekli devri kazanma durumu ortadan kalktığından motor performansıda artıyor...

şu yazıyı okursan daha rahat anlarsın abi ben biraz karışık anlattım..;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Blow_off_Valve